Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z doborem kolumn do kina domowego.

manius55555 30 Paź 2009 21:45 2015 10
  • #1 30 Paź 2009 21:45
    manius55555
    Poziom 9  

Witam.
    Mam zestaw kina domowego Marantz, amplituner sr 4003, dvd dv-4003. Do tego kolumny Mission MV-8. Lecz nie jestem zadowolony z owych kolumn i znalazlem na nie kupca. Prosze o pomoc w doborze odpowienich glosnikow. Duzo slucham radia, a jak muzyka to dance ale jakies rokowe kawalki też i nawet odrobine techna. Lubie bas zeby byo go duzo, ale z umiarem, wlasnie w missionach mi tego brakowalo. Bas byl ale taki jakis odbity od desek, to mi sie nie podobalo i za duzo srodka, gora byla ok.

Co do kolumn zastanawialem sie nad
    Jamo S606
    Yamaha NS 7900
    Tonsi Maestro II 180

Dodam ze amplituner ma 80W na kanal.
    Słuchałem ten amplituner na yamaha (juz po moim zakupie) to grały dużo lepiej. I to zmusiło mnie do takiego kroku. Jesli chodzi o cene, to wlasnie w takim przedziale jak glosniki powyżej. Oczywiscie moze byc mniej :D

0 10
  • #2 30 Paź 2009 22:04
    krzysztofh
    Poziom 29  

Na pewno od tych Jamo będą lepsze CANTON GLE 407. Czarne wyglądają bardzo ładnie.
    Nie wiem jakim budżetem dysponujesz. Poza tym sprawa kolumn jest dość indywidualna. Najlepiej jak już zawęzisz poszukiwania udaj się do jakiegoś sklepu, gdzie można posłuchać głośników. Koniecznie zabierz swoje płyty i będziesz wiedział.

Doczytałem później o kosztach. Wprawdzie Cantony są droższe i myślę, że byłbyś z nich zadowolony, ale sam też masz niezły rozrzut cenowy.
    Z wymienionych przez Ciebie wziąłbym Jamo.

0
  • #3 31 Paź 2009 01:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

a jaka klasa cenowa dokładniej ?

0
  • #4 01 Lis 2009 11:53
    manius55555
    Poziom 9  

Myslalem nad tymi CANTON, wyglad moze nie maja najlepszy ale pewnie graja dobrze. Dosyc nisko czestoliwosc schodzi, wiec basik powinien byl ladny. Ale cena trodzke duza jak dla mnie, tymbardziej ze chcialem 5 kolumien do kina. Cena do 2000, wiem ze to nie jest duzo ale moze sie cos znajdzie.

0
  • #5 01 Lis 2009 12:05
    AxelNext
    Poziom 38  

Porównując Jamo z CANTON to tak jakbyśmy porównywali Mercedesa z Oplem.

Odradzam wszelkie CANTON'y i YAMAHY seri NS.

Do tego co słuchasz polecam JBL np. BALBOA

Lepiej dołóż te kilka setek i kup JBL bo za kilka miesięcy znowu będziesz sprzedawał swój zakup ze stratą i znowu dokładał do tego interesu.
    Dobrze Ci radzę bo sam przechodziłem przez to i dopiero zadowoliły mnie kolumny B&W. Ile straciłem kasy po drodze to lepiej nie napiszę :D

0
  • #6 01 Lis 2009 19:07
    krzysztofh
    Poziom 29  

A słyszałeś te Cantony? Miałem okazję posłuchać w studio B&W i mnie akurat nie przekonały. Na początku też o nich myślałem. Sprawa głośników jest dość indywidualna jak już wcześniej pisałem.
    A tak na marginesie - nie ustawiaj na jednej półce Cantona i Yamahy.

0
  • #7 01 Lis 2009 19:28
    AxelNext
    Poziom 38  

krzysztofh napisał:
    A słyszałeś te Cantony?
    Te akurat nie, ale słyszałem inne Cantony i jak dla mnie wszystkie miały zamulony dźwięk. Zresztą jest to marka marketowa i nie ma nic wspólnego z jakością dobrego dźwięku, ale jak napisałeś "Sprawa głośników jest dość indywidualna".

krzysztofh napisał:
    nie ustawiaj na jednej półce Cantona i Yamahy.
    Akurat serię NS mogę stawiać na jednej półce bo są tak samo zamulone.

Zapraszam do dyskusji na forum http://www.hi-fi.com.pl

0
  • #8 01 Lis 2009 22:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

2000 zł masz na myśli system 5,0 czy 5,1?

0
  • #9 02 Lis 2009 16:16
    manius55555
    Poziom 9  

5.0 Suba dokupi sie po czasie, jezeli bedzie taka potrzeba. Slyszalem Yamaha NS 7900 i zeczywiscie srodek i gora to tak jak by byly odciete, ale za to bas powalal. Za to 8900 gala lepiej srodek i gora ale bas taki suchy byl jak w moich Missionach.
    Nie wiem co z tymi JBL trzeba bylo by je slyszec, duzo osob podobno narzeka na ta firme.

0
  • #10 06 Lis 2009 17:34
    manius55555
    Poziom 9  

Czt temat sie zamknie? Moze kTos pomoze jeszcze. Dodam ze pokoj to obecnie 16m ale bedzie 18 w przyszlosci,. Malo umeblowny.

0