Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Voice Kraft VK-986B , czy warto je kupić ?

wodzu6661 01 Lis 2009 12:14 14778 14
  • #1 01 Lis 2009 12:14
    wodzu6661
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Potrzebuje tanich kolumn do wzmacniacza Harman-Kardon pm640vxi w cenie ok 400zł. Jak w temacie chciałem się dowiedzieć czegoś o kolumnach Voice Kraft VK-986B które w ostatnim czasie pojawiły się na allegro . Chciał bym wiedzieć co to za wynalazek . I czy warto by w nie zainwestować te pieniądze. A także jeżeli ktoś je słyszał to jak grają.
    Załączam jeszcze zdjęcie i krótki opis z strony dystrybutora.

Kolumny Voice Kraft VK-986B , czy warto je kupić ?

Voice Kraft VK-986B PARAMETRY Cechy konstrukcji: 2 kolumny Moc muzyczna: 250 W Pasmo przenoszenia: 40Hz - 20 000Hz Moc nominalna: 200 W Skuteczność: 100 dB wymiary: 38.5 x 36.3 x 110.3 cm 2x30cm

0 14
  • #2 01 Lis 2009 18:04
    dzimi
    Moderator

Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.

0
  • #3 01 Lis 2009 18:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Lis 2009 19:51
    zet28
    Poziom 15  

Normalne że każdy ci powie że to beznadzieja że nie warte itp, itp. Kiedyś była mowa na forum o subwoferze aktywnym nie pamietam modelu ogólna ocena że złom itp. Ktoś go kupił i pokazał zdjęcia środka i takie tam bzdety. Nagle że jest super za tą cene że ładne wykonczenie. Z mojej strony taka rada, jak masz możliwośc usłyszenia tych kolumn przed zakupem to super, jeśli nie to kupujesz kota w worku. Jak będzie? Nikt nie odpowie na to pytanie bo nikt ich osobiście nie słyszał-chyba.

3
  • #5 01 Lis 2009 20:07
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

może posłuchaj Prism Amethyst HT-150?

0
  • #7 02 Lis 2009 13:42
    krzysiek191022
    Poziom 10  

Zajrzyj do działu DIY , za nie wiele więcej można złożyć coś sensownego, ewentualnie jak inni Ci radzą poszukaj dobrych używek. Szkoda zmarnować 400zł na Te VK.

0
  • #9 05 Lis 2009 17:03
    wodzu6661
    Poziom 9  

W zasadzie ja nie chce kupować tych kolumn. Temat założyłem ponieważ doradzam koledze w zakupie, a on uwziął się właśnie na te kolumny. A co do DIY, to zdaje sobie sprawę że można zmajstrować coś o niebo lepszego tylko problem jest taki że stolarz to zemnie żaden, a zamówienie gotowych pudeł było by zdecydowanie za drogie .
    Czekam dalej na wasze opinie.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 06 Lis 2009 12:16
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

jak masz gdzie posłuchać to Prism Amethyst HT-150 kosztują koło 350-400zł

1
  • #11 07 Lis 2009 15:11
    Dani66
    Poziom 30  

Jak kolega zauważył to 350-400zł za zestaw KD Prism Amethyst HT-150 więc zapewne to sprzęt pokroju VK i niech kolega nie zastępuje jednego bubla innym.
    A do autora: zanim zastanowisz się nad czymś to poczytaj opinie na temat tego co ktoś poleca, a zanim kupisz sam posłuchaj.
    Jeśli kolega chce wydać 400zł na kolumny to polecam B&W DM-302, Wharfedale Diamond 10.0, KODA CV-52, Cerwin Vega VE-5M, Tonsil Voyager 200, Mission M33i, M-Audio HTS800 (dosyć ładnie grają), Polaris Classic 200 (są na allegro i naprawdę warto byłoby je kupić), Heco Cantata 550 MK II, TAGA Harmony TPS-600. Możliwości jest tyle, że na pewno znajdziesz cos dla siebie (lub dla kolegi) tylko dobrze szukaj.

1
  • #12 08 Lis 2009 12:33
    saturathor
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o kolumny VK to mam na koncie odsłuch 3 różnych modeli, akurat tych dokładnie nie ale bardzo podobnych, Jedne nawet miałem okazję zwiedzić w środku.

Oto moja opinia:
    Wykonanie tego sprzętu to nawet nie kompromis, to jest pójście po najniższej linii oporu. Obudowa z jakiejś śmiesznej płyty wiórowej o grubości nie więcej niż 12mm, z której odrywa się nieudolnie położona okleina. Przewody łączące głośniki z kondensatorami, bo do zwrotnicy temu daleko, są z takich materiałów ze jak się je mocniej ściśnie w palcach to izolacja się kruszy, a każde dotknięcie łączy się z oderwaniem albo od głośnika albo od kondensatora. W tym modelu, do którego miałem okazję zajrzeć głośniki niskotonowy i wysoko tonowy - oczywiście piezoelektryk nie były nawet przykręcone tylko wciśnięte na jakimś silikonie. W otworach bass refleks tkwią jakieś plastikowe wyloty o długości 3cm z których odstaje nie umiejętnie odcięty odlew plastikowy powodujący hałas przy przelocie powietrza on najniższych głośności. To tyle w roli wykonania a jeżeli chodzi o odsłuch to można jedynie powiedzieć że emitują one dźwięk i co muszę przyznać każde z tych które słyszałem miały mocną i dość naturalną górę co akurat jest raczej dziełem przypadku. Są to raczej głośniki dla tych, którzy chcą po prostu czegoś posłuchać raczej w tle, typu radio zet w pracy niż delektowanie się dźwiękami. Tak czy inaczej fakt jest taki że sprzedały się tego w Polsce ogromne ilości a ofert używanych na aukcjach nie jest zbyt wiele, więc jak widać wielu takie coś wystarcza.

0
  • #13 09 Lis 2009 15:08
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

Pytanie do kolegi Dani66: czy słuchał kolega tych kolumn? Czy ocenia na podstawie ceny? Jeśli tak, to kolega się GRUBO myli.

0
  • #14 17 Gru 2009 10:57
    Paw_lak
    Poziom 11  

Tez chcialbym takie zakupic i zastanawiam sie... mam tonsila space i alton 80 ciekawe czy sie rozczaruje.. a na co warto zwrocic uwage przy odsluchu?

0
  • #15 17 Gru 2009 11:19
    Tomq
    Poziom 38  

Rozczarujesz się. To nie ma szans zagrać dobrze - tak duże głośniki słabo przetwarzają średnie tony, podobnie jak głośniki wysokotonowe. Odległości między głośnikami są dość duże, a powinny być max 1 cm odstępu miedzy nimi. Poczytaj również oponie na temat marki VK na forum - delikatnie mówiąc nie słyną z jakości wykonania i z niezawodność.
    Poza tym - popatrz na konstrukcje uznanych producentów - czy któryś z nich stawia na tanie efekciarstwo? Poczytaj posty z tego działu m.in kol. dues, dani666, przemo-lukas - polecają kolumny na poziomie, które nie rujnują budżetu.

Przy odsłuchu należny zwrócić uwagę na to żeby dźwięk nam się spodobał. ;) Pamietaj jednak że to co może zachwycić podczas krótkiego odsłuchu (nikt nie siedzi w sklepie godzinami wybierając kolumny), potem będzie powodowało zmęczenie/irytacje. Powinieneś zwrócić przede wszystkim na to by kolumny przetwarzały dźwiek w miarę naturalnie, by żaden instrument się nie wybijał, nie możesz czuć, że coś dominuje. Odsłuchu należy dokonywać na znanych utworach, najlepiej takich które słyszałeś wiele razy i znasz każdy szczegół. Polecam lekturę artykułów ze strony: http://www.hifi.pl/porady/

0