Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zamiennikiem do epsona foto 830U

dodo. 24 Cze 2004 22:18 915 4
  • #1 24 Cze 2004 22:18
    dodo.
    Poziom 10  

Witam!
    Kupiłem zamiennik firmy Print-Rite (czarny).Po włożeniu go drukarka go nierspoznaje (komunikat coś takiego: nie można rozpoznać zainstalowanego pojemnika z tuszem), gdy włożę stary pusty pojemnik jest inny komunikat: brak tuszu. Czy to wina czipu na pojemniku, może trzeba go zresetować (próbowałem to zrobić SSC Service Utility 3.61, ale nic z tego chyba że to źle robię. Zrobiłem to tak: po zainstalowaniu włączyłem program ustawiłem na moją drukarkę i wyłączyłem. Potem prawoklik na ikonkę na dole i dałem na Reset Counters i tam na Reset Black, przez cały czas drukarka była z owym tuszem włączona.

Miałem taki sam tusz tej samej firmy poprzednio i drukarka go rozpoznawała.

Pomóżcie bo mam kilka ważnych rzeczy do wydrukowania.

• #2 26 Cze 2004 19:20
    fotolabor
    Poziom 10  

Też mam 830 U softem nic wtej drukarce nie zdziałasz jedynie zamrozisz kupiłem na Alegro reseter tusz foto kolor pięć kolorów
    plus czarny i strzykawki i jest ok 8)

• #3 27 Cze 2004 21:25
    dodo.
    Poziom 10  

jezeli zalatwie sobie reseter i programator to czy bede sobie mogl ten zamiennik przeprogramowac, czy nic z tym nie zrobie?

• #4 29 Cze 2004 23:14
    fotolabor
    Poziom 10  

Resetowałem orginał, podejrzewam ,że zamiennik musi mieć taki sam chip jak orginał inaczej by go drukarka nie widziała, jeśli go nie widzi nowego napełnionego to coś z nim jest do bani :twisted:

• #5 30 Cze 2004 08:39
    Alcedo
    Poziom 23  

Jeżeli kupiłeś zamiennik, to po włożeniu do drukarki powinien od razu działać, jak nie działa to jest uszkodzony, po prostu zanieś do sprzedawcy i niech ci wymieni na nowy, producent musi udzielać gwarancji na swoje produkty, nawet na zamienniki.
    Pozdrawiam
    Piotr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME