Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY nie wypuszcza wody

skarpy 02 Lis 2009 00:25 3236 6
  • #1 02 Lis 2009 00:25
    skarpy
    Poziom 9  

Witam,

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Otóż dzisiaj po zakończonym praniu zostało sporo wody w bębnie. Włączyłem program wypuszczania wody i nic to nie dało... może trochę zeszło.

Wyjąłem filtr ten co jest na przedzie pralki przeczyściłem go (prócz monety nie było tam nic dziwnego) zamknąłem i dalej nic.

Czy ma ktoś może jakiś pomysł co zrobić? Generalnie to nie chcę oddawać pralki do mechanika. Chciałbym zrobić to sam. Pomoże ktoś?

Czy pomoże jakiś odkamieniacz? Czy może być to powodem?

Aha bardzo ważna sprawa. Mojej lasce ostatnio w praniu zaginął drut od stanika (to jest najprawdopodobniej powód tego) i nie wiem gdzie on w takim razie może być?

• #2 02 Lis 2009 08:59
    A1234nd
    Poziom 19  

Silnik pompy do wymiany.

• #3 02 Lis 2009 14:41
    skarpy
    Poziom 9  

hmmm... a czy jest jakaś możliwość inna? i jak do niej dotrzeć?

• #4 02 Lis 2009 15:46
    DulAn2010
    Poziom 10  

sprawdż czy waż łączący zbiornik z filtrem pompy jest drożny, a pompę przed wymianą radzę sprawdzić pod napięciem "na krótko"

• #5 02 Lis 2009 16:14
    KOSZELOWSKI RYSZARD
    Poziom 2  

jeżeli masz przy wężu odpływowym zamontowany syfon z kulką to sprawdz czy on jest czysty.

• #6 03 Lis 2009 08:23
    przemas32-77
    Poziom 11  

najprawdopodobniej jest to przyczyna zaginionego "drutu", odłącz węże od pompy, wymontuj ją i zajżyj do komory, najprawdopodobniej właśnie tam on spoczywa i blokuje pracę pompy. Jeżeli okażesię że z pompą wszystko jest o.k. to proponuję odłączyć wężyk od hydrostatu i przedmuchać go ( najlepiej jak w pralce będzie trchę wody, to usłyszysz czy jest drożny ), następnie w podobny sposób sprawdz hydrostat bo to on w każdej końcowej fazie ( każdego ) cyklu prania złącza pompę. Jeżeli podczas przedmuchiwania hydrostatu nie usłyszysz jakby dwóch kliknięć ( dwa przy wdmuchiwaniu powietrza i dwa po zaprzestaniu ) to znaczyć będzie że siadł hydrostat. Niektóre są rozbieralne więc można do nich zajżeć i przeczyścić membrany i styki - jednak nie wszystkie. !!!!!PAMIĘTAJ O UPRZEDNIM WYŁĄCZENIU PRALKI Z SIECI - NIE RÓB NIC POD NAPIĘCIEM!!!!!!!

• #7 03 Lis 2009 09:01
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli układ spustowy jest drożny i nic nie blokuje turbinki pompy - silnik pompy do wymiany.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson