Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Voice Kraft VK-986B , czy warto je kupić ?

wodzu6661 01 Lis 2009 12:14 14628 14
  • #1 01 Lis 2009 12:14
    wodzu6661
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Potrzebuje tanich kolumn do wzmacniacza Harman-Kardon pm640vxi w cenie ok 400zł. Jak w temacie chciałem się dowiedzieć czegoś o kolumnach Voice Kraft VK-986B które w ostatnim czasie pojawiły się na allegro . Chciał bym wiedzieć co to za wynalazek . I czy warto by w nie zainwestować te pieniądze. A także jeżeli ktoś je słyszał to jak grają.
    Załączam jeszcze zdjęcie i krótki opis z strony dystrybutora.

Kolumny Voice Kraft VK-986B , czy warto je kupić ?

Voice Kraft VK-986B PARAMETRY Cechy konstrukcji: 2 kolumny Moc muzyczna: 250 W Pasmo przenoszenia: 40Hz - 20 000Hz Moc nominalna: 200 W Skuteczność: 100 dB wymiary: 38.5 x 36.3 x 110.3 cm 2x30cm

0 14
  • ambtechnic
  • #2 01 Lis 2009 18:04
    dzimi
    Moderator

Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.

0
  • ambtechnic
  • #3 01 Lis 2009 18:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Lis 2009 19:51
    zet28
    Poziom 15  

Normalne że każdy ci powie że to beznadzieja że nie warte itp, itp. Kiedyś była mowa na forum o subwoferze aktywnym nie pamietam modelu ogólna ocena że złom itp. Ktoś go kupił i pokazał zdjęcia środka i takie tam bzdety. Nagle że jest super za tą cene że ładne wykonczenie. Z mojej strony taka rada, jak masz możliwośc usłyszenia tych kolumn przed zakupem to super, jeśli nie to kupujesz kota w worku. Jak będzie? Nikt nie odpowie na to pytanie bo nikt ich osobiście nie słyszał-chyba.

3
  • #5 01 Lis 2009 20:07
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

może posłuchaj Prism Amethyst HT-150?

0
  • #6 02 Lis 2009 10:33
    Tomq
    Poziom 38  

Sam wygląd tych kolumn odstrasza. Ogólnie VK nie jest rewelacyjną marką.

Poszukałbym porządnych "używek", albo próbowałbym zrobić coś samemu. Ten wzmacniacz nie zasługuje na tak lipne kolumny (nie wykorzystasz jego potencjału).

0
  • #7 02 Lis 2009 13:42
    krzysiek191022
    Poziom 10  

Zajrzyj do działu DIY , za nie wiele więcej można złożyć coś sensownego, ewentualnie jak inni Ci radzą poszukaj dobrych używek. Szkoda zmarnować 400zł na Te VK.

0
  • #8 02 Lis 2009 18:15
    Tomq
    Poziom 38  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446841.html - tu jest zbiór najciekawszych konstrukcji w jednym miejscu.

0
  • #9 05 Lis 2009 17:03
    wodzu6661
    Poziom 9  

W zasadzie ja nie chce kupować tych kolumn. Temat założyłem ponieważ doradzam koledze w zakupie, a on uwziął się właśnie na te kolumny. A co do DIY, to zdaje sobie sprawę że można zmajstrować coś o niebo lepszego tylko problem jest taki że stolarz to zemnie żaden, a zamówienie gotowych pudeł było by zdecydowanie za drogie .
    Czekam dalej na wasze opinie.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 06 Lis 2009 12:16
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

jak masz gdzie posłuchać to Prism Amethyst HT-150 kosztują koło 350-400zł

1
  • #11 07 Lis 2009 15:11
    Dani66
    Poziom 30  

Jak kolega zauważył to 350-400zł za zestaw KD Prism Amethyst HT-150 więc zapewne to sprzęt pokroju VK i niech kolega nie zastępuje jednego bubla innym.
    A do autora: zanim zastanowisz się nad czymś to poczytaj opinie na temat tego co ktoś poleca, a zanim kupisz sam posłuchaj.
    Jeśli kolega chce wydać 400zł na kolumny to polecam B&W DM-302, Wharfedale Diamond 10.0, KODA CV-52, Cerwin Vega VE-5M, Tonsil Voyager 200, Mission M33i, M-Audio HTS800 (dosyć ładnie grają), Polaris Classic 200 (są na allegro i naprawdę warto byłoby je kupić), Heco Cantata 550 MK II, TAGA Harmony TPS-600. Możliwości jest tyle, że na pewno znajdziesz cos dla siebie (lub dla kolegi) tylko dobrze szukaj.

1
  • #12 08 Lis 2009 12:33
    saturathor
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o kolumny VK to mam na koncie odsłuch 3 różnych modeli, akurat tych dokładnie nie ale bardzo podobnych, Jedne nawet miałem okazję zwiedzić w środku.

Oto moja opinia:
    Wykonanie tego sprzętu to nawet nie kompromis, to jest pójście po najniższej linii oporu. Obudowa z jakiejś śmiesznej płyty wiórowej o grubości nie więcej niż 12mm, z której odrywa się nieudolnie położona okleina. Przewody łączące głośniki z kondensatorami, bo do zwrotnicy temu daleko, są z takich materiałów ze jak się je mocniej ściśnie w palcach to izolacja się kruszy, a każde dotknięcie łączy się z oderwaniem albo od głośnika albo od kondensatora. W tym modelu, do którego miałem okazję zajrzeć głośniki niskotonowy i wysoko tonowy - oczywiście piezoelektryk nie były nawet przykręcone tylko wciśnięte na jakimś silikonie. W otworach bass refleks tkwią jakieś plastikowe wyloty o długości 3cm z których odstaje nie umiejętnie odcięty odlew plastikowy powodujący hałas przy przelocie powietrza on najniższych głośności. To tyle w roli wykonania a jeżeli chodzi o odsłuch to można jedynie powiedzieć że emitują one dźwięk i co muszę przyznać każde z tych które słyszałem miały mocną i dość naturalną górę co akurat jest raczej dziełem przypadku. Są to raczej głośniki dla tych, którzy chcą po prostu czegoś posłuchać raczej w tle, typu radio zet w pracy niż delektowanie się dźwiękami. Tak czy inaczej fakt jest taki że sprzedały się tego w Polsce ogromne ilości a ofert używanych na aukcjach nie jest zbyt wiele, więc jak widać wielu takie coś wystarcza.

0
  • #13 09 Lis 2009 15:08
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

Pytanie do kolegi Dani66: czy słuchał kolega tych kolumn? Czy ocenia na podstawie ceny? Jeśli tak, to kolega się GRUBO myli.

0
  • #14 17 Gru 2009 10:57
    Paw_lak
    Poziom 11  

Tez chcialbym takie zakupic i zastanawiam sie... mam tonsila space i alton 80 ciekawe czy sie rozczaruje.. a na co warto zwrocic uwage przy odsluchu?

0
  • #15 17 Gru 2009 11:19
    Tomq
    Poziom 38  

Rozczarujesz się. To nie ma szans zagrać dobrze - tak duże głośniki słabo przetwarzają średnie tony, podobnie jak głośniki wysokotonowe. Odległości między głośnikami są dość duże, a powinny być max 1 cm odstępu miedzy nimi. Poczytaj również oponie na temat marki VK na forum - delikatnie mówiąc nie słyną z jakości wykonania i z niezawodność.
    Poza tym - popatrz na konstrukcje uznanych producentów - czy któryś z nich stawia na tanie efekciarstwo? Poczytaj posty z tego działu m.in kol. dues, dani666, przemo-lukas - polecają kolumny na poziomie, które nie rujnują budżetu.

Przy odsłuchu należny zwrócić uwagę na to żeby dźwięk nam się spodobał. ;) Pamietaj jednak że to co może zachwycić podczas krótkiego odsłuchu (nikt nie siedzi w sklepie godzinami wybierając kolumny), potem będzie powodowało zmęczenie/irytacje. Powinieneś zwrócić przede wszystkim na to by kolumny przetwarzały dźwiek w miarę naturalnie, by żaden instrument się nie wybijał, nie możesz czuć, że coś dominuje. Odsłuchu należy dokonywać na znanych utworach, najlepiej takich które słyszałeś wiele razy i znasz każdy szczegół. Polecam lekturę artykułów ze strony: http://www.hifi.pl/porady/

0