Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarki Whirlpool Aquasteam

~wac 02 Lis 2009 16:18 4480 7
  • #1 02 Lis 2009 16:18
    ~wac
    Poziom 20  

Witam,

Oglądałem ostatnio instrukcje obsługi zmywarki Whirlpool Aquasteam.
    Chciałem zapytać o przedział czasowy mycia na programie automatycznym(40-70 stopni) tj. od 65 min do 220 min.
    Czy ona myje albo 65 min. albo 220 min.?? Jeśli nie ,to ile trwa przecietnie program dla normalnie zabrudzonych naczyń??Według mnie powinien on trwać 90min. do 110min a nie np. 150 min czy wiecej bo to chyba lekka przesada

Pozdrawiam

0 7
  • #2 02 Lis 2009 18:14
    sujka5
    Poziom 26  

Długośc cyklu programu zależy nie tylko od temperatury ...ale także od ilości wody potrzebnej do wykonania pojedynczego mycia , im mniej wody tym zmywarka dłużej myje...(przełączanie się pomiędzy jednym a drugim ramieniem gdyż gdyby myc 2 ramionami jednocześnie trzeba więcej wody na wypełnienie kanału wodnego ramion) .
    Jeżeli myjemy raz dolny kosz raz górny niestety potrzebujemy więcej czasu...
    Zmywarka którą opisujesz posiada "foto czujnik" OWI , który nie tylko kontroluje temperaturę wody, na dodatek mierzy czystośc wody ( jeżeli jest brudna dopuszcza trochę czystej , a jeśli to nie przynosi porządanego efektu podnosi temperaturę mycia)
    Mając większą ilośc wody (brudnej) potrzebujemy więcej czasu na zagrzanie tej wody do wyższej temp. a co za tym idzie wiecej czasu będzie trwał cykl mycia....
    Jeszcze jedna dygresja... łącząc sól i tabletki 3w1 doprowadzamy w zmywarce do super miękkiej wody (która bardziej się pieni) czujnik OWI odbiera mocno spienioną wodę jako BRUDNĄ wodę i wydłuża cały cykl....
    Dodatkowo spieniona woda gorzej odbiera ciepło z grzałki co może doprowadzic do zadziałania zabezpieczenia (jednorazowego ) na grzałce ...dlatego nie polecam za bardzo tabletek 3w1....

0
  • #3 02 Lis 2009 21:53
    ~wac
    Poziom 20  

Ja mam starą zmywarke Bosch z programem auto 55-65.Myje około 110 min.Używam tabletek 3w1 ,ale soli nie używam bo jest już niepotrzeba.Jedynie co używam dodatkowo to nabłyszczacz żeby lepiej suszyło.W pracy użytkuje również zmywarke Bosch SMS50M02EU i zauważyłem ,że czas początkowy mycia tj. 2godz38min.(prog. auto 45-65 stopni) skraca sie praktycznie zawsze nawet o godzine.(bez użycia Vario Speed)Skraca sie na różnych etapach programu.Jestem ciekawy czy tak samo dzieje sie ze zmywarką Whirlpool Aquasteam ??
    Jakby miała myć aż 220 min albo nawet 180 min normalnie zabrudzony wsad to takiej bym nie chciał nawet za darmo jak ten sam efekt można osiągnąć dużo szybciej.Bosch ten co mam w pracy też myje naprzemiennie raz góre raz doł.Moim zdaniem Whirlpool powinien wprowadzić do swoich zmywarek opcję skrócenia czasu tak jak to robią inne firmy ,bo niektóre programy w różnych modelach są przesadnie wydłużone zupełnie niepotrzebnie.Dawniej zmywarki Whirlpool myły 60-90 min. i robiły to równie dobrze nawet z kostkami 3w1.Zużycie prądu było niewiele większe.Praktycznie niezauważalne w rachunkach

0
  • #4 05 Lis 2009 13:04
    Jasxx
    Poziom 21  

Dodam jeszcze do uwag Sujki, że przy bardzo brudnej wodzie, którą wykrywa OWI czas mycia nam się wydłuża ponieważ zmywarka wykonuje dwa mycia wstępne. Standartowo dla cyklu 40-70 powinno być to 120 - 180 min.

Poza tym nie sugeruj się wskazaniami licznika, bo za każdym cyklem programator "uczy" się nominalnego czasu mycia.

0
  • #5 05 Lis 2009 15:53
    ~wac
    Poziom 20  

Czyli wychodzi na to ,że program ten trwa 65 min. jak naczynia są praktycznie czyste ,bo wydawało mi sie ,że ten czas sie koryguje na bierząco tak jak sie dzieje w mojej suszarce Whirlpool AWZ 9993.
    Przykładowo uruchamiam auto-program "Bawełna do szafy plus".Początkowy czas to 1godz.40min. ,ale jeszcze nigdy nie zdażyło mi się żeby suszyło dłużej niż 80 min.

Jeszcze z ciekawości zapytam ,ile trwa suszenie w zmywarkach Whirlpool z tej serii bo jest ono bodajże kondensacyjne??

0
  • #6 05 Lis 2009 22:48
    movzx
    Poziom 39  

"Seria Aquasteam" to bardzo ogólne określenie. Zresztą czas suszenia zależy od wersji - zabudowy dłużej od wolno stojących. Na programie normalnym od 55 do nawet 100 minut. Wszystko aby osiągnąć odpowiednią klasę suszenia.

A co do czasu mycia że kiedyś był krótszy - kiedyś ogólnie były lepsze zmywarki ;)
    Teraz stawia się na taniość i możliwość napisania na panelu magicznych literek "AAA" bo klientowi kładzie się do głowy że to jest fajne. Norma ciśnie coraz bardziej, to co kiedyś było klasą A+ niedługo stanie się klasą B. Stąd dziwne pomysły typu mycie góra-dół, niższa temperatura a przez to długie suszenie, usunięcie kondensera i wentylatora bo kosztują... ceną za klasę AAA jest czas mycia 160 minut zamiast 60.

0
  • #7 05 Lis 2009 23:28
    ~wac
    Poziom 20  

Pytam bo jak bede wymieniał zmywarke to planuje Whirlpoola kupić bo reszte sprzętu mam z tej firmy.Boje sie poprostu żeby nie myła 3 czy prawie 4 godz.Myśle,że wezme ten tańszy model Aquasteam która ma 2 auto-programy 40- 55 stopni i 60- 70 stopni.Tam myje w przedziale 65-130min i 100-150 min.Myśle,że na programie 65-130min. czas mycia też sie zmienia i aktualizuje ,i trwa np. 95 min.Ciekawa jest też opcja Power Clean ale nie wiem jak sie sprawdza w praktyce bo nie słyszałem ,żeby ktoś w pobliżu mnie użytkował zmywarke z tą funkcją

0
  • #8 05 Lis 2009 23:50
    skryn
    Admin grupy AGD

A widzieli zmywarki przemysłowe?
    Szuru buru, trzy minuty i po sprawie. Piękne, lśniące i "wyprane" naczynia. Trzy minuty. A, że cała operacja trwa tylko kilka machów, to inna inszość. Gabarytowo, podobnie.
    Koszt takiego urządzenia jest dziesięć razy droższy w cenie zakupu, od domowego zmywaka klasy AAA i coś tam plus.

Widzicie, "rozumicie"?

Nie będę poezji pisał, bo...
    Macie, poczytacie na Forum Elektrody.

Następne wątki, dotyczące tematów wyboru pralek, lodówek i zmywarek, będą na bieżąco przeze mnie usuwane, o ile nie trafi się jakaś rewolucja, odnośnie technologii tychże.
    Na razie wystarczy poczytać archiwalne wątki.

0