Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można formatować karty SD- ani w w pc ani w telefonie

DAGI12 31 Paź 2009 15:12 3783 1
  • #1 31 Paź 2009 15:12
    DAGI12
    Poziom 8  

Mam kartę pamięci SD w smart phone'ie T-Mobile SDA II pod Windows Mobile'em.
    Dotychczas wszystko było dobrze korzystałem z niej za pomocą programu WMStorage programu wbudowanego w komórkę symulującego kartę jako dysk wymienny. Pewnego razu karta się zawiesiła gdy próbowałem utworzyć. A, więc wyłączyłem program i podłączyłem znowu (ten w komórce). Karta działała, powstał w niej nowy folder, lecz z wielką ilością dziwnych plików o bliżej nieokreślonej nazwie (dziwne znaki). Gdy próbowałem go usunąć pisało, że nazwa pliku jest za długa. Wszystkie pliki przekopiowałem sobie na dysk i próbowałem kartę sformatować lecz przez półgodziny nie ruszył nawet 1%. Zrobiłem co się da "przedmuchałem" kartę zrestartowałem komputer i komórkę. Podłączyłem. Karta ukazała mi się czysta pod systemem FAT32, ale nie dało się na niej nic zapisać komputer po prostu się zawieszał.
    Chciałem sformatować kartę przez komórkę, ale do tego jest potrzebny specjalny program, który nie mam jak przesłać na komórkę ponieważ WMStorage udostępnia tylko karty pamięci, a nie pamięć główną. Słyszałem o wielu programach odzyskujących dane, ale mi dane są niepotrzebne bo mam je wszystkie na dysku chcę mieć po prostu działającą kartę. Wymiana karty odpada wiem, że są one tanie, ale rodzice nie dadzą mi pieniędzy na nową jeśli nie naprawię starej.

Czy kupienie czytnika kart SD, dzięki, któremu będę mógł podłączyć kartę bezpośrednio do komputera bez użycia komórki umożliwi normalne sformatowanie?
    Jak to się stało, że karta jest w stanie "nieużywalności" skoro nie doznała żadnych uszkodzeń mechanicznych?
    I najważniejsze czy da się w jakichś sposób naprawić kartę.
    Gwarancja odpada.

0 1
  • Pomocny post
    #2 31 Paź 2009 18:04
    marek216

Poziom 43  

Sprawdź tym na pc - bez czytnika się nie obejdzie
    http://panasonic.jp/support/sd_w/download/ftp/sdfv2003.exe

0