Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.9 D 2004, problem z elektryką

31 Paź 2009 12:56 5805 8
  • Poziom 9  
    Mam problem z alternatorem, mechanik orzekł ,że słabo ładuje a że to japończyk to części drogie lepiej kupić używkę otóż po wymianie problem jest nadal aktualny nie mam możliwości sprawdzenia czy ładuje ale w trakcie jazdy czasem zapala się kontrolka ładowania akumulatora (alternator dwuletni Bosh) . Dzieją się też dziwne rzeczy też ze światłami ,które same zapalają się nawet gdy nie ma kluczyka w stacyjce i coś dość głośno buczy w prawym reflektorze, ten odgłos też słychać gdy włączy się światła mijania, ominąłem to wyjmując bezpiecznik odpowiedzialny za alarmy ale to powoduje ,że nie ma radia. Co ciekawe w skrzynce z bezpiecznikami coś „tyka” jak zegar tylko głośniej w odstępach 2-3 sec. Co to może być czy to może padnięty akumulator?
  • Poziom 36  
    Masz problem z wodą w złączch
  • Poziom 9  
    Odnawiam temat nowozałożony akternator (choć nie nowy) wskazuje 11,5 a po zgaszebiu silnika na akumulatorze jest 12,5 czy to znaczy ,że alternator w ogóle nie ładuje?
  • Użytkownik obserwowany
    Lub ładuje bardzo słabo posprawdzaj masy zanim coś uwali 11.5 v to za mało powinno być okołu 12.8 do 13 ,8V a może jest wadliwy i ktoś go wy...
  • Poziom 9  
    Byłem u elektryka samochodowego, orzekł ,że alternator poprzedni i ten na którym teraz auto pracuje są OK!
    Nie ma prądu wzbudzającego alternator, kazał mi połączyć dwa przewody przy alternatorze na sekundę i alternator ładuje, facet orzekł ,że padnięty jest główny komputer, nie bardzo mi się w to chce wierzyć, bo chyba przyczyn może być więcej.
    Kontrolka akumulatora świeci po włączeniu zapłonu a potem gaśnie, ale ładowania nie ma.
    Co jeszcze może być przyczyną tej usterki.
    Dodam ,że oprócz tego:
    -w lewym reflektorze po włączeniu są światła mijania a w prawym drogowe po właczeniu drogowych prawe w ogóle nie świeci (żarówki są OK)
    -światła świecą tylko na włączonym silniku (oprócz pozycyjnych)
    -samoczynnie wlącza się kontrolka alarmu, przy wyjętych kluczykach , wskażnik temperatury skacze do góry i wlączają się światła, (przy zimnym silniku)
    -wskaznik paliwa stale pokazuje pół baku
    -centralny zamek odbija po zamknięciu

Moderowany przez Pawel wawa:

Proszę pisać w dziale dla początkujących. Temat przenoszę.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze, to pisz w dziale dla początkujących skoro nie masz zielonego pojęcia o elektryce w aucie.
    Po drugie oddaj auto do naprawy bo j.w
    Po trzecie zmień elektryka
    Po czwarte, nie masz miernika, pewnie też nie masz zwykłej kontrolki.
  • Poziom 9  
    1. Dziwne ,że zauważyłeś to dopiero teraz bo temat już ma kilka tygodni
    2. Zamierzam to zrobić ale chcę zasięgnąć opinii innych elektromechaników ,żeby ktoś nie kazał mi wymienić polowy elektroniki w aucie i skasował mnie na kilka tysięcy.
    3. To już sam wiem
    4.Gdybyś dokładnie przeczytał trzeci post z tego tematu to pewnie byś takich wniosków nie wysuwał, radzę nie oceniać zbyt pochopnie ludzi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Bo dzisiaj do niego zajrzałem.
    2. Wszyscy to złodzieje i tylko chcą Cię skasować, po czymś takim wątpię aby ktoś z profesjonalistów tutaj Ci pomógł.
    3.Super
    4.Więc czemu robisz z tego taki marny użytek, oszczędzasz?
  • Poziom 9  
    Skasowałeś ty albo twój koleś kilka słóow które cie chyba za bardzo zabolały.
    A brzmiały one tak:

"Człowieku podłącz się do interfejsu diagnostycznego u jakiegoś dobrego psychiatry, bo masz niezdrowe paranoidalne skojarzenia. W którym miejscu napisałem ,że wszyscy to złodzieje.

Po prostu wiele razy na tym forum dostałem fachową poradę do specjalisty i w tym poście też ktoś bezinteresownie mi pomógł (do czasu gdy ty się nie dołaczyłeś)

Moderowany przez Pawel wawa:

Tym samym zakończyłeś karierę na Forum