Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternator magneton 90A -schemat podłaczenia

31 Oct 2009 22:37 8197 11
  • Level 26  
    Witam , poszukuje schematu podłączenia uzwojeń alternatora miedzy sobą jak i do mostka prostowniczego , mostek posiada 8 diod mocy
  • Level 14  
    Takiego wynalazku nie miałem w rękach. Standard to uzwojenie trójfazowe połączone w gwiazdę i mostek prostowniczy składający się z sześciu diod mocy po trzy na jednej tzw. podkowie ( różnią się biegunowością) i trzy małe diody do zasilania regulatora napięcia z którego zasilane jest uzwojenie wzbudzenia na wirniku. trzeba by się przyjrzeć co jest podłączone do pozostałych dwóch diod mocy-ciekawy przypadek.
  • User under supervision
    Środek gwiazdy też przez diody leci.
    Wyrównuje to napięcia fazowe.
  • User removed account  
  • User under supervision
    W czym to siedzi?
  • User removed account  
  • User under supervision
    Mam dziś taki ale z meśka 24v. Co nie jest codziennościa.
    Tam jak padnie 1 dioda można punkt gwiazdowy zostawić ;w powietrzu; i wykorzystać odpięte wejscie na mostek jako zwykłe fazowe.
    A zwartą diode odpiąć od mostka.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 26  
    koledzy jak zbudowany jest mostek z 6diodami prostowniczymi i jak jest podłaczony to wiem , chodzi mi o schemat podłaczeń uzwojeń do mostka i miedzy sobą , czy dobrze zrozumiałem że do punktu wspólnego gwiazdy też są podłaczone diody ??,w jakim celu ??

na innym forum o tematyce motoryzacyjnej napisano mi że uzwojenia są podłaczone w jakiś czworokąt ( nigdy o czymś takim nie słyszalem :( , gwiazda, trójkąt to owszem ale układ połaczeń czworokąta??) czy jesteście wstanie to narysować ??
  • Helpful post
    User under supervision
    Po prostu po spaleniu jednej z diod fazowych diody '/ punktu gwiazdowego'' tworzą prostownik 1 fazowy 4 diodowy z każdym z pozostałych uzwojeń.
    Tylko nie przewidzieli że diody padają na zwarcie :( i lipa z tego pomysłu.
  • Helpful post
    Level 39  
    alternator magneton 90A -schemat podłaczenia

Może Ci pomoże.P
  • Level 26  
    Koledzy dzieki wielkie za info , viper 555 szczególne dzieki za schemat on wszystko wyjaśnia ,