Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.9 D 2004, problem z elektryką

31 Paź 2009 12:56 5985 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z alternatorem, mechanik orzekł ,że słabo ładuje a że to japończyk to części drogie lepiej kupić używkę otóż po wymianie problem jest nadal aktualny nie mam możliwości sprawdzenia czy ładuje ale w trakcie jazdy czasem zapala się kontrolka ładowania akumulatora (alternator dwuletni Bosh) . Dzieją się też dziwne rzeczy też ze światłami ,które same zapalają się nawet gdy nie ma kluczyka w stacyjce i coś dość głośno buczy w prawym reflektorze, ten odgłos też słychać gdy włączy się światła mijania, ominąłem to wyjmując bezpiecznik odpowiedzialny za alarmy ale to powoduje ,że nie ma radia. Co ciekawe w skrzynce z bezpiecznikami coś „tyka” jak zegar tylko głośniej w odstępach 2-3 sec. Co to może być czy to może padnięty akumulator?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 36  
    Masz problem z wodą w złączch
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Odnawiam temat nowozałożony akternator (choć nie nowy) wskazuje 11,5 a po zgaszebiu silnika na akumulatorze jest 12,5 czy to znaczy ,że alternator w ogóle nie ładuje?
  • Użytkownik obserwowany
    Lub ładuje bardzo słabo posprawdzaj masy zanim coś uwali 11.5 v to za mało powinno być okołu 12.8 do 13 ,8V a może jest wadliwy i ktoś go wy...
  • Poziom 10  
    Byłem u elektryka samochodowego, orzekł ,że alternator poprzedni i ten na którym teraz auto pracuje są OK!
    Nie ma prądu wzbudzającego alternator, kazał mi połączyć dwa przewody przy alternatorze na sekundę i alternator ładuje, facet orzekł ,że padnięty jest główny komputer, nie bardzo mi się w to chce wierzyć, bo chyba przyczyn może być więcej.
    Kontrolka akumulatora świeci po włączeniu zapłonu a potem gaśnie, ale ładowania nie ma.
    Co jeszcze może być przyczyną tej usterki.
    Dodam ,że oprócz tego:
    -w lewym reflektorze po włączeniu są światła mijania a w prawym drogowe po właczeniu drogowych prawe w ogóle nie świeci (żarówki są OK)
    -światła świecą tylko na włączonym silniku (oprócz pozycyjnych)
    -samoczynnie wlącza się kontrolka alarmu, przy wyjętych kluczykach , wskażnik temperatury skacze do góry i wlączają się światła, (przy zimnym silniku)
    -wskaznik paliwa stale pokazuje pół baku
    -centralny zamek odbija po zamknięciu

Moderowany przez Pawel wawa:

Proszę pisać w dziale dla początkujących. Temat przenoszę.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze, to pisz w dziale dla początkujących skoro nie masz zielonego pojęcia o elektryce w aucie.
    Po drugie oddaj auto do naprawy bo j.w
    Po trzecie zmień elektryka
    Po czwarte, nie masz miernika, pewnie też nie masz zwykłej kontrolki.
  • Poziom 10  
    1. Dziwne ,że zauważyłeś to dopiero teraz bo temat już ma kilka tygodni
    2. Zamierzam to zrobić ale chcę zasięgnąć opinii innych elektromechaników ,żeby ktoś nie kazał mi wymienić polowy elektroniki w aucie i skasował mnie na kilka tysięcy.
    3. To już sam wiem
    4.Gdybyś dokładnie przeczytał trzeci post z tego tematu to pewnie byś takich wniosków nie wysuwał, radzę nie oceniać zbyt pochopnie ludzi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Bo dzisiaj do niego zajrzałem.
    2. Wszyscy to złodzieje i tylko chcą Cię skasować, po czymś takim wątpię aby ktoś z profesjonalistów tutaj Ci pomógł.
    3.Super
    4.Więc czemu robisz z tego taki marny użytek, oszczędzasz?
  • Poziom 10  
    Skasowałeś ty albo twój koleś kilka słóow które cie chyba za bardzo zabolały.
    A brzmiały one tak:

"Człowieku podłącz się do interfejsu diagnostycznego u jakiegoś dobrego psychiatry, bo masz niezdrowe paranoidalne skojarzenia. W którym miejscu napisałem ,że wszyscy to złodzieje.

Po prostu wiele razy na tym forum dostałem fachową poradę do specjalisty i w tym poście też ktoś bezinteresownie mi pomógł (do czasu gdy ty się nie dołaczyłeś)

Moderowany przez Pawel wawa:

Tym samym zakończyłeś karierę na Forum