Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie 40MHz RC 13-letnie, nie działa sterowanie

31 Paź 2009 10:26 1997 3
  • Poziom 2  
    Nie będę wam tu smęcić na smutnych historii. Sprawa jest prosta mam ponad 12-13 letni samochodzik na sterowanie firmy Tronico. No i nie działa w nim sterowanie - te kilkanaście lat temu pewien elektronik który badał samochodzik stwierdził ze padł jakiś tam układ w "pilocie" niedostępny na rynku [ oznaczenia układu to ky011 9745 czarny podłużny na 14 nóżkach - w samochodziku znajduje się podobny o oznaczeniach ky022a 9737 18 nóżkach]. Do tego w pilocie zlazłem taka duża metalowa ??cewkę?? na której jest napisane 40,6850 - to zapewne dokładna częstotliwość tego sterowania.

I teraz pytanie.

Co zrobić by uzyskać sterowanie w samochodziku ?
    Czy istnieje zamiennik do tych czarnych układów - czy może kupić po prostu innego pilota na 40mhz ? Proszę o pomoc .
  • Poziom 39  
    z Twojego postu wynika że nie masz za bardzo pojęcia o elektronice :
    Cytat:
    czarny podłużny na 14 nóżkach
    duża metalowa ??cewkę?? na której jest napisane 40,6850

to pierwsze to układ scalony , drugie rezonator kwarcowy oba układy scalone najprawdopodobniej to koder i dekoder sygnałów sterowania nie wiem czy znajdziesz polskiego dystrybutora tych podzespół , proponuje zakup gotowej aparatury bo nawet zakup samego nadajnika nie wiele da
  • Poziom 2  
    aparatury tzn?
    Nadajnik i odbiornik ?

nie ma tańszej alternatywy bo tak patrzałem i to by wyszło koło 200zł
  • Poziom 39  
    niestety komplet , bo raczej nie dopasujesz współczesnego nadajnika do posiadanego odbiornika , nawet gdybyś posiadał specjalistyczny sprzęt pomiarowy i tak nie miało by to sensu , jeżeli poprzednia ekspertyza była poprawna to i tak nie masz pewności czy to tylko ten element uległ uszkodzeniu podobnie może być z odbiornikiem