Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor i jego częste załanczanie sie....

30 Paź 2009 23:32 11531 17
  • Poziom 10  
    witam
    Mam niejaki problem z hydroforem. O tuż od dość długiego czasu hydrofor się często włącza i pracuje prze krótki czas. Gdy nabiorę gdzieś 10l wody znów się załącza i tak w kółko. Zbiornik hydroforu to około 300l z tego co wiem poduszka powietrzna jest wytwarzana i powietrze z zbiornika nie ucieka. Instalacja też jest szczelna (brak jakichkolwiek przecieków).
    Z tego co wnioskuje to problem ten spowodowany jest przez pobór wody podczas pracy hydroforu. czy to jest możliwe?? Że podczas gdy hydrofor pracuję i w ty samym czasie pobieram wodę to tak jakby kasuję tą poduszkę?? Jeśli tak to w jaki sposób mógłbym tego uniknąć?? są jakieś specjalne zawory które zamykają odpływ ze zbiornika podczas pracy hydroforu??
  • Poziom 36  
    Witam, pobieranie wody w czasie pracy pompy w niczym nie przeszkadza, dopompuj powietrza do zbiornika i będzie O.K.
  • Poziom 10  
    dopompowywałem już wielokrotnie i za każdym razem ciśnienie w jakiś sposób spada....
    próbowałem też spuścić wodę z hydroforu i na nowo go napełnić ale po jakimś czasie ciśnienie znów spadało i hydrofor się coraz częściej na krótką chwilkę zaczął załączać...
  • Poziom 11  
    Niestety w hydroforze nie da się napompować powietrza na"całe życie"Powietrze ucieka najszybciej kiedy jest duży pobór np.latem podczas podlewania ogródka.Niestety musisz się przyzwyczaić do tego że od czasu do czasu potrzebna jest operacja napełniania powietrza.Jeśli masz domową stację uzdatniania wody to musisz to robić regularnie bo tylko wtedy działa ona poprawnie
  • Poziom 38  
    Powietrze gdzieś ucieka, a gdzie to już ty powinieneś najlepiej wiedzieć.
    Zrób zdjęcie baniaka jak masz możliwość.
    W sprawnej instalacji i dobrze przemyślanym hydroforze powietrze nie ucieka... (bo po prostu nie ma którędy) to nie wodór że przeciśnie się przez pory ścian zbiornika.....

Cytat:
    Powietrze ucieka najszybciej kiedy jest duży pobór np.latem podczas podlewania ogródka

Jak odpływ jest od spodu zbiornika to nie wiem jak ma się powietrze wydostać, musiał byś wylać wodę do zera, a to nie możliwe bo przecież hydrofor włączy się zanim poziom jest zero. No chyba że braknie prądu.... ale nie o tym mowa.

Cytat:
    Niestety w hydroforze nie da się napompować powietrza na"całe życie"

O ile baniak jest szczelny , instalacja wodna poprawna, i nie braknie prądu - da się na całe życie....
  • Poziom 11  
    Powietrze ucieka razem z wodą podczas pobierania wody.Jeśli byłby problem z baniakiem to w tym miejscu byłby przeciek wody.Nie ma sposobu żeby to powietrze nie uciekało.Trzeba zaopatrzyć się w kompresor i regularnie uzupełniać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Przy jakim ciśnieniu hydrofor się załącza, a przy jakim wyłącza? Może masz za małą histerezę na presostacie. I sprawdź czy Ci zawór zwrotny nie puszcza.
  • Poziom 11  
    Zeby jak najdłużej nie trzeba był pompować powietrza to należy spuścić całą wodę czyli wyłaczyć prąd i kompresorem wypompować całą wodę najlepiej przez zawór na samym spodzie(o ile tam jest).póżniej kompresorem napompować 1,2-1,4 bar powietrza na pustym zbiorniku i włączyć hydrofor.Po napompowaniu wody sam się wyłączy.Po takiej operacji będziesz miał spokój na dłuższy czas
  • Poziom 10  
    ok rozumiem że trzeba uzupełniać tą poduszkę powietrzną ale w moim przypadku dzieje się to według mnie zbyt często nawet do 6 razy na miesiąc co czasami jest bardzo denerwujące. Czy nie ma takich zaworów które mogły by odcinać odpływ ze zbiornika w chwili gdy pompa zaczyna pracować?? Żeby nie można było wtedy pobierać wody z instalacji...
  • Poziom 11  
    Praca pompy i pobieranie w tym samym czasie wody nie ma nic wspólnego z poduszką powietrzną.może za mało powietrza pompujesz.Prawidłowe proporcje w zbiorniku to 1/3 wody a 2/3 powietrza
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Jeśli ciśnienie w hydroforze podczas postoju spada, a nie pobierasz w tym czasie wody i układ jest szczelny, to masz uszkodzony zawór zwrotny. I może podasz te ciśnienia ( różnice) między załączeniem, a wyłączeniem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Pokaz zdjęcia tego zbiornika jak możesz, ja też jestem zdania że powietrze gdzieś uchodzi.
  • Poziom 10  
    ciśnienia niestary teraz nie mam jak podać bo manometr kiedyś się urwał i zostało zaślepione to miejsce a zdjęcia postaram się podesłać po weekendzie. ;)
  • Poziom 12  
    Kolego napisz jak masz ulokowane zasilanie od strony pompy , kiedyś spotkałem się z przypadkiem podłączenia zasilania od góry i powietrze było zabierane przez wode. Efekt był taki jak opisujesz .
  • Poziom 10  
    zasilanie mam od dołu pod wodą w zbiorniku....
    dzisiaj spuściłem wodę z hydroforu wtłoczyłem 1bara i włączyłem hydrofor zobaczymy po kilku dniach jaki będzie efekt jeżeli znów wystąpi ten problem widocznie coś jest nieszczelne....
  • Poziom 11  
    Nieszczelny zaworek(o ile taki masz )to może być to.A zasilenie z góry jest po to żeby lepiej napowietrzyć wodę.Stosuje to się głównie w domowych stacjach uzdatniania wody więc to z poduszką nie ma nic wspólnego.

Dodano po 2 [minuty]:

1 bar to trochę za mało.Tak jak napisałem wcześniej 1.2-1.4 bar.Powinno się wtedy dać spuścić ok 40 litrów zanim się włączy pompa