Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa kamera Samsung VD-D20

amigozm 02 Lis 2009 14:31 2055 4
  • #1 02 Lis 2009 14:31
    amigozm
    Poziom 9  

W maju ostatni raz nagrywałem komunię syna. Później sprzęt przeleżał aż do dziś w szafie -okazuje się, że w ogóle nie działa. Ładowarka działa, bateria naładowana (sprawdzałem), ale kamera nie daje znaku życia. Nic nie mruga, nie kręci, po prostu nic. Nawet kaseta została w środku bez możliwości wyjęcia. Co to może być? Proszę o wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
    Czy kamera ta posiada bezpieczniki na płycie?
    Proszę o pomoc, bardzo mi zależy

0 4
  • #2 17 Lis 2009 01:04
    saico
    Poziom 19  

Witam. Kamera ma bezpieczniki i nie radzę ich "watować". Bezpiecznik nie "leci" bez przyczyny. Problem na pewno leży w płycie głównej i sam tego nie zrobisz, bo możesz tylko pogorszyć sprawę. Koszt naprawy kamery ~160zł z odesłaniem. Jeśli się zdecydujesz, to podam adres serwisu w Warszawie. Pozdrawiam

0
  • #3 12 Lut 2010 23:54
    chalupka1980
    Poziom 15  

Odkurzam temat, trochę czasu minęło, miałem inne problemy. Moja kamera wciąż bez zmian. Rzeczywiście sam nic nie zrobię, ale miałbym fachowca, który mógłby wymienić uszkodzone bezpieczniki SMD. Czy ktoś z Was byłby w stanie zaznaczyć na tych schematach lokalizację prawdopodobnie spalonych bezpieczników? Wiem, że graniczy to z cudem, ale może ktoś właśnie coś takiego naprawiał i pamięta gdzie one są.

Nie działa kamera Samsung VD-D20 Nie działa kamera Samsung VD-D20 Nie działa kamera Samsung VD-D20

Mogę przesłać dokładniejsze schematy komuś, kto podjąłby się temu zadaniu.
    Bardzo chciałbym wiedzieć sam dla siebie nim oddam ją w "ręce które leczą".

posty scaliłem [Arko]

Cały czas proszę o wskazanie uszkodzonych bezpieczników SMD odpowiadających za brak zasilania.

Nie działa kamera Samsung VD-D20 Nie działa kamera Samsung VD-D20 Nie działa kamera Samsung VD-D20

Oto zdjęcia flaków mojej kamery. Jeszcze raz proszę o wskazanie prawdopodobnie uszkodzonych bezpieczników.

0
  • #4 14 Lut 2010 00:52
    Sting
    Specjalista - kamery

Brakuje jednego zdjęcia od spodu.
    Na tych nie ma bezpieczników.

0
  • #5 14 Lut 2010 01:12
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Post z 12 lutego, środkowy zrzut ekranu, dolny lewy róg płytki, pozycja H-0 , bezpieczniki F901, F902, F903.

0