Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxxx40 - nie wiruje

piotrasz 02 Lis 2009 10:34 2141 6
  • #1 02 Lis 2009 10:34
    piotrasz
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem, gdyż pralka podczas ostatniego prania nie chciała odwirować na ostatnim programie. Gdy ustawiłem ponownie na "wirowane" pokazała czas ok. 10 minut na wyświetlaczu, potem "myślała, myślała", buczała, przewróciła pranie na jedna stronę, na drugą, co jakiś czas cicho pukając i... nagle skróciła czas do 1 minuty. I koniec.
    Czy to jakaś poważna usterka?
    Pozdrawiam.
    Ps. Żona przed chwilą próbowała nastawić nowe pranie i wygląda na to, że bęben nie chce już nawet wogóle ruszyć...:cry:

0 6
  • Pomocny post
    #2 02 Lis 2009 23:03
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Sprawdź szczotki silnika.

0
  • Pomocny post
    #3 04 Lis 2009 23:28
    inż81
    Poziom 16  

Piszesz że buczała-sprawdź filtr, chyba że wypuściła wodę w tedy zostaje sprawdzenie szczotek silnika.

0
  • #4 05 Lis 2009 19:12
    piotrasz
    Poziom 9  

Dzięki serdecznie za odpowiedzi.
    Chyba to rzeczywiście sprawa szczotek - są bardzo krótkie (pralka ma 8 lat...), nigdy bym na to nie wpadł. Czy ktoś z Was zna jakiś sklep w Warszawie, gdzie można byłoby je dostać? Na resztce szczotki można przeczytać cyfrę 39, poniżej 208. Jeśli regulamin forum na to zezwala, proszę o rozszyfrowanie modelu i jakiś namiar na sklep.:D

0
  • #5 05 Lis 2009 21:03
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.

Proszę wpisać w Google - części agd warszawa - tam coś znajdziesz.

0
  • #6 06 Lis 2009 17:22
    piotrasz
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc. To naprawdę duża satysfakcja, jak się coś naprawi samemu. Nie dlatego, że się odbiera komuś pracę. Fakt - faktem, że o naprawdę dobrego fachowca dziś bardzo trudno.
    Nie dostałem co prawda oryginalnych szczotek, więc blaszkę i sprężynkę musiałem wykorzystać ze starych. Obawiam się trochę, czy lutowanie wytrzyma temperatury wytwarzane w trakcie pracy silnika? Oryginalne szczotki miały linkę sprasowaną ze stykiem.
    Najważniejsze, że pralka działa jak należy i to dzięki forumowiczom! Pozdrawiam :D

0
  • Pomocny post
    #7 06 Lis 2009 17:42
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Powinno być dobrze cyna trzyma wystarczająco jak jest dobrze polutowane. W taki sposób pomagamy i stąd mamy ile razy pomógł, choć nie zawsze osoba której się pomogło fatyguje się na kliknięcie że pomógł.

1