Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suzuki swift 1.3 gti '92 nie pali

02 Lis 2009 08:14 2241 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam wielki problem z tym autkiem co w opisie. Mianowicie za pierwszym razem jak go dostałem to pięknie odpalił ale nie miałem paliwa więc od razu pojechałem zatankować. Do stacji dojechał bez problemu. Gaz do pełna, benzyna do połowy i na tym koniec. stanął i nie chciał ruszyć. temperatura była na połowie. Odpalał ale w ogóle nie wchodził na obroty. Jak dodawałem gazu to się dławił i dławił, w końcu załapał obroty ale po puszczeniu sprzęgła po prostu szarpnął i zgasł ;[ nie mam pojęcia co może być. na gazie w ogóle nie rusza.
    Proszę o pomoc.

Dodano po 4 [minuty]:

aha teraz w ogóle nie odpala ;[
  • Poziom 11  
    Sprawdzić kable wysokiego napięcia
  • Poziom 9  
    kable sprawdzone i działają bez zarzutu ;[
  • Poziom 39  
    Tak a jak to sprawdziłeś?
  • Poziom 25  
    Tak tak, to z pewnością wina kabli :D No i to sprawdź mnie rozbraja... Jak ma to sprawdzić bez oscyloskopu, albo testera do WN ? Organoleptycznie chyba, a to nie będzie miarodajne, ale bez przesady koleś, objawy nijak mi nie pasują do przewodów WN.
  • Poziom 12  
    Zakręc gaz i sprawdż na PB.
  • Poziom 9  
    na gaz nie chce się nawet przełączyć. filtr wimieniłem od gazu. na bęzynce odpala jak jest zimny ale potem jak się nagrzeje to nic.... ;[
  • Poziom 12  
    Nie złapałes .Zakrec gaz na zbiorniku.Dodatkowo ściagnij przewód z silnika który idzie od reduktora.Wydaje mi sie że auto pracuje na dwóch paliwach.Jak masz z tym problem to do gazownika.
  • Poziom 9  
    ale gaz zakręcile i juz to sprawdzalem;[ nic to nie daje niestety;[ nie mam pojecia co robic...
  • Poziom 25  
    Oddać lepiej do mechanika, on będzie wiedział że trzeba sprawdzić aparat zapłonowy ( bo chyba to tam siedzi ? dawno już gti nie widziałem ) i parę innych ciekawych rzeczy.
  • Poziom 9  
    Tak, jest tam aparat zapłonowy. Jest już u mechanika, zobaczymy co on tam znajdzie.