Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alternator magneton 90A -schemat podłaczenia

31 Paź 2009 22:37 7963 11
  • Poziom 26  
    Witam , poszukuje schematu podłączenia uzwojeń alternatora miedzy sobą jak i do mostka prostowniczego , mostek posiada 8 diod mocy
  • Poziom 14  
    Takiego wynalazku nie miałem w rękach. Standard to uzwojenie trójfazowe połączone w gwiazdę i mostek prostowniczy składający się z sześciu diod mocy po trzy na jednej tzw. podkowie ( różnią się biegunowością) i trzy małe diody do zasilania regulatora napięcia z którego zasilane jest uzwojenie wzbudzenia na wirniku. trzeba by się przyjrzeć co jest podłączone do pozostałych dwóch diod mocy-ciekawy przypadek.
  • Użytkownik obserwowany
    Środek gwiazdy też przez diody leci.
    Wyrównuje to napięcia fazowe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    W czym to siedzi?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Mam dziś taki ale z meśka 24v. Co nie jest codziennościa.
    Tam jak padnie 1 dioda można punkt gwiazdowy zostawić ;w powietrzu; i wykorzystać odpięte wejscie na mostek jako zwykłe fazowe.
    A zwartą diode odpiąć od mostka.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    koledzy jak zbudowany jest mostek z 6diodami prostowniczymi i jak jest podłaczony to wiem , chodzi mi o schemat podłaczeń uzwojeń do mostka i miedzy sobą , czy dobrze zrozumiałem że do punktu wspólnego gwiazdy też są podłaczone diody ??,w jakim celu ??

na innym forum o tematyce motoryzacyjnej napisano mi że uzwojenia są podłaczone w jakiś czworokąt ( nigdy o czymś takim nie słyszalem :( , gwiazda, trójkąt to owszem ale układ połaczeń czworokąta??) czy jesteście wstanie to narysować ??
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Po prostu po spaleniu jednej z diod fazowych diody '/ punktu gwiazdowego'' tworzą prostownik 1 fazowy 4 diodowy z każdym z pozostałych uzwojeń.
    Tylko nie przewidzieli że diody padają na zwarcie :( i lipa z tego pomysłu.
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    alternator magneton 90A -schemat podłaczenia

Może Ci pomoże.P
  • Poziom 26  
    Koledzy dzieki wielkie za info , viper 555 szczególne dzieki za schemat on wszystko wyjaśnia ,