Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compal FL90 - ciemność na matrycy i mon. zewnętrznym

morurd 01 Lis 2009 13:01 1481 3
  • #1 01 Lis 2009 13:01
    morurd
    Poziom 10  

Witam!
    Około 2 miesięcy temu naprawiałem kartę graficzną w swoim laptopie. Z tego co się orientuje odlutowały się jakieś elemanty SMD. Nie naprawiałem sam tylko oddałem do serwisu. Wszystko było ok, aż do wczoraj. Postanowiłem przeinstalować system na win 7, ale mialem problemy z aktualzacja, wiec zresetowałem komputer. Otworzyłem pokrywę bo laptop nie pokazuje nic na ekranie zewnętrznym do momentu zaladowanie sterowników. Ku mojemu zaskoczeniu... ekran nic nie pokazywal. Prawie caly czas uzywam ekranu zewnętrznego. Ale tego dnia wczesniej uzywalem ekranu laptopa i nic nie wskazywalo na jakiekolwiek problemy. System się odpala, slyszę powitanie i można się zalogowac.. ale wciąż nic nie widze na ekranie(zewnętrznym też!!!). Rozkreciłem laptopa i kable do monitora sa podłączone.. teraz nie wiem, oddac znowu do serwisu i zabulić? Czy może da radę jakoś na własną rękę to załatwić?
    Laptop jak w temacie Compal fl90

Liczę na jakąś podpowiedź.

dodam jeszcze że komputer nie sygnalizuje w żaden sposób otwarcia/zamknięcia klapy. Zwykle wydawał dźwięk odłączania/podłączania urządzenia.

• #2 01 Lis 2009 15:49
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Jeżeli korzystasz z zewnętrznego ekranu to spróbuj kombinacji klawiszy laptopa FN i F8 (klawisz od zmiany ekranów) !
    Pozdrawiam !
    Robert

• #3 01 Lis 2009 17:35
    morurd
    Poziom 10  

niestety... klawisz o który chodzi to chyba F3, ale tak czy inaczej i tak nie działa. jeszcze jakieś propozycje?

• #4 02 Lis 2009 14:07
    mjq
    Poziom 18  

Pewnie odklejony chip graficzny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME