Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas nuova avio - częste załączanie

30 Paź 2009 22:16 2259 3
  • Poziom 1  
    Mój piec Immergas nuova avio bardzo często się załącza (praktycznie co 3-5 min) niezależnie na jakiej temp. jest ustawiony. Czy to prawidłowe działanie? Dodam, że ostatnio była wymieniona pompa, podobno na najtańszy model. Może to ma z tym jakiś związek?
    Pozdrawiam, megania
  • Poziom 13  
    Pojęcie bardzo często jest względne, ale do rzeczy. Jeśli piec nie jest podłączony do regulatora temperatury w pomieszczeniu, to sygnał do grzania wody dociera z czujnika umieszczonego w kotle. Napisałeś, że co 3-5 minut, co wg mnie może być normalne, bo to zależy od ilości wody, jaka jest w instalacji, nastawionej temperatury, rodzaju grzejników itp. Uzależnione to jest od sterownika kotła, w którym ustawiono te parametry (nazywa się to histereza, użytkownik nie ma możliwości regulacji tego parametru). Aby woda była ciepła trzebau ją grzać. I jeszcze jedno, czy przed wymianą pompy było inaczej ?
  • Poziom 1  
    Korzystając z tematu :
    Od roku jestem użytkownikiem nouva avio vip (piec ma dużo więcej lat). W zimie wszystko było ok. Ostatnio zaobserwowałem coś takiego :przy ustawieniu przełącznika na lato i ustawieniu regulatora ciepłej wody na 3 piec grzeje wodę tak że termometr kotła pokazuje ok 80 stopni , a termometr bojlera 50 stopni.
    Nie potrzebuję tak wysokiej temperatury i zwiększonego zużycia gazu.
    Czy to normalne działanie ?
    W jaki sposób ograniczyć tą temperaturę?