Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara 1.8 8v zalewa silnik

Masselo 01 Nov 2009 21:38 4975 8
    Masselo
    Level 13  
    Witam wszystkich.
    Chciałbym wam przedstawic mój problem. Pojazd to citroen Xsara 1.8 8v beznyna . Dodam tylko ze samochód posiadam od niedawna.

Zaczeło sie od tego że silnik na biegu jałowym pracował nierówno. Gołym okiem widac że silnik "skacze" obroty trzyma 900 obr/min. Jednakże od czasu do czasu spadały one do 700 obr po czym znów na 900. Przy wyzszych obrotach nie było zadnych problemów .Jednostka miała poprawną reakcje na gaz zarówno pod obciązeniem jak i bez. Wczoraj przeczyściłem w nim przepustnice lecz nic to nie pomogło . Problem pozostał ten sam. Po skreceniu przepustnicy . Autkiem zrobiłem wczoraj około 20 km . i nic niepokojacego sie nie działo. Dziś rano odpaliłem autko bez problemu. i pozostawiłem w celu rozgrzania silnika przed trasa. autko stało około 15 min temperatura silnika była w normnie około 80' i w pewnym momencie zgasło i juz niechce odpalic. Gdy juz załapie chodzi około 5 do 30 sekund i tylko na wysokich obrotach i momentalnie gaśnie. Dodam również że czuć benzyną wiec domniemam że silnik zalewa.
    Check nie świeci
    Pompa palliwa chodzi
    Dzis nie miałem okazji do niego zajrzec .

Chciałbym was zapytac na co zwrócić uwage i co zbadac, Moja wstepna diagnoza pada na czyjnik temp. powietrza zasysanego badż czujnik podcisnienia. Być moze ktos z was zna wartości rezystancji tych czujników .
    Znajomy podpowiada o czujniku połozenia wału . Ale gdy by on padł to by auto w ogóle by nie reagowało czy może sie myle?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje
    arek422
    Level 15  
    jak by padł z któryś z czujników to zapalił by się chcek w momencie tycz 30sek, ja bym podmienił czujnik położenia wału, lub sprawdź go, sprawdź wtyczkę
    Masselo
    Level 13  
    A jak sprawdzić czujnik połozenia wału?
    Masselo
    Level 13  
    Okej juz wiem . A masz jeszcze jakąs sugestie?
    Masselo
    Level 13  
    Czujnik sprawdziłem na 1 i 2 pinie jest przejscie ale zapomiałem wartości:/
    Sprawdziłem tez napiecie dochodzace do niego i jest ono na poziomie 2V (po przekreceniu stacyjki )

Znalazłem jeszcze takie cos Xsara 1.8 8v zalewa silnik
    Od tego idzie kabel do wtyczki od cewki. i nie posiada to rezystancji .Co to jest i do czego to słuzy?
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Sprawdź elektrozawór odpowietrzania zbiornika.
    Masselo
    Level 13  
    Nastapił przełom w sprawie.:) Auto odpala ale kuleje nie ma jałowych obrotów i a na wysokich straszanie przerywa . Ja w tej chwili mój typ to cewka WN tylko jak ja sprawdzic zeby nie kupowac nowej
    BykuKapucyn
    Level 3  
    Witam, jak sprawa się potoczyła? Udało ci się dojść co było zepsute?