Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Flatron 775FT i zwężony ekran

pawel(pf) 24 Cze 2004 22:59 3432 15
  • #1 24 Cze 2004 22:59
    pawel(pf)
    Poziom 11  

Witam wszystkich mam następujący problem z monitorem.

Monitor ma zwężony ekran z dołu i góy tak ok 50 % czyli mam taki pasek i jest ruchomy tak jakby drżał czy jest ktoś kto by miał ochte mi pomóć

z góy wielkie dzięki.

• #2 25 Cze 2004 08:34
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Coś się dzieje z pionem. Pewnie trzeba wymienić układ i elektrolity przy nim.
    Pozdrawiam.

• #3 25 Cze 2004 09:38
    JP
    Poziom 14  

Miałem kilkakrotnie juz to uszkodzenie. Zawsze pomagało dokładne oblutowanie elementów obok scalaka od odchylania pionowego. Czy moje zabiegi pomogły sprawdzam obstukując płytę właśnie w tych okolicach.
    Powodzenia !!

• #4 25 Cze 2004 20:57
    pawel(pf)
    Poziom 11  

dzięki za pomoc jutro bede z tym walczył i dam znać z jakim skutkiem

• #5 26 Cze 2004 23:25
    dcserw
    Poziom 11  

Usterka ta jest ogólnie znana, zimne lutowanie na zworze przy radiatorze na którym siedzi scalak od pionu.

• #6 27 Cze 2004 10:51
    siwucha
    Poziom 10  

mozecie mi pomoc?? mam podobny problem z LG Flatron 795FT Plus.. obraz nagle sie zmniejsza, traci ostrosc jest zamglony, i tak zostaje z 3 sekundy potem sie wylacza.. czasami jak go przechyle to wraca do normalnego obrazu.. czasem drży.. hmm.. wiecie co sie z nim dzieje?? z gory THX!

• #7 27 Cze 2004 15:34
    Dexter23pl
    Poziom 26  

dokładnie ta samo trzeba zrobic co z tym samsungiem. wymienic elektrolity na pionie i przelutowac pion oraz w twoim przypadku jeszcze przelutowac trafopowielacz lub jesli pot. od ostroscio jest na płytce koneskopu to tam zobaczyc.

• #8 27 Cze 2004 17:40
    siwucha
    Poziom 10  

dobra. powiem inaczej. nie zajmuje sie elektronika na codzien.. i nie wiem czy zrobie to sam czy lepiej do serwisu zaniesc:) do tej pory pare kondensatorow wymienilem na plycie glownej i jakos chodzi.. a te nazwy co wy mi tu szastacie to dla mnie czarna magia:)hehe.. jesli moglbys mi cos przyblizyc..:)

• #9 27 Cze 2004 18:31
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam! znajdz układ odchylania pionowego npTDA4855/TDA4858 lub inny,przelutuj go tzn popraw luty na nózkach, znajdz w jego obwodzie kondesatory elektrolityczne najczesciej jest to 100mikr/50v lub 100v podmien,moga byc inne tez podmien i po problemie, jesli okaze sie ze to nic nie da to masz układ do wymiany 99%.powodzenia

• #10 27 Cze 2004 22:24
    siwucha
    Poziom 10  

dzieki wielkie:) a gdzie on sie znajduje?.. tak okolo.. czyli mam go wylutowac i wstawic spowrotem.. a kondensatory tylkote wqybrzuszone wymienic jak takie beda? heh mam nadzieje ze nic nie zepsuje:]

• #11 27 Cze 2004 22:58
    szymon210
    Poziom 21  

elektrolity przy ramce przewaznie sa na 35V a scalak jest na radiatorze mniej wiecej po srodku plyty lub z prawej strony. A z zimnymi lutami to najlepiej lutowac i lutowac wszystko...

• #12 27 Cze 2004 23:03
    siwucha
    Poziom 10  

oki. wielkie dzieki.. jutro to wszystko oblukam sobie.. i wrazie niejasnosci jeszcze sie odezwe :) nie wiecie ile serwis za takie cos moze sobie policzyc?? jakbym sam sobie nie poradzil..
    ----------------------------------------------------------------------------
    aha i jeszcze pytanko. od czego takie cos się robi? wada techniczna, czy jakies czynniki zewnetrzne??
    ----------------------------------------------------------------------------
    sorki ale nie jestem obeznany w forach.. to moje pierwsze posty..U know.. :) teraz juz bede uzywal:)

Czemu nie używasz przycisku "zmień" :?:
    Posty scaliłem.
    ankuch.

• #13 28 Cze 2004 14:33
    siwucha
    Poziom 10  

dobra obczailem sprawe i nie widze nigdzie tyc helementow o ktorych mowicie.. moglibyscie podac blizej ich lokalizacje i moze wyglad, rozmiary.. to by mi bylo latwiej znalezc.. nie wiem czy dobrze szukalem, na tej duzej plycie ..

• #14 28 Cze 2004 21:06
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Niechciałbym Cię gnębić, ale daj sobie spokój z tym monitorem. Zanieś go do serwisu, znajmoego elektronika lub gdzie bądź, gdzie Ci go naprawią. Skoro nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, to nie dasz sobie rady. Nikt nie będzie Ci szczegółowo tłumaczył jak wygląda i gdzie znajduje się dany element. A jeśli chcesz mimo to się uczyć to proponuję abyś skombinował sobie pełną serwisówkę od dowolnego monitora i ją przestudiował od A do Z. Z tym, że musisz znać angielski. Dodatkowo zapoznaj się z przyklejonymi tematami na początku działu.

• #15 28 Cze 2004 22:40
    siwucha
    Poziom 10  

chyba tak bedzie najlepiej... powiecie mi jeszcze ile za takie cos moga wziac, zeby mi nie krzykneli bog wie ile... thx

• #16 29 Cze 2004 22:53
    pawel(pf)
    Poziom 11  

Witam Dzięki wszystkim za pomoc poprawiłem luty na kondziorach koło pionu i jest oki

Jeszcze raz dzięki

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson