Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K7S5A i problem z WŁĄCZENIEM kompa.

31 Paź 2009 14:29 975 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Mam płytę jak w temacie i mam w biosie opcję RTC Alarm Power On. Ustawiam godzinę startu kompa i nic się nie dzieje. Mam zasilacz ATX i próbowałem jeszcze na innym podobnym też ATX. Zrobiłem update BIOSA z wersji I.2001 na VIII.2003 (aminf342.exe 030811.ROM)ale wciąż się nie włącza. Ustawiłem opcję KeyBoard Power On Func, ustawiłem przełącznik JP1 na płycie i komp się włącza po naciśnięciu przycisku z klawy, lecz samemu nie chce. Co może być powodem, że komp się nie chce włączyć sam?

Link do całego manuala:
    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/Pr...al&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=16
  • Poziom 29  
    w panelu sterowania wejdź a opcje zasilania i tam zmień na zawsze włączony ,bo opcje włączania oraz wyłączania kompa sam ustawiasz ,napisz czy to pomogło!.
  • Poziom 38  
    krys06 napisał:
    w panelu sterowania wejdź a opcje zasilania i tam zmień na zawsze włączony ,bo opcje włączania oraz wyłączania kompa sam ustawiasz ,napisz czy to pomogło!.

Co ma windows do włączenia przez BIOS to chyba wiesz tylko ty ;).

Co do pytania ustaw TYLKO włączenie przez RTC Alarm Power On a inne opcje daj disabled.
  • Poziom 2  
    Nie działa. Dałem wszystko na Dis w pierwszej linii zostawiłem Yes, ale i tak nie działa. Zawsze włączałem alarm na minutę po czasie systemowym, może to za krótko było. Ustawiłem teraz alarm z paro godzinnym wyprzedzeniem. Zobaczę co się stanie.
  • Poziom 9  
    Kup se nowego kompa :> Zobacz czy to pomogło :>

A na serio to zresetuj biosa zworką... ostatnia deska ratunku chyba...
    jeszcze mozna by sie pobawic i ustawić Clk Gen Spread Spectrum na przeciwne :>
    i Quick Boot na disabled (moze jakis error wyskoczy, choc watpie :P)
    Jak to nie pomoze to kup se tego nowego kompa :P

• Poziom 33  
    Kolego Miedzix, czy którakolwiek z opcji wg Ciebie może mieć jakikolwiek, chociażby minimalny wpływ na zagadnienie z tematu ??

sprawdź na obu zasilaczach czy +5VSB masz stabilne, a jeżeli tak, to ta opcja zdaje się być na wyrost wmontowana w BIOS :)
  • Poziom 2  
    Nie będę już kombinował. Na nowszym kompie ustawienie RTC Alarm wystarcza i komp się włącza. Jak będzie mi mocno na tym zależało to se kupię nową płytę główną, a teraz mam włączony niski pobór energii gdy komp nie jest używany. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.