Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz UNITRA TOSCA 303 - jakie kolumny?

maz8 01 Lis 2009 14:40 9229 19
  • #1 01 Lis 2009 14:40
    maz8
    Poziom 9  

Witam, niedawno dostałem wzmacniacz UNITRA TOSCA 303.
    Z tego co się zorientowałem jest 8omowy. Z braku laku narazie podłączyłem do niego komulny SB-PM9 z tego zestawu (http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=1856). Grają znacznie lepiej niż na tym z zestawu ale szukam czegoś jeszcze lepszego. Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item794594002.html

Teraz mam pare pytań:
    Wzmacniacz jest 8om, a głośniki 6om. Mogę je podłączyć ?
    Czy ktoś może posiada dane techniczne do głośników SB-PM9. Chcę sprawdzić przede wszystkim jakie jest pasmo przenoszenia, nie chce kupować czegoś gorszego niż mam.

0 19
  • #2 01 Lis 2009 14:42
    sarna
    Poziom 24  

Możesz podłączyć, tylko nie szalej z mocą.

0
  • #3 01 Lis 2009 14:43
    maz8
    Poziom 9  

OK, jeśli tylko ktoś jeszcze mógłby powiedzieć coś o tych DENON-ach które chce kupić.

0
  • #4 26 Cze 2010 22:40
    ppp.piter
    Poziom 9  

witam,
    ja również jestem posiadaczem tosca 303
    niesrety stare kolumny Tonsil (a dokładniej głosniki) zniszczyły sie ze starości tj wysokotonowe sie spaliły a przy niskotonowych strachciała pianka utrzymująca membrane
    okazało sie ze wymiana głosników kosztuje tyle co nowa kolumna dlatego prosze o pomoc
    JAKIE KOLUMNY MOGE ZASTOSOWAĆ DO TEGO WZMACNIACZA???

0
  • #5 26 Cze 2010 22:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 26 Cze 2010 23:48
    sarna
    Poziom 24  

Konkretnie to sobie sam poszukaj, mają być 8 Ohm i nie przesadzaj z mocą TO WSZYSTKO.

ups, James mnie ubiegł :)

0
  • #7 27 Cze 2010 13:05
    BulwiQ
    Poziom 10  

Tak kolumny to tylko o impedancji 8ohm ponieważ ten wzmacniacz pracuje w takiej impedancji. Jak już wspomniał na pewno nie warto kupować kolumn typu VK, Dibeisi, Audion itd. Zapewniam iż będzie to naprawdę brzmienie kiepskiej jakości. Mogę tu doradzić kolumny z rodzimego, polskiego rynku. Zestaw Unitra ZG-40C byłyby dobrym wyborem do tego wzmacniacza. Wyglądem one nie powalają ale z tych dwóch GDN 25cm można uzyskać całkiem niezły bas. Można by było również pokusić się na Altusy 75. I tak jak już powiedzieli moi poprzednicy kolumny mogą być dowolne tylko o impedancji 8ohm, bo szkoda wzmacniacz męczyć.

0
  • #8 27 Cze 2010 13:54
    House System
    Poziom 18  

Tylko zauważ to kolego BulwiQ że kolumny ZG-40C występują częściej w impedancji 4 ohm a tosca ma 8 ;)

0
  • #9 27 Cze 2010 14:06
    BulwiQ
    Poziom 10  

Przepraszam, ale byłem źle doinformowany. Dzięki za poprawkę. Ale mniejsza o to, Altusy 75 jak najbardziej wchodzą w grę. Ewentualnie jeszcze Space '86 bądź Mildton 70. Z tej pary jednak skłaniałbym się ku drugiemu zestawowi a mianowicie Mildton ze względów na większy głośnik basowy.

0
  • #10 27 Cze 2010 16:49
    MR-Sound
    Poziom 25  

No i jak zwykle muszę trochę pomarudzić i zwrócić przedmówcy uwagę:D

BulwiQ napisał:
    Mildton 70;Space '86

maz8 napisał:
    UNITRA TOSCA 303.

Tosca ma 2x20W więc to nie za bardzo mocarny wzmacniaczyk. Prawdopodobnie nie ruszyła by 10' głośnika.
    Altusy ok ale tylko 75 bo mają dość dużą efektywność i nie potrzeba im dużo mocy-chodź i tak nie dokońca to dobry wybór.
    Aczkolwiek jedynym dobrym wyborem do tego amplitunera były by małe kolumienki np. Zg-30C115 w wersji 8Ω. Nie wykluczyłbym również Space.
    BulwiQ napisał:
    Zestaw Unitra ZG-40C byłyby dobrym wyborem do tego wzmacniacza. Wyglądem one nie powalają ale z tych dwóch GDN 25cm można uzyskać całkiem niezły bas.

I tutaj też się przyczepię.
    Bo to drugie coś to nie głośnik tylko membrana bierna(ma działanie podobne jak bass-reflex).

A poza tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic113437.html

0
  • #11 27 Cze 2010 17:04
    BulwiQ
    Poziom 10  

MiZ Sound napisał:
    Tosca ma 2x20W

To chyba jestem nie doinformowany. Ja słyszałem, że Tosca 303 ma 2x35W. Dlatego napisałem tutaj o Mildtonach. I dzięki za poprawkę o liczbie głośników w ZG-40C. Niestety ale czasem głupie niedoczytanie co do specyfikacji :P

0
  • #12 27 Cze 2010 18:06
    House System
    Poziom 18  

Dobrym wyborem będą tutaj kolumny Space '86. Posiadałem kiedyś te kolumny podpięte do Tosci i nawet mnie zaskoczyły że ładnie grają :) W dziale nagłośnienie giełda jeden forumowicz ma takowe kolumny do sprzedania za 130 zł + przesyłka w stanie bdb (regenerowane). Więc tylko poszukaj i popytaj o zdjęcia. Może się zdecydujesz. Pozdrawiam.

0
  • #13 27 Cze 2010 23:26
    PZ IX
    Poziom 32  

Ma na pewno 2x30-25W/8R (zasilanie ok. 2x32V), szkoda, że nie miałem jak wtedy zmierzyć jaka jest jej faktyczna moc.
    Fajnie mi grała z Altusami 75, którym de facto mocniejszy wzmacniacz nie jest potrzebny.
    A najprościej zregenerować tamte kolumny kupując i montując oryginalne pianki i kopułki.

0
  • #14 27 Cze 2010 23:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 28 Cze 2010 00:10
    PZ IX
    Poziom 32  

Cytat:
    Trafo 90W widac jest zanadto wystarczające, skoro nawet przy maksymalnej mocy nie przygasają żarówki.

Nie przygasają zapewne dlatego, że nie popełnili głupoty jak w WS 442 - żarówki pod uzwojenie jednego z napięć zasilania wzmacniacza mocy. :)

0
  • #16 29 Cze 2010 12:46
    ppp.piter
    Poziom 9  

tak jest tosca 303 ma transformator z trzema oddzielnymi wyjsciami
    (a i tak jak bys sie dobrze przyjrzał to na basie przy duzej głosniosci lekko przygasają :)
    niewazne

dzieki za porade lecz wolałbym NOWE kolumny koło 50W ( bo takie miałem stare tonsile i swietnie sie spisywały)

wolałbym nowe z tego powodu ze bendę miał pewnosc ze są sprawne i prawdopodobnie bendą dłuzej słuzyły

0
  • #17 29 Cze 2010 13:10
    Domino621
    Uczeń

O nie! Kolumny ZgC-40-8-581 wcale nie są brzydkie i stare..Napewno są ładniejsze od ZG30C115 i grają bardzo dobrze nawet na starej chińskiej wieżycce Szajsung lub LG....

1
  • #19 29 Cze 2010 13:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 05 Gru 2010 20:31
    Tommaso
    Poziom 9  

Nie chciałem dokładać kolejnego identycznego tematu dlatego się dołączam. Posiadam ampli jak w temacie i rozglądam się za jakimiś kolumnami (a, że akurat studiuję w Krk to wachlarz możliwości zakupu się powiększył.
    Z tym, że wiem niewiele. Wiem, że mają być 8 Ohm. Wydać chcę jak najmniej ale chcę również aby przyzwoicie grało (dla uściślenia dźwięk pokroju Logitech X-230+PC przestał mi już wystarczać). Myślę, że 200zł spokojnie mogę na to przeznaczyć. Od razu mówię, że rautów i prywatek urządzał przy nich nie będę dlatego moc agresywna potrzebna mi nie jest, w dodatku sporym ograniczeniem jest sama Tosca.
    Mam pytanie czy przy podłączeniu kulumn np. 120W do Tosci efekt jest taki, że nie będzie ich potrafiła prawidłowo napędzić i nie będzie grało to dobrze?
    Podobają mi się żółte membrany (w ogóle chciałbym aby te kolumny były w miarę estetyczne) i tu od razu pytanie, czy ich wymiana jest trudnym zabiegiem?
    I najważniejsze za jakimi modelami kolumn powinienem się rozglądać aby najlepiej pasowały pod Tosce?

Pozdrawiam forumowiczów;)

0