Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniden 520xl ML145 czy President Misouri do tego?

junior07 31 Oct 2009 17:38 3944 8
    junior07
    Level 10  
    Witam.
    Szybkie pytanie mam.
    Mam radyjko Uniden 520xl, którą antenę wybrać ML145 czy president misouri?
    Jak bardzo się różnią.
    Cena nie gra roli, jeżeli o to chodzi.

Poprawiłem. [SP5ANJ]
    ekobrawo01
    Level 15  
    Ja bym polecał president misouri na pewno będzie więcej kosztować niż ml145 ale odbiór nieporównywalnie lepszy, nadawanie będzie porównywalne.
    Innowierca
    Level 10  
    Ja bym Ci nie polecał ml-ki, bo podróbek na rynku jest niewyobrażalna ilość. Kupiłem sirio ml 145 które nie dało się nastroić, SWR na poziomie 3. Oddałem i kupiłem Wilsona Little Wil - antena jest GENIALNA!! niecały metr wysokości a zbiera jak szalona. Do tego magnes jest niesamowicie mocny, a kabel ma 4.5, a nie 4 metry jak wszędzie indziej. Zastanów się nad tym wilsonem, naprawdę warto
    skaktus
    Level 37  
    Jeśli ktoś się połasi na ML 145 z allegro za 50 - 60 zł to zazwyczaj trafia się na podróbę, bo ta antena praktycznie poniżej 100 zł nie schodzi za używkę.

A jeśli miał bym brać antenę to oryginała ML-145. Dużo o niej się naczytałem i miałem okazję przetestować i rewelacja.
    zales.vip
    Level 30  
    Zdecydowanie PRESIDENT ML 145. Jest o niebo lepsza od MISSOURI. Jedynym jej mankamentem jest rozmiar, przez co sprawia problemy w garażach podziemnych i podczas ewentualnego chowania do bagażnika. Poza tym jej parametry są świetne. Testowałem ostatnio MISSOURI, i przyznam że rozaczarowałem się ogromnie. Siłę sygnału odbieranego i nadawanego miałem dużo większą na moim LEMM-ie AT1700 niż na MISSOURI. MOIM zdaniem MISSORI jest zdecydowanie przereklamowana.
    skaktus
    Level 37  
    Ja dziś bawiłem się TTI 880 + ML 145 i dobrze to działało w ... mieszkaniu a antena na podłodze pod ścianą...
    Mirras
    Level 11  
    skaktus wrote:
    Ja dziś bawiłem się TTI 880 + ML 145 i dobrze to działało w ... mieszkaniu a antena na podłodze pod ścianą...

Odradzam takie eksperymenty. Można co prawda w ten sposób posłuchać radyjka, ale zdecydowanie nie polecam naciskania PTT w gruszce. Antena magnetyczna działa właściwie, gdy jest przyklejona do kawałka blachy połączonego z masą - taka jej uroda. Bez tego warunku antena będzie miała bardzo wysoki SWR, co grozi zniszczeniem końcówki mocy w nadajniku radyjka przy próbie nadawania.

Dodano po 3 [minuty]:

skaktus wrote:
    Jeśli ktoś się połasi na ML 145 z allegro za 50 - 60 zł to zazwyczaj trafia się na podróbę, bo ta antena praktycznie poniżej 100 zł nie schodzi za używkę.

A jeśli miał bym brać antenę to oryginała ML-145. Dużo o niej się naczytałem i miałem okazję przetestować i rewelacja.

Faktycznie antena ML-145 jest bardzo dobra, ale pod warunkiem, że jest to oryginalny President - tylko taka ma 6 dB zysku. Inne produkty MLkopodobne uzyskują zwykle 4 do 5 dB. Decydując się na zakup trzeba jednak wziąść pod uwagę jej długość, półtora metra bata na dachu może być kłopotliwe.
    green33

Level 31  
    Mirras wrote:

Faktycznie antena ML-145 jest bardzo dobra, ale pod warunkiem, że jest to oryginalny President - tylko taka ma 6 dB zysku. Inne produkty MLkopodobne uzyskują zwykle 4 do 5 dB.

Skąd Ty bierzesz takie bzdury? ... Jeśli antena 1/2 lambda o długości 5.5 metra ma zysk 0 dB to jakim prawem antena 150 cm ma mieć zysk 6 dB ?
    Idź na jakieś korki z fizyki ...

marcin
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Twórca tematu ostatnio zalogował się 31-paź-2009 o godz. 17:58.

Myślę, że temat trzeba zamknąć bo za chwileczkę skoczycie sobie do tzw. gardeł.

Temat Zamykam i jeśli będzie potrzeba odblokowania to proszę o info na PW.

Pozdrawiam.