Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo L 6820 - nie reaguje na próbę wł.

Pjotrowek 31 Paź 2009 13:20 1193 1
  • #1 31 Paź 2009 13:20
    Pjotrowek
    Poziom 9  

Mam problem z dość leciwym notebookiem, który wykorzystuje moja mama. Działał wiele lat bez problemu. Ostatnie 2 lata działał podłączany bezpośrednio do gniazdka bez baterii wewnątrz, ponieważ oryginalna się zużyła, a korzystanie z laptopa bez zasilania z gniazdka nie było potrzebne i wykorzystywane.
    Ostatnie 2 dni laptop dziwnie wyłączał się. Po prostu włączył się, posiedziało się na nim i nagle cyk zniknął.
    Powietrze z chłodzenia było chłodne - nie było nadzwyczaj gorące. Laptop stał zawsze na twardej powierzchni biurka.
    Zasilacz daje poprawne napięcie po podpięciu do gniazdka - zgodnie ze specyfikacją. Mierzone miernikiem.
    Gdy rozkręciłem tegoż laptopa w środku wszystko wyglądało w porządku. Nic nie zalane, żadnych obiektów 3cich, sprawne wiatraki, wszystko dokręcone, kurzu prawie że nic.
    Gdy robię jak zwykle: podpinam do prądu zasilacz, potem drugą końcówkę do laptopa i wciskam przycisk włączania nic się nie dzieje. Żadnego dźwięku, żadnego ruchu wiatraków. Po prostu jakby zasilania nie było.
    Gwarancji już dawno nie ma, serwisu w pobliżu również.

Macie może jakieś pomysły co się mogło stać i czy da się naprawić? Proszę o pomoc.

Gdy brakuje jakiś informacji, proszę pytać podam tyle ile będę w stanie.

0 1
  • #2 31 Paź 2009 18:12
    robsons10
    Poziom 16  

Witam.W tych modelach i jemu bliźniaczych plagą było gniazdo zasilania na płycie.Często sie luzowało i nie łączyło.Proponuję sprawdzić,ale zdażało sie również ,że płyta główna odmawiała posłuszeństwa.Raz miałem przypadek, że taśma łącząca przyciski POWER z płyta główną padła. Pozdrawiam i miłej zabawy.

0