Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tp-link td-w8901g - kabel 30 m, brak pakietów odbieranych

damian7402 01 Lis 2009 12:52 1744 8
  • #1 01 Lis 2009 12:52
    damian7402
    Poziom 9  

Mój problem jest trochę dziwny.Po podłączeniu urządzenia i skonfigurowaniu w orange wszystko chodzi jak należy na wi-fi jest ok na krótkim kablu dołączonym do sprzętu jest ok tylko.... po podłaczeniu kabla o długości ok30m diody w karcie pracują poprawnie, kiedy wchodzę w stan karty sieciowej wyświetlane są tylko pakiety wysyłane a jeżeli chodzi o odebrane 0% i jest brak identyfikacji sieci.Tak się dzieje przy 30m kabla a przy 60m nic,nawet kontrolki w karcie się nie zapalają.Sprawdzałem już czy kabel nie jest uszkodzony ale wygląda na dobry prak zwarć i przerwań (przy pomocy miernika).próbowałem już wszyskiego i nic.Proszę pomóżcie bo juz nie wiem gdzie szukać a w necie nie ma nic na ten konkretny temat.Dodam tylko ze systemy są czyste i wszystko ustawione na DHCP w ruterze jak i w kompach.:cry::cry::cry:

0 8
  • #2 01 Lis 2009 17:14
    adamz74
    Poziom 30  

Na 99,9% wina kabla. Co to jest za kabel i jak jest "rozszyty" na RJ-tkach?

Pozdr!

0
  • #3 02 Lis 2009 09:04
    damian7402
    Poziom 9  

jeśli chodzi o kabel to jest to skrętka FTP (izolacja ekran drut prowadzący) a jesli chodzi o rozszyt z nazwą będzie problem ale licząc od lewej biało pom,pom,baił ziel,nieb biał nieb,ziel,biało brąz, brąz.Coś chyba z typu A i tak samo na obu końcach.Dodam tylko że już jedną sieć mam w domu od innego dostawcy i do switcha jest podłączone 30m kabla i wszystko chodzi jak należy.Także jesli chodzi o twoją diagnozę z kablem to chyba to będzie to ,ale brak mi było potwierdzenia w moich domysłach.Ciekawi mnie tylko to iż kabel był nowy żadna używka.

0
  • #4 02 Lis 2009 09:12
    563113
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Lis 2009 12:44
    damian7402
    Poziom 9  

bedę jeszcze próbował na innym kablu.Narazie bawiłem się z planet wap-400 i próbowałem przez wi-fi no ale jak to w życiu bywa nonstop pod górkę tym razem urządzenia nie mogą się dogadać ok 30m w lini prostej ten sam poziom nic nie zasłania a co najciekawsze jak przeszukuje sieci widzi nadawce doskonale w planecie jest zaznaczony apclient zaznaczony w wyniku pszeszukiwania sieci odpowiedni nadawca i nic nie chce sie połączyć szyfrowanie jest tylko po wep.A najciekawsze jest to że jak z laptopem podchodzę do okna to łapie minimalnie sygnał i nawet strony się otwierają a planet niechce.Pewnie coś nietak jest w konfiguracji ale próbowałem już wszyskiego (chyba) i nic

0
  • #6 02 Lis 2009 14:27
    on117
    Poziom 27  

Laptop ma lepszą antenę niż planet. Rozwiązanie zamontuj antenę zewnętrzną za oknem. Odległości pomierz dokładnie, bo producenci przeważnie piszą, 100/300 metrów. Co oznacza 100 metrów w budynku 300 metrów w otwartej przestrzeni. Jeżeli masz 2 opcję to ustaw wszystkie urządzenia naprzeciw siebie w oknach tak żeby było je widać. Uziemiłeś ekran przewodu ethernet? Jeszcze pytanie czy ten przewód ethernet masz już zamontowany, czy np. pozwijany na szpuli, czy leży sobie tak w linii prostej?

0
  • #7 02 Lis 2009 15:57
    damian7402
    Poziom 9  

anten wystawione sa za oknon na jednym poziomie i sie doskonale widza odleglosc miezy nimi to 35 krokow po przeskanowaniu widza sie bardzo dobrze ale wap-4000 nie potrafi zidentyfikowacsieci i nie sa wysylane ani odbierane zadne pakiety 0%.sieczabezpieczona jest tylko przez wep w jednym jak i w drugim urzadzeniu klucze sa wprowadzone.A jesli chodzi o kabel to jest on juz rozciagniety ale jutro bede probowal na innym zobaczymy jaki bedzie efekt

0
  • #8 02 Lis 2009 17:13
    on117
    Poziom 27  

Podłącz tego wap-4000 przez LAN do routera zaloguj się na niego i zrób mu Firmware Upgrade. Sprawdź antenę albo podłącz wap-4000 z małą anteną. Spróbuj ograniczyć na próbę prędkość karty na 10 Mb/s.

0
  • #9 03 Lis 2009 12:24
    damian7402
    Poziom 9  

dzięki koledzy za wszelaka pomoc.poradziłem sobie tak że wymienilem kabel na nowy tylko tym razem zanim poprowadziłem zacisnołem końcówki i sprawdziłem jak był jeszcze zapieczentowany i dopiero po takim pozytywnym teście przystąpiłem no rozprowadzeń.teraz wszystko śmiga aż miło.jeszcze raz dzięki:D:D:D:D:D

0