Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B3 1.8 PM jazda na dwóch paliwach

31 Paź 2009 09:51 8535 20
  • Poziom 13  
    Witam. Podejrzewam że autko spala mi w trakcie jazdy gaz i etylinie (znikoma jazda na etylinie a paliwo z baku znika, bak szczelny). Jak to mogę sprawdzić? Czy wyjęcie przekaźnika pompy paliwa oprócz unieruchomienia pompy odłączy coś jeszcze. Instalacja gazowa I generacji na jednopunktowy wtrysk.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Przecież trzeba zająć się szczelnością elektrozaworu benzynowego.
  • Poziom 38  
    Witam
    Możesz odłączyć pompę , ale lepiej jest sprawdzić gdzie z założenia był zamontowany przekaźnik który rozłącza benzynę i tam szukaj dlaczego nie odcina zasilania
  • Poziom 13  
    Jeden z przekaźników mam zamontowany przy głównym urządzeniu sterującym (dwa kable wprowadzone do wielowtyku ECU) czy to może być ten przekaźnik? Drugi przekaźnik jest przy parowniku. Jeszcze mam pytanie czy membrana od regulatora ciśnienia monowtrysku jest do kupienia? A gdzie jest ten elektrozawór benzynowy?
  • Poziom 10  
    W benzyniaku elektozaworu paliwowego to nigdy nie widziałem. Wtryskiwacz w czasie pracy na lpg jest odłaczany (elektrycznie) a pompa chodzi dalej. Nieszczelność może być gdzieś na powrocie do zbiornika. Nie ma z pod maski mocnego zapachu benzyny?
    Do kupienia jest raczej cały regulator ciśnienia.
  • Poziom 11  
    Hej! Ten elektrozawór powinien być wpięty gdzieś szeregowo na przewodzie paliwowym.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Czy uszkodzona membrana w regulatorze ciśnienia może puszczać paliwo na wtryskiwacz?
  • Poziom 10  
    Regulator zawsze daje ciśnienie na wtryskiwacz. Nie ma go tylko gdy nie chodzi pompa paliwa. Jeśli wszystko jest szczelne to zostaje sam wtryskiwacz z ktorego moze ciut sie lać. Elektrozawory paliwowe sa przy silnikach z wtryskiem mechanicznym.
  • Poziom 38  
    Co Wy za pierdoły opowiadacie !!! Wtryskiwacz jest to elektrozawór więc jak go może nie być ? Gdzie tam jest membrana do pęknięcia nawet jak by tam była to nie ma nic wspólnego z upływem paliwa .To jest prosty układ zasilania LPG , Wtrysk paliwa / za zwyczaj / jest rozłączany po przejściu na pracę LPG . Zobacz jak zachowuje się wtrysk po przełączeniu na LPG widać to gołym okiem , jeśli popuszcza paliwo to masz winowajcę i sprawdź czy zasilanie od wtrysku jest odcinane . Tak poza tym to wydaje mi się że jak by chodził na benzynie i gazie to byś nim nie ujechał .
  • Poziom 10  
    1. Nikt wtryskiwacza nie nazywa elektozaworem paliwowym mimo ze nim fizycznie jest.
    2. Nawet odłaczony wtryskiwacz może lać. Pytanie czy benzyny ubywa dużo czy niewiele...
  • Poziom 22  
    pk999 napisał:
    1. Nikt wtryskiwacza nie nazywa elektozaworem paliwowym mimo ze nim fizycznie jest.
    Słusznie - zgapiłem, że ten silnik nie jest gaźnikowy. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  • Poziom 13  
    A odnośnie tego przekaźnika od pompy, czy jego wypięcie nie będzie miało wpływu na inne urządzenia?
  • Poziom 10  
    ogień napisał:
    A odnośnie tego przekaźnika od pompy, czy jego wypięcie nie będzie miało wpływu na inne urządzenia?

Nie znam elektryki tego silnika ale nie sądze zeby na jedym przekaźniku wisiało coś jeszcze.
  • Poziom 18  
    pk999 napisał:
    ogień napisał:

Nie znam elektryki tego silnika ale nie sądze zeby na jedym przekaźniku wisiało coś jeszcze.

nic nie wisi ale skoro mamy obawy to lepiej zdjąć wtyczkę przy pompie...
  • Poziom 28  
    Witam. Nieszczelna membrana powoduje zasysanie paliwa go kolektora dolotowego cały czas. Stąd zużycie benzyny. Zamiast wyciągać przekaźnik możesz wyciągnąć bezpiecznik pompy. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Czy tą membranę można dokupić? czy pod tym bezpiecznikiem (chyba 13) wisi coś jeszcze?
  • Poziom 1  
    Właśnie zdjąłem pokrywę filtra powietrza i obok wtryskiwacza jest metalowy element przykręcany 4 śrubami , pod nim jest membrana która właśnie mi strzeliła :cry:
    bezyna przeciekała prosto na przepustnicę powoduje to nierówną pracę silnika, no i niestety nie wiem czy można to dokupić,
  • Poziom 21  
    Na szrocie kupisz kompletną wtryskarkę BOSCH od POLONEZA za około 100 PLN,sama membrana dostępna w serwisach około 400 PLN.
  • Poziom 11  
    witam .

Gdzie można ją kupić , bo cena za taką przeponę to chyba lekka przesada , może są jakieś zamienniki .

wtrysk to Mono-Motronic

moja wygląda dokładnie tak:
    http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43531&pro=272605

nawiasem mówiąc tylko jeden sklep je sprzedaje ???

przepona znajduje się pod zaznaczonym dekielkiem

• Poziom 38  
    Gdzie mieszkasz ? Dam Ci nawet 2 takie g. korpusy z wtryskiem .
    Pozdrawiam