Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVP 9000s nie wysuwa tacki, nie reaguje na przyciski

02 Lis 2009 17:23 2641 4
 • Poziom 14  
  Witam.

  Sprzęt jak w temacie. Po włączeniu zasilania pojawia się na wyświetlaczu "Reading" lecz płyta się nie kręci a po czasie pojawia się komunikat "No disc" i nie można wysunąć tacki.
  DVD nie reaguje na przyciski. Napięcia z zasilacza wg danych na płycie są ok. Jest w tym sprzęcie jakiś reset lub tryb serwisowy? Znalazłem podobny temat z 2007r. na Elektrodzie, ale w dziale "Początkujący serwisanci", ale tam nie było rozwiązania.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Najwyrażniej nie sprawdziłeś dokładnie zasilania na płycie na której jest podłączony napęd,są dwa małe bezpieczniki o ile pamiętam 2A.jest tam zasilanie na układ scalony do napędu silniczków,który znajduje się pod spodem płytki.Czasami trzeba go wymienić a czsami (najczęściej uszkodzony jest silniczek od napędu płyty i powoduje zwiekszenie prądu i uszkadzanie tych bezpieczników i układu).Dokładnych parametrów nie pamiętam pisze to z pamięci,musiał bym zajrzeć do rozebranych DVD aby podać oznaczenia.Jest to jedna z częstrzych usterek w tym sprzęcie.
 • Poziom 14  
  Na płycie do której podłączony jest układ napędu są trzy elementy wyglądające jak bezpieczniki SMD. Jeden z nich nie ma przewodzenia. Niestety bez serwisówki trudno będzie określić jaką mają wartość. Poza tym pozostaje jeszcze przyczyna przez którą bezpiecznik uległ przepaleniu. Być może rzeczywiście już zużyty silnik lub co jest też bardzo prawdopodobne to mechaniczne zablokowanie szuflady bo ze sprzętu korzysta kilkuletnie dziecko.
 • Poziom 27  
  Robert SP3WBX napisał:
  Być może rzeczywiście już zużyty silnik lub co jest też bardzo prawdopodobne to mechaniczne zablokowanie szuflady bo ze sprzętu korzysta kilkuletnie dziecko.


  Wysuń tackę wciskając spinacz w dziurkę do tego celu to sprawdzisz działanie mechanizmu.
 • Poziom 14  
  W tym sprzęcie nie ma czegoś takiego jak dziurka do mechanicznego wymuszenia otwarcia szuflady. Chodziło mi o to, że bezpiecznik mógł ulec przepaleniu np. z powodu mechanicznego zablokowania wysunięcia szuflady przez wspomniane wcześniej dziecko.
  Wygrzebałem w końcu gdzieś w necie serwisówkę do tego sprzętu i wartość przepalonego bezpiecznika to 1A. Po wymianie sprzęt zaczął "śmigać". Zobaczymy jak dalej będzie się zachowywał.