Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 99-02 6k FL Sterownik zamka centralnego

01 Lis 2009 18:19 38342 20
  • Poziom 9  
    Witam Serdecznie,

Wiem, że sterownik znajduje się tu:

Wiem też, że wygląda tak:
    Seat Ibiza 99-02 6k FL Sterownik zamka centralnegoSeat Ibiza 99-02 6k FL Sterownik zamka centralnego

Pytanie brzmi: który kabelek jest od czego ? Istnieje jakiś schemat ?
    Będę wdzięczny za zainteresowanie.

Pozdrawiam,
    Piotr
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Może prościej będzie jak napiszesz w czym leży problem, coś nie działa?
  • Poziom 9  
    Kupiłem auto z zalanym kluczykiem.
    W ASO za moduł w kluczyku krzykneli mi 470 zł...
    Kolega czyścił go w pracy na myjce ultradźwiękowej, bez rezultatu.
    Więc zakupiłem nowy sterownik z dwoma kluczykami i chciałbym go zamontować.
    Chciałbym go zrobić na podmiankę tamtego.
    Wiem, że można to zrobić prościej wpinając się w siłownik przy drzwiach kierowcy (w mastera). Jednak wolałbym to zrobić bardziej dokładnie. :)

Jeżeli będzie to przydatne to mogę zrobić skan instrukcji sterownika, oraz zdjęcia.
  • Poziom 18  
    zrób ten skan instrukcji i fotkę bo cos mi sie zdaje ze chcesz podłączyć do niego jakiś uniwersalny sterownik CZ a to tak nie bardzo
  • Poziom 2  
    Seat ibiza 2001 rok 1.9 tdi z oryginalnym centralnym zamkiem z alarmem, w którym nie działa pilot.!!!
    Kupujemy najtańszy uniwersalny sterownik (taki żeby miał opcję sterowania dwoma plusami), podłączamy pod dwie kostki nad bezpiecznikami, tak jak jest zaznaczone na zdjęciu. Pod kierunkowskazy nie trzeba nic podłączać ponieważ te kostki są od alarmu a to on steruje centralnym zamkiem i jest podłączony do kierunkowskazów.
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    w tych rocznikach sterowanie jest na jednym przewodzie -/+ do zlapania na sterowniku za licznikiem, w wiazce wychodzacej z drzwi lub w kostkach widocznych wyzej na zdjeciu

sprawdzone wielokrotnie w praktyce!!
    pozdrawiam!!
  • Poziom 2  
    Do użytkownika "SKRZYNIA" Napisz proszę który to przewód i jaki ma kolor w kostce?
  • Poziom 23  
    brazowy/czerwony, biala kostka od lewej widoczna na zdjeciu wyzej
  • Poziom 1  
    SKRZYNIA napisał:
    w tych rocznikach sterowanie jest na jednym przewodzie -/+ do zlapania na sterowniku za licznikiem, w wiazce wychodzacej z drzwi lub w kostkach widocznych wyzej na zdjeciu

sprawdzone wielokrotnie w praktyce!!
    pozdrawiam!!

Podłączałem dziś sterownik w opis rafal099 i nic z tego.

Schemat podłączenia przedstawiam poniżej.

A mianowicie

- czerwony w klemę +
    - czarny w klemę -
    - biały w białą kostkę do ZAMYKANIE
    - biało-czarny w białą kostkę do OTWIERANIE
    - żółty i żółto-czarny (skręcam razem) w białą kostkę do "+"

Efekt = po naciśnięciu w pilocie zamykania, auto się zamyka lecz po naciśnięciu otwierania zero reakcji. Dodam, że po lekkim przekręceniu kluczyka w drzwiach gdzie otwierają się tylko jedne drzwi, rygielek wędruje do góry i jak wtedy nacisnę otwieranie na pilocie drugie drzwi i klapa się otwiera.
    Poradźcie coś bo walczyłem dziś z tym pół popołudnia i się poddałem.

Proszę poprawić sposób zamieszczenia zdjęcia na zgodny z regulaminem forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

mod.[CameR]
  • Poziom 11  
    Mam taki sam problem z podłączeniem....jestem ciekawy jak został rozwiązany...
  • Poziom 10  
    SKRZYNIA napisał:
    brazowy/czerwony, biala kostka od lewej widoczna na zdjeciu wyzej
    Możesz też wpiąć się bezpośrednio w sterownik za zegarami (ja tak robię, bo z jednego miejsca mam od razu zasilania) pin 10 czarna kostka, kolor przewodu ten sam.
  • Poziom 9  
    Witam
    mam sterownik centralnego zamka BX40 czy da rady zamontować go do ibiza z 2000 roku jeśli tak to do którego przewodu podłączyć sterownie zamknij/otwórz ?

Dodano po 46 [minuty]:

Czy muszę zastosować przekaźnik zmiany sygnału z minusa na plus ?
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie wiem czy nie za późno ale odpowiem.
    Podłączyłem jak napisane w temacie, przełożyłem zworkę i zamek działa "jak ta lala" :-). Dzięki
  • Poziom 8  
    jaką zworkę gdzie ona się znajduje ??
  • Poziom 9  
    Grzesiek198600 napisał:
    jaką zworkę gdzie ona się znajduje ??

Zworka jest w centralce alarmu U mnie trzeba było otworzyć obudowę i była na płytce drukowanej. Nieraz może być na zewnątrz obudowy.
    Przestawia się nią czas reakcji centralnego z 0,5 do 3 sekund. Zależnie od zamontowanego w samochodzie.
  • Poziom 10  
    W mojej Ibizie (2001 TDI) troszkę inaczej wszystko wygląda. Otóż w białej wtyczce pierwszy kabelek na dole z lewej strony zamyka a drugi po prawej na górze otwiera. Zasilanie muszę pobrać z innego pola niż tu na fotce bo przy zamykaniu pali mi bezpiecznik 7,5A a sama centralka ma zabezpieczenie 15A więc to logiczne. Zasilanie podaję z bezpiecznika, masa tak jak wyżej na fotce.
    Dodam, że u mnie nie ma alarmu a tylko centralny zamek, pilot niby działa, ale się nie synchronizuje, czyli dioda pika 5x a zamek ani drgnie, dlatego postanowiłem zamontować dodatkową.centralkę.
    Próbowałem wysterować zamkiem wg wskazówki kolegi SKRZYNIA ale nie udało się ani zamknąć samą masą na ten brąz/czerwony ani otworzyć do masy przez rezystor 180 Ohm a jedynie spaliłem bezpiecznik 15A. Podłączyłem sterownik BX 10 sterowanie + na długim impulsie otwiera i zmyka normalnie, na krótkim zamyka OK otwiera po podaniu dwóch impulsów czyli 2xnaciskałem otwieranie. Może to dziwne ale kiedy otwierałem i zamykałem oryginalnym pilotem to centralny sygnalizował to kierunkami, od kiedy steruję tym dodatkowym modułem to nie mam tej sygnalizacji. Mam pytanie gdzie się podłączyć do kierunków żeby mrugały?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Pytanie czy posiada ktoś jednak schemat do oryginalnego sterownika na 1 zdjęciu do cordoby 2001 lub choć może ktoś podpowie ile ma wchodzić kabli z zasilaniem do modułu. Problem ma kolega gdyż kupił auto z zamontowaną dodatkowo centralką by oryginalny pilot nie działał. Elektryk poprzedniemu właścicielowi tak zrobił by oryginalny pilot nie działał z powodu zagubienia klucza i nie chodzi mu też centralny zamek przy kręceniu kluczem. Centralka podpięta była w białą kostkę. Już wymieniony moduł zamka zakupiony na allegro i dalej lipa a nie widać nigdzie by kable jakieś cięte były auto rozebrane prawie na mak.
  • Poziom 9  
    Witam chciałem zapytać nie zakładając nowego tematu.
    Który przewód jest (stały minus) w wiązce wychodzącej z zamka centralnego.Auto to seat ibiza 99-02 tdi
  • Poziom 10  
    witam, temat już może stary ale mam taki sam probem w swojej Ibizie z centralnym zamkiem. Taki sam jak truskawa82 . Zamyka ale nie otwiera. Podłączyłem jak na zdjeciu powyżej. Zamek kupiłem taki jak na zdjęciu
  • Poziom 9  
    pisaliście żółty jeden z drugim do plusa to ok i zamyka,a żeby otwierało u mnie musiałem też 2 pomarańczowe razem dać do -
  • Poziom 10  
    walencja8205 napisał:
    pisaliście żółty jeden z drugim do plusa to ok i zamyka,a żeby otwierało u mnie musiałem też 2 pomarańczowe razem dać do -

Nie rozumiem jaki żółty, pomarańczowy... Takie kolory nie występują w kostce, która steruje zamkiem. Dla zasady raz jeszcze proszę każdego, kto zajrzy tu w poszukiwaniu rozwiązania aby dokładnie przeczytać cały wątek i odpowiedzi.
    Jak już wspomniałem wcześniej u mnie zamek jest sterowany napięciem dodatnim (nie - tylko +) i otwieranie mam na drugim pinie po prawej stronie na górze białej kostki. Dlatego wyjście przekaźnika po sygnale otwierania w ten pin właśnie dołączyłem i działa. Sygnalizację optyczną podłączyłem do wyjścia manetki kierunkowskazów z separacją stron na dwóch diodach.
    Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :)