Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta super exclusive - nie trzyma temp wody w kranie

31 Paź 2009 23:26 2607 5
  • Poziom 28  
    Przy np braniu prysznica kiedy woda ciepla jest mieszana z zimna piec nie potrafi utrzymac stalej temperatury wody. Jest tak ze odkrecam kran (nie na pokretla tylko taki podnoszony do gory z regulacja temp. lewo-prawo) na max, ustawima temperature i piec trzyma ja jakies 30 sekund, po czym zaczyna leciec coraz chlodniejsza woda przez 30 sekund, pozniej temperatura rosnie i tak w kolo. Jest to bardzo wnerwiajace bo nie mozna sie normalnie wykapac. Problem pojawil sie niedawno. Dodam ze kociol nie utrzymuje stale minimalnego plomienia tylko go gasi, i pozniej zapala ponownie, stad te duze wachania temperatury na wyjsciu

Wyglada to tak ze minimalna moc plomienia jest zbyt duza jak na zadany przeplyw wody czyli albo zbyt mocny minimalny plomien albo waskim gardlem jest, co jest wg mnie bardziej prawdopodobne zakamieniony wymiennik ciepla ktory nie nadaza z odbiorem ciepla od strony "goracej", w ktorej temperatura robi sie zbyt wysoka i sterownik gasi plomien

Kociol ma okolo 10 lat, podejrzewam zakamieniony wymiennik ciepla, w poniedzialek mam zamiar kupic odkamieniacz i go odkamienic.

Interesuje mnie takze instrukcja regulacji modulatora - czyli regulacja minimalnego i maxymalnego plomienia. Kiedys byl serwisant i to regulowal, ze sprzetu to mial srubokret i u-rurke ze skala ktora napelnial wode wiec szalu nie ma, problem jedynie z informacjami jak to regulowac (jakimi srubami co sie reguluje). Jesli ktos moglby udostepnic te informacje to bylbym wdzieczny
  • Poziom 8  
    Witam
    Chciałbym nawiązać temat do postu powyżej.Otóż mam podobny problem z utrzymaniem temp stałej ciepłej wody, nie mieszanej z zimną.Po odkręceniu kranu tylko na ciepłą wodę ,leci ciepła woda i utrzymuje się przez kilkanaście sekund , po czym palnik gaśnie i woda zaczyna lecieć chłodniejsza .Za chwile znowu palnik zapala się i wraca ciepła woda.Zdarzyło się już nawet iż,wyświetlił się błąd 01 - blok płomienia i wyłączył piec.Nieprawidłowość tego błędu jest wyświetlana w fazie zapłonu lub funkcjonowania palnika i sygnalizuje jego złe działanie - taki opis w instrukcji.
    Piec ten sam co u kolegi powyżej,jakieś 8 lat bezproblemowej eksploatacji, systematycznie czyszczony.

Proszę o pomoc i sugestie gdzie tkwi problem i czy jestem w stanie coś z tym zrobić.
    Za pomoc z góry serdecznie dziękuje
  • Poziom 13  
    Prawdopodobnie zabrudzony wymiennik cwu .
  • Specjalista - systemy grzewcze
    wowka napisał:
    Przy np braniu prysznica kiedy woda ciepla jest mieszana z zimna piec nie potrafi utrzymac stalej temperatury wody.
    I jakoś się temu specjalnie nie dziwię. Ciepła woda powinna być tak ustawiona na pokrętle w kotle aby miała ok 42 do 45 stopni. Wtedy ma właściwą temperaturę i nie ma konieczności dolewania zimnej. Zresztą jaki ma sens nagrzewanie wody ponad potrzebę, by z chwilę ją chłodzić dodając zimnej? Dla czego tak się dzieje? To kwestia minimalnej mocy kotła i minimalnego przepływu, który inicjuje grzanie wody
    Minimalny przepływ wody l/min. 2
    Zakres regulacji temperatury c.w.u C 37-60
    Mminimalna moc kotła 8,7kW
    Jeśli przepływ spadnie poniżej minimalnego-kocioł przestaje grzać, jeśli zapotrzebowanie na moc spadnie poniżej minimalnej mocy kocioł także się wyłączy.
    Jesli ma się kocioł grzejący wodę przepływowo, trzeba niestety pogodzić się z pewnymi ograniczeniami. Jeszcze małe wyjaśnienie do przepływu w przypadku mieszacza z dźwignią. Dopuszczając zimnej wody zmniejszamy przepływ ciepłej. Być może poniżej tych dwóch litrów na minutę?
  • Poziom 8  
    Witam
    Dziękuje za sugestie , teraz potrzebuje dobrego fachowca od Beretty, jeśli ktoś może coś zasugerować to z góry serdecznie dziękuje.Mieszkam w Łodzi.