Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z zamiennikiem do epsona foto 830U

dodo. 24 Jun 2004 22:18 1176 4
 • #1
  dodo.
  Level 11  
  Witam!
  Kupiłem zamiennik firmy Print-Rite (czarny).Po włożeniu go drukarka go nierspoznaje (komunikat coś takiego: nie można rozpoznać zainstalowanego pojemnika z tuszem), gdy włożę stary pusty pojemnik jest inny komunikat: brak tuszu. Czy to wina czipu na pojemniku, może trzeba go zresetować (próbowałem to zrobić SSC Service Utility 3.61, ale nic z tego chyba że to źle robię. Zrobiłem to tak: po zainstalowaniu włączyłem program ustawiłem na moją drukarkę i wyłączyłem. Potem prawoklik na ikonkę na dole i dałem na Reset Counters i tam na Reset Black, przez cały czas drukarka była z owym tuszem włączona.

  Miałem taki sam tusz tej samej firmy poprzednio i drukarka go rozpoznawała.

  Pomóżcie bo mam kilka ważnych rzeczy do wydrukowania.
 • #2
  fotolabor
  Level 11  
  Też mam 830 U softem nic wtej drukarce nie zdziałasz jedynie zamrozisz kupiłem na Alegro reseter tusz foto kolor pięć kolorów
  plus czarny i strzykawki i jest ok 8)
 • #3
  dodo.
  Level 11  
  jezeli zalatwie sobie reseter i programator to czy bede sobie mogl ten zamiennik przeprogramowac, czy nic z tym nie zrobie?
 • #4
  fotolabor
  Level 11  
  Resetowałem orginał, podejrzewam ,że zamiennik musi mieć taki sam chip jak orginał inaczej by go drukarka nie widziała, jeśli go nie widzi nowego napełnionego to coś z nim jest do bani :twisted:
 • #5
  Alcedo
  Level 23  
  Jeżeli kupiłeś zamiennik, to po włożeniu do drukarki powinien od razu działać, jak nie działa to jest uszkodzony, po prostu zanieś do sprzedawcy i niech ci wymieni na nowy, producent musi udzielać gwarancji na swoje produkty, nawet na zamienniki.
  Pozdrawiam
  Piotr