Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przepleść taśmę od E250 w otwory w obudowie.

02 Lis 2009 11:24 3075 3
  • Poziom 26  
    Witam.
    Otrzymałem po rodzinie E250 w "proszku". Zakupiłem do niego taśmę (osławioną). Niestety za bardzo nie wiem jak ją przepleść by taśma się nie "załamywała". Czy mógłby ktoś udostępnić video poradnik lub zdjęcia? Jeśli wyrażam się zbyt zagmatwanie, to postaram się załączyć zdjęcia.
  • Poziom 33  
    Wymiana taśmy jest stosunkowo prosta. Zobacz sobie na rysunek poglądowy masz tam taśmę flex opisaną jako QME03. Mechanizm slidera to QFR01. Taśmę kładziesz złączem (tym wpinanym do dołu). Przeciągasz przez małe wycięcie na QFR01 (to które zaznaczyłem). Przy przeciąganiu slider musi być lekko rozsunięty tak aby oba wycięcia się nałożyły (dolna część slidera też posiada takie małe wycięcie). Zapinasz płytę główną. Następnie spinasz górną część flexa w specjalną zapinkę, zatrzaskujesz ją i zaklejasz jakąś taśmą izolacyjną tak aby się przypadkiem nie rozpięła (Samsung daje w oryginale zieloną taśmę). Układasz taśmę tak aby nie tarła o elementy slidera. Skręcasz telefon i po wymianie.

W załączniku dokładam service manual jakbyś miał problem z rozkręceniem telefonu.

Jak przepleść taśmę od E250 w otwory w obudowie.
  • Poziom 15  
    Heh: "Taśma się załamywała, ja zresztą też..."

Ja dzisiaj to robiłem właśnie i muszę powiedzieć że ta taśma musi się w miejscu odejścia od strony LCD (od której się zresztą zaczyna) załamać o 180*. Wiem że to chore, ale ten model już tak ma. Jest zrobiony tak by ta taśma mu się obcierała i psuła. Ja klientowi wymieniałem dzisiaj taśmę, która była niecałe 2 miesiące jeszcze nowa ;p.
    Mój sposób, który od jakiegoś czasu rozpracowuje to naklejenie na taśmę od telefonu, przezroczystej taśmy klejącej. Wklejenie szerszego paska, a potem zagięcie go na drugą stronę, tak by zabezpieczyć też boki.
    Slider może będzie po tym zabiegu otwierał się ciut ciężej, ale taśma będzie miała jakieś zabezpieczenie.
    metoda ClubX'a
    czy skuteczna?
    wypróbuj i przekonaj się sam