Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 2100 nie drukuje z komputera

31 Paź 2009 16:59 4845 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam drukarke hp2100 laserjet, dotychczas bylo wszystko ok ale od jakiegos czasu przy probie drukowania czegoklowiek pojawia sie na krotko ikonka drukarki w pasku zadan na dole i zaraz znika ale drukarka nie drukuje. Przeinstalowywalem juz sterowniki, sprawdzalem kabel polaczen, papier jest, toner tez prawie nowy i wszystko jest ok, ale nadal drukarka nie drukuje. Drukuje tylko strony testowe jak sie wcisnie przycisk na drukarce ale zadnych dokumentow prosto z komputera (windows xp) . Nie mam pojecia co to moze byc, licze na jakies wskazowki, pomoc.
  • Poziom 39  
    Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonej opcji "Użyj drukarki w trybie offline. Na obrazku poniżej wskazuje strzałka.

• Poziom 9  
    Dzieki za odpowiedz, ale nie jest to zaznaczone.
    Szukajac rozwiazania problemu probowalem ustawiac w trybie offline i online myslalem ze to moze rozwiaze problem ale ustawione jest teraz tak jak powinno byc, poza tym wlaczalem i wylaczalem buforowanie przed wydrukiem ale to tez nie przynioslo rezultatu.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Postaraj się więc bardziej i opisz dokładnie jaki system i aktualizacje, ile razy drukarka jest zainstalowana, czy system rozpoznaje drukarkę po włączeniu wtyku USB do innego portu, czy sprawdzałeś kabel USB do drukarki itp, itd. Wyobraź sobie, że my nie potrafimy jeszcze wróżyć i nie wiemy co dotychczas zdziałałeś.
  • Poziom 9  
    Drukarka nie jest podlaczona przez USB tylko przez LPT1 . Zainstalowana jest 1 raz, przed kazda proba reinstalacji usuwalem stara drukarke, raz nadpisujac sterowniki innym razem instalujac na nowo. Probowalem juz kilka razy ale bez skutku.
    System windows XP SP3 na bierzaco aktualizowany. Poza firefoxem, office2000, putty i edytorem notepad++ nie mam zadnych innych programow zainstalowanych na komputerze. Komputer mam w miare nowy i bardzo szybki.
    Po prostu drukarka jednego dnia drukowala a nastepnego dnia juz nie. Wydaje mi sie ze jest cos z systemem lub komputerem bo drukarka raczej jest ok, skoro drukuje bez komputera (testowe wydruki) , nie wiem za bardzo co jest tego przyczyna. Nic nie zmienialem w komputerze. Licze na to ze ktos jeszcze bedzie mial jakis pomysl lub mial moze podobna sytuacje .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    W takim razie powinieneś pogrzebać w ustawieniach portu LPT, do którego podłączasz drukarkę. Zacznij od BIOS-u i włącz ECP/EPP. Potem jak na obrazku poniżej, przy założeniu, że drukarka podpięta jest do portu LPT1

Ściągnij i zainstaluj uniwersalny sterownik dla tej drukarki datowany na 30 września tego roku: HP LaserJet 2100 sterownik Windows XP
  • Poziom 2  
    ktos znalazl rozwiazanie tego problemu?

Wlasnie zakupilem te drukarke i to samo sie dzieje, tylle ze u mnie nie chce nawet strony testowej drukowac. Podlaczona pod LPT1

hmm dziwna sprawa bo po 1 h wlaczylem ja na uniwersalnych sterach i zaczela drukowac jakies bledy

odinstalowalem stera i zainstalowalem prawidlowego dla hp 2100 i o dziwo dziala