Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG Al700

24 Cze 2004 23:56 2878 11
  • Poziom 10  
    Jak można regulować zużycie gazu, którymi ustawieniami w programie.
  • Poziom 18  
    Nic nie reguluj. Możesz popsuć.
    Silnik benzynowy jest silnikiem jakościowym - wymaga odpowiedniego stosunku benzyna / powietrze do właściwej pracy. Zużycie paliwa możesz regulować odpowiednio używając pedału gazu.
    Pamiętaj ! Silnik musi coś palić - jak nie LPG to zawory.
  • Poziom 10  
    Nie chodzi mi o oszczędność gazu, ale po zdjęciu nogi z pedału gazu następują strzały w rurze wydechowej (nie dziurawa).
  • Poziom 18  
    jeśli masz strzały to poszukaj raczej przyczyny w układzie układzie wys.nap, kącie zapłonu - a nie w układzie paliwowym
  • Poziom 10  
    Jeżeli jest to komputer gazowy firmy Autronic model 700 to raczej sam nic nie zrobisz...Musisz podjechać do punktu gdzie mają kompa z oprogramowaniem, a co do składu mieszanki?Autronic 700 to jeden z najlepszych komputerów gazowych i on reguluje cału skład mieszanki a głowne informacje dostaje z Sondy Lambda i TPS.
    Jednak Będzie to problem po stronie wysokiego napięcia!!!
    Kłania się wymiana świec i przewodów!!!
    W razie problemów z obsługą programu, zapraszam!!!!
  • Poziom 29  
    Z tymi przewodami to moze nie do końca - nie zawsze musi to być przyczyną.
    AL700 posiada funkcję hamowania silnikiem, która działa w ten sposób, że jak zdejmiemy nogę z gazu a silnik będzie miał obroty powyżej granicy zadziałania (np. powyżej 1500 obr/min) następuje zamknięcie attuatora o pewną ilość kroków.
    Ilość kroków i granica prędkości obrotowej są ustawiane w sofcie.
    Oczywiście aby to działało to musi być do sterownika podany sygnał TPS informujący o ustwieniu przepustnicy - może to być nawet zestyk przełączający się po puszczeniu pedału gazu.
    Wystrzałów z wydechu nie da się całkowice wyeliminować z powodu takiego, że LPG przebywa pewną drogę od attuatora do samych cylindrów i w takim przypadku gdy zamknimy przepustnice przy większych obrotach silnika zawór powinien się przymknąć ale w przewodzie, okolicy mixera i kolektorze dolotowym zostaje nam w tym momencie nadmiar gazu.
    Więc jedynie abu wyeliminować strzelanie w wydech trzeba chyba byłoby stosować wtrysk gazu.
    ....uffffffff !!!
    Może na razie wystarczy !
    :arrow: maluh3 jaki masz motorek i ile Ci pali ?
  • Poziom 10  
    Mam pojemność motorka 2 litry, w cyklu miejskim spala do 14 litrów a nawet i więcej. Komputer program, interfejs mam. Jakie mam dać mniej więcej ustawienia. Z góry dziękuje.
  • Poziom 18  
    Postępuj wg. wskazówek programu.
    Najlepiej jak przed programowaniem zrobisz sobie kopię aktualnych ustawień.
  • Poziom 29  
    maluh3 napisał:
    Mam pojemność motorka 2 litry, w cyklu miejskim spala do 14 litrów a nawet i więcej. Komputer program, interfejs mam. Jakie mam dać mniej więcej ustawienia. Z góry dziękuje.

Przy takim motorku i takim zużyciu LPG to raczej .... norma - chyba specjalnie nie da się zejść niżej przy zachowaniu jakotakiego komfortu jazdy.
    ------------
    Mam nadzieję, że filtr powietrza masz w miarę czysty.
  • Poziom 27  
    możesz poszukać też innych stacji LPG.. gaz gazowi nierówny i jednego spali Ci 12 a innego 17 :))
    ja tenkuje obecnie tylko na jednej stacji.. a jak zdaży mi się gdzieś w trasie zatankować gdzieindziej, auto przejeżdża zawsze mniej kilometrów...
  • Poziom 11  
    Proponuje kliknąć tu

Jezeli chodzi o Autronic AL-700

A jezeli komus potrzeba soft... to prosze the_player(malpa)op.pl
  • Poziom 17  
    A mnie nic nie strzela w rure.Pali po miescie ok 12 litrow i tez mam 2.0.I moze tyle palic,ale teraz pracuje nad zwekszeniem dynamiki.