Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MMnet1002 + programowanie w C

Patrishio 30 Oct 2009 23:04 5070 9
Computer Controls
    Patrishio
    Level 10  
    Witam!
    Zakupiłem minimoduł MMnet1002 firmy Propox na potrzeby pracy inż. Potrzebuje w nim oprogramować interfejs szeregowy do komunikacji z 2 modułem. Lecz napotkałem ogromne trudności z kompilacją programu pod C. Nie ukrywam że Linux nie jest moją dobrą stroną - lecz podstawy znam. Na pocz chciałby wgrać tam prosty program wyświetlający napis. Na płytce dostarczonej miało być środowisko OpenWrt-SDK-at91-for-Linux-i686. Lecz niestety go tam nie ma. Wszędzie już szukałem opisanego sposobu przystosowania programu do pracy w tej architekturze - lecz nie udało mi się. Próbowałem postepować wg.
    http://manoftoday.wordpress.com/2007/10/11/wr...g-and-compiling-a-simple-program-for-openwrt/
    lecz nie mam odpowiedniego SDK.
    Pod Ubuntu zainstalowałem sobie build essental ale nie wiem jak skompilować program pod moją architektóre.
    Jeśli ktoś będzie umiał mi pomóc lub skierować do źródła informacji będę bardzo wdzięczny.
  • Computer Controls
    arrevalk
    Level 25  
    Skoro niema środowiska na płytce to może warto zgłosić to do firmy sprzedającej te moduły?
    Albo możesz spróbować z wersją GNU/Linux pakietu CodeSourcery:
    Link
    Tylko przed instalacją poczytaj sobie Getting Started Guide tam jest opisane jak skonfigurować to środowisko.
    Zresztą na stronie którą podałeś też jest link do paczki z środowiskiem, tylko trzeba poczytać a nie rzucić okiem...
  • Computer Controls
    Patrishio
    Level 10  
    Dziękuje za szybką odpowiedź. Wysłałem e-mail do Propoxu, narazie czekam na odpowiedź. Może ktoś posiada ten pakiet SDK at91 do Mmneta1002? Jeśli tak to czy można by udostępnić. Z góry dziękuje.
    Tą stronę dokładnie przeczytałem i nie umiałem znaleźć pakietu do mojej architektury. Chyba że się jakoś inaczej nazywa.
    baroo_elektroda
    Level 10  
    Płytkę jako taką można ściągnąć z MMnet1000-CD-20090601. Tam jest całe środowisko do kompilacji Openwrt pod MMnet i jeżeli w make menuconfig zaznaczy się Build OpenWRT SDK (albo jakoś podobnie) to można to SDK stworzyć sobie samemu.
    mandaryn
    Level 12  
    Patrishio wrote:
    Zakupiłem minimoduł MMnet1002 firmy Propox (...) napotkałem ogromne trudności z kompilacją programu pod C. (...) Na płytce dostarczonej miało być środowisko OpenWrt-SDK-at91-for-Linux-i686. Lecz niestety go tam nie ma.

Też miałem taki sam problem, bo miesiąc temu również byłem zielony w te klocki :)

Męczyłem się z tym zagadnieniem ze dwa tygodnie, aż w końcu postanowiłem wygenerować sobie sam brakujący plik. W załączniku masz gotowe, świeżutkie archiwum OpenWrt-SDK-at91-for-Linux-i686.tar.bz2 ze wszystkim czego potrzebujesz do przeprowadzenia kompilacji własnego kodu :)

Mam nadzieję, że pomoże to wszystkim, którzy nabyli moduł MMnet1002 i zawiedli bądź zniechęcili się już na starcie (tj. podczas próby kompilacji swojego pierwszego programu).

(archiwum 23mb spakowane jest dodatkowo rar'em ze względu na wymogi dozwolonych rozszerzeń załączników)

Archiwum OpenWrt-SDK-at91-for-Linux-i686.tar.bz2 :
    utak3r
    Level 25  
    Ja nadal uparcie będę promował cross-gcc. Dążmy ku lepszemu! ;) Można samemu sobie zbudować pełen kross-kompilator - dokładnie taki, jaki się chce - pod jaką platformę host, pod jaką platformę target... nawet można 3 poziom wyróżnić - poziom maszyny kompilującej.
    Kabuto15
    Level 19  
    W ramach wyjaśnienia co do braku kross-kompilatora "arm-linux-uclibc-gcc" na płycie Propoxu w katalogu /staging_dir/toolchain-arm_gcc4.1.2/bin.
    Należy skompilować OpenWrt (komenda make) i wtedy we wspomnianym katalogu pojawią się odpowiednie pliki i można postępować zgodnie z instrukcją Propoxu co do kompilacji jądra, czy kompilacji programów. Oczywiście można użyć też pakietu, który zamieścił mandaryn dwa posty wyżej.
    misiekjr
    Level 11  
    Witajcie Koledzy,

Podepnę się do tematu, chociaż mój problem jest innej natury. Otrzymałem dzisiaj moduł MMNet1002. Przez przypadek skasowałem zawartość pliku /etc/config/network (jak to zwykle bywa przy pierwszej zabawie :))

Prosiłbym bardzo o przesłanie poprawnej konfiguracji tego pliku. Będę wdzięczny za pomoc.
    herszt
    Level 18  

config interface loopback
    	option ifname	lo
    	option proto	static
    	option ipaddr	127.0.0.1
    	option netmask	255.0.0.0

config interface lan
    	option ifname	eth0
    	option proto	static
    	option ipaddr	[TWÓJ_IP]
    	option netmask	[MASKA]
    	option gateway	[GATEWAY]
    	option dns	[DNS]

Jeśli chcesz skonfigurować sieć przez dhcp to masz tam programik udhcpc.

pozdrawiam
    herszt
    Marcin Zięba
    Level 10  
    Pytanie do mandaryna.
    Skąd dokładnie pobrałeś pliki źródłowe do budowy SDK?
    Mógłbyś podać link.