Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z zamiennikiem do epsona foto 830U

dodo. 24 Jun 2004 22:18 1176 4
    dodo.
    Level 11  
    Witam!
    Kupiłem zamiennik firmy Print-Rite (czarny).Po włożeniu go drukarka go nierspoznaje (komunikat coś takiego: nie można rozpoznać zainstalowanego pojemnika z tuszem), gdy włożę stary pusty pojemnik jest inny komunikat: brak tuszu. Czy to wina czipu na pojemniku, może trzeba go zresetować (próbowałem to zrobić SSC Service Utility 3.61, ale nic z tego chyba że to źle robię. Zrobiłem to tak: po zainstalowaniu włączyłem program ustawiłem na moją drukarkę i wyłączyłem. Potem prawoklik na ikonkę na dole i dałem na Reset Counters i tam na Reset Black, przez cały czas drukarka była z owym tuszem włączona.

Miałem taki sam tusz tej samej firmy poprzednio i drukarka go rozpoznawała.

Pomóżcie bo mam kilka ważnych rzeczy do wydrukowania.
    fotolabor
    Level 11  
    Też mam 830 U softem nic wtej drukarce nie zdziałasz jedynie zamrozisz kupiłem na Alegro reseter tusz foto kolor pięć kolorów
    plus czarny i strzykawki i jest ok 8)
    dodo.
    Level 11  
    jezeli zalatwie sobie reseter i programator to czy bede sobie mogl ten zamiennik przeprogramowac, czy nic z tym nie zrobie?
    fotolabor
    Level 11  
    Resetowałem orginał, podejrzewam ,że zamiennik musi mieć taki sam chip jak orginał inaczej by go drukarka nie widziała, jeśli go nie widzi nowego napełnionego to coś z nim jest do bani :twisted:
    Alcedo
    Level 23  
    Jeżeli kupiłeś zamiennik, to po włożeniu do drukarki powinien od razu działać, jak nie działa to jest uszkodzony, po prostu zanieś do sprzedawcy i niech ci wymieni na nowy, producent musi udzielać gwarancji na swoje produkty, nawet na zamienniki.
    Pozdrawiam
    Piotr