Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1 , duże spalanie gazu

.::TeLeMaNiAk::. 02 Lis 2009 18:26 18269 39
  • #1 02 Lis 2009 18:26
    .::TeLeMaNiAk::.
    Poziom 19  

Moje punto na 100km spala 12-13l gazu;/
    czy da się jakoś to ograniczyć do mniejszej ilości spalania ?
    W necie czytałem raporty spalania to jest napisane ze max to 10l ;/
    a mój tyle pali przy takim małym silniku 1.1 55KM.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Lis 2009 18:44
    1 Marcin
    Poziom 16  

Witam, na początek zmniejsz dawkę gazu i sprawdz czy silnik wchodzi na obroty i zrób jazdę próbna czy ma jeszcze siłę i przyśpiesza jak poprzednio. Jeżeli regulacja dawki gazu nie przynosi rezultatów warto przyjrzeć się sterownikowi i membranom parownika czy nie są zużyte.

0
  • #3 03 Lis 2009 11:01
    Poziom 19  

Dobrze tak będę musiał zrobić na początek. A czytałem coś na necie że to wina termostatu była bo mój też bardzo słabo grzeje. Co o tym myslicie?

0
  • #4 03 Lis 2009 17:10
    piteR-ek
    Poziom 10  

Jak przypuszczasz że to termostat to spróbuj na postoju rozgrzać silnik i jak wskazówka się coś już podniesie to sprawdź dolny wąż idący do chłodnicy czy nie jest ciepły/gorący bo przy obecnych temperaturach powinien być zimny

0
  • #5 04 Lis 2009 08:19
    Poziom 19  

A jak będzie gorący? Jak jechałem w mieście w korkach to temperatura się podniosła i wtedy ładnie grzął :)

0
  • #6 04 Lis 2009 13:19
    kmielczarek
    Poziom 14  

żeby oczekiwać pomocy w takiej sprawie jak spalanie powinieneś po pierwsze napisać jakiego rodzaju i której generacji masz instalację gazową, to by wiele pomogło , bo spalanie rzeczywiście masz duże, napisz też czy to spalanie po mieście czy średnie

pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #7 04 Lis 2009 17:29
    Poziom 19  

Generację gazu jaka mam to nie wiem ;/ pewnie zwykła jakaś
    była już jak go kupiłem , a spalanie dotyczy na normalnych trasach , po mieście to pewnie jeszcze więcej ;/

0
  • #8 05 Lis 2009 08:30
    kmielczarek
    Poziom 14  

Jak już kupiłeś auto z instalacją to proponowałbym ci podjechanie do jakiegoś znającego się na rzeczy gazownika(długo pytaj na forach zanim się zdecydujesz, bo niewielu jest tak naprawdę fachowców) , który sprawdzi czy masz na przykład dobrze dobrany mikser (jeżeli takowy posiadasz, bo nie jesteś w stanie określić) i powiedz mu żeby ci ustawił instalację na lekko ekonomiczną. Powinien to zrobić bez problemu. Takie Punto powinno w trasie schodzić poniżej 7 litrów na trasie (przy normalnej jeździe)

Pozdrawiam

0
  • #9 08 Lis 2009 13:30
    Poziom 19  

A może jakiś inny użytkownik punta z gazem się wypowie ile mu spala ?

0
  • #10 08 Lis 2009 13:40
    kortyleski
    Poziom 41  

No mi tempra 1,6 z inst I generacji pali ponizej 9 na setkę. Ewidentnie pali ci za dużo ale nie reguluj sam, zubożysz za bardzo i powypalasz zawory

0
  • #11 08 Lis 2009 13:59
    jacek0503
    Poziom 21  

Witam.Miałem kiedys Punto I 1.2 75 koni.Instalacja gazowa II generacji.Niestety samochodu tego nijak nie mozna było wyregulowac.Oczywiscie chodzi mi o instalacje gazowa.Dochodzilo do tego ze w lato przy spokojnej jezdzie w trasie potrafił spalic 11 litrow gazu a w miescie 14.Pewnej pieknej soboty powiedzialem sobie albo on albo ja i niestety wygrał on.Sprawdziłem dosłownie wszystko włacznie z wymiana parownika,kablami od swiec,swiecami, centralka od gazu oraz adaptacja na analizatorze spalin.Poprostu taki urok tego samochdu.Proponuje sprawdzic jak wygladaja swiece,pojechac na regulacje centralki od gazu jezeli jest to II generacja oraz zobaczyc jak wyglada parownik czyli ogolnie zrobic przeglad instalacji gazowej.Moze to cos da?Ja sie poddalem i sprzedałem samochod.Teraz mam Punto II 1.2 60 km z sekwencja Versus.I co dziwne pali mi okolo 7.5 litra gazu obojetnie gdzie w miescie czy na trasie przy dosc spokojnej jezdzie.Dziwne prawda?Pozdrawiam i zycze owocnej walki.J

1
  • #12 09 Lis 2009 09:21
    Poziom 19  

dziękuje za odpowiedzi :) Może jakieś jeszcze użytkownik punta się wypowie ile mu pali ?
    Ciekawe czy da się wyregulować ;/
    Zastanawia mnie dlaczego w necie jest napisane że spala max 9L , może na sekwencji co ?

0
  • #13 09 Lis 2009 11:41
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 09 Lis 2009 12:29
    Poziom 19  

Nie bardzo rozumiem z tym termostatem czy da się coś zrobić z tym ogrzewaniem? Bo z tym spalaniem widzę że nic nie poradzę musi tak niestety być.

0
  • #15 28 Lis 2009 23:28
    kinki19
    Poziom 1  

Witam. Mam punto I 1.2 75KM 94r. , mój palił około 15l/100km w mieście, po regulacji spadło do około 13l, w trasie nie narzekam. Wg mnie na taki silnik nie powinien tyle palić. A i czasami podczas jazdy gaśnie i falują obroty. Może ktoś wie jaka to przyczyna??

0
  • #16 17 Gru 2009 10:48
    Poziom 19  

Panowie mam takie pytanie do was jeszcze ostatnio wymieniłem filtr gazu i wszystko ładnie działa. Tylko dziś jest mróz i samochód stał na dworze całą noc i w czasie jazdy na gazie auto łapię zamule na wolnych obrotach sam gaśnie, podczas jazdy zmula i nie reaguje na naciskanie gazu. Na benzynie jest wszystko ok. Czy to wina mrozu czy źle coś zrobiłem z tym filtrem? Bo po wymianie odrazu normalnie samochód jeździł. Tylko dziś taki problem.

0
  • #17 29 Gru 2009 13:06
    piotrek_wysmyk
    Poziom 10  

witam
    chce kupic punto jedynke i chcialbym sie dowiedziec ile punto pali gazu? i jak zjego trwaloscia jest?

0
  • #18 29 Gru 2009 13:39
    borrysek
    Warunkowo odblokowany

Witam punto jedynka powiadasz pali to około 8-11 litrów zależności od sposobu zamontowania, eksploatacji oraz rodzaju instalacji. Jeżeli instalacja gazowa zamontowana została poprawnie to autko powinno spalać ok 8 litrów zdarza się, że nawet tyle nie spali. Ale jeżeli gaz w aucie zamontowany był jakiś czas temu i instalacja niebyła na czas przeglądana chodzi mi tu o wymianę filtrów czyszczenie reduktora i ogólną obsługę to możesz mieć problemy. W gazie ważne jest aby cały układ zapłonowy czyli w szczególności przewody i świece były sprawne inaczej autko głupieje, dużo pali, przerywa itp.

0
  • #19 29 Gru 2009 13:52
    piotrek_wysmyk
    Poziom 10  

a jakie pod zespoly najczensciej sie psuja ? bo przebieg tych aut jest od 120 do 170 tysiecy moze ktos sie wypowie
    pozdrawiam

0
  • #20 29 Gru 2009 14:15
    borrysek
    Warunkowo odblokowany

Zależy jak kto dbał o auto Najczęściej z napraw głównych uszczelka pod głowice, z bieżących to wiadomo zawieszenie, klocki hamulcowe i takie drobiazgi.

0
  • #21 30 Gru 2009 11:08
    piotrek_wysmyk
    Poziom 10  

prosze o wiecej wypowiedzi

0
  • #22 01 Sty 2010 12:04
    Poziom 19  

ja w moim wymieniłem termostat i zobaczymy jakie teraz będzie spalanie :)
    Niby miało spaść :]

0
  • #23 03 Sty 2010 11:13
    michal_rybka
    Poziom 16  

punto to unowoczesnione uno, jest to bardzo udana konstrukcja a silniki fire sa niezawodne, trzeba pamietac o pasku rozrzadu i wymieniac go terminowo (co 60tys) a w praktyce odrazu po zakupie auta, bo koszt nieduzy a moze uratowac od duzego remontu. osobiscie mam Uno, a w zasadzie to moja Zona bo sam mam cc700 i w zasadzie przez ponad rok w unie nic powaznego sie nie stalo, oczywiscie rozrzad na poczatku wymieniony, plyny, filtry, swiece, kable, kopulka, palec, klocki ham. takie pierdolki tanie ale wazne

jedynie co jest delikatne w tych samochodach to zawieszenie (glownie wahacze przednie - dokladnie sworznie) niestety sworznie nie sa wykrecane tak jak w Duzym Fiacie tylko trzeba caly wahacz zmieniac (kosztuje okolo 70zl)

co do gazu - uno jezdzi na benzynce i jest na gazniku wiec spala nieduzo (okolo 7/100) zona jezdzi malo (tyle co do pracy i z powrotem) wiec szkoda gazu zakladac zreszta samochod jest w bdb stanie, ma 65tys i szkoda go gazem zajezdzac

ale co do spalania, to moje cc700 pali srednio 10 gazu po miescie na parowniku podcisnieniowym lovato zregenerowanym, myslalem ze bedzie mniej palil bo 13 to palil mi Duzy Fiat gazu (niestety juz umarl.. rozrzad przeskoczyl ale juz nie warto bylo robic bo malo co zostalo progow i podlogi..) teraz zalozylem parownik tomasetto tez zregenerowany i zobaczymy ile bedzie palil

pozdrawiam

0
  • #24 03 Sty 2010 14:20
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 03 Sty 2010 20:55
    michal_rybka
    Poziom 16  

slyszalem rozne wersje i wole tego nie sprawdzac na wlasnym silniku, ale jesli faktycznie sa bezkolizyjne to sie ciesze, ale ja sie paskow i tak boje.. nie ma to jal lancuszek (najpierw sie rozciagnie i przepiluje pokrywke rozrzadu nim cokolwiek sie stanie)

nie wiem czy marka parownika ma znaczenie ale lovato mialem ustawione na minimum i mimo to jeszcze szlo za duzo, ten tomasetto jest do mniejszej mocy wiec tu mozna regulowac jeszcze w obie strony sporo tak wiec teraz pojade na regulacje (bo ustawilem narazie na oko) i sie okaze ale z tego co zauwazylem to gazu prawie kazdy samochod pali tyle samo :) czyli 10-15 po miescie

0
  • #26 04 Sty 2010 00:17
    Andibo
    Poziom 1  

1. Proponuję sprawdzic spalanie na benzynie;
    2. Przeprowadz kontrolę układu zapłonowego, w szczególności świec zapłonowych, koniecznie sprawdz filtr powietrza;
    3. Regulację instalacji najlepiej zrobić w zakładzie wyposazonym w analizator spalin;
    4. Sprawdz też opory toczenia, hamulce, cisnienie opon;
    5. Nigdy nie przełaczaj na gaz kiedy silnik nie osiagnie min 25 st C;
    6 Spalanie w takim aucie nie powinno przekaraczać 10 litrów gazu i to w mieście, na trasie około 7-8 litrów na 100km;
    7 Termostat nie powinien zwiekaszc spalania, czujnik temperatury owszem;
    8 Sekwencji nie montuje sie do tego modelu z przyczyn ekonomicznych (za droga)
    9 Problem z dużym spalaniem może tkwić w zużytym reduktorze albo w nieodpowiednim mikserze. Przez pomyłkę mogli zalożyć mikser od wielopunktowego silnika i wtedy jest mała przestrzeń między wtryskiwaczem a mikserem;
    10 Samodzielne zmniejszanie dawki gazu może w konsekwencji spowodować wypalaenie zaworów i gniazd.

0
  • #27 04 Lut 2010 19:00
    albatros89
    Poziom 1  

Witam, moje punto I '97 ostatnio spalało ok 12 l/ lpg, po wymianie filtra powietrza, termostatu i przewodów spalanie z ostatnich 10 tankowań ustatkowało się i pali ok 8,8 trasa do 9.5 po warszawie. Teraz myśle o katalizatorze, kropek zaczął nieco głośniej pracować a tłumik był niedawno wymieniany( 4 miesiące temu). W związku z tym może ktoś napisać czy po wymianie kata spalanie jego punciaka spadło???

0
  • #28 04 Lut 2010 21:41
    to ja
    Poziom 1  

Witam mam puncika 1.1 z 1999 i spala mi średnio ok 8.5l na trasie w lecie 8,2 a teraz 9l, pozdrawiam kierowców .

0
  • #29 06 Lut 2010 12:16
    zbig605
    Poziom 10  

MOJE PUNTO Z 1998 SPALA W TRASIE 7,4 GAZU A W JEZDZIE MOŻNA POWIEDZIEC NA MIEJSCU 8,00-8,50

0
  • #30 07 Lut 2010 11:40
    zbig605
    Poziom 10  

Najlepiej udaj się do Czakramu tam dobrze ustawiają na komputerze wszystkie parametry instalacji gazowej ,jak mi ustawią to jestem bardzo zadowolony ze zużycia gazu .Tak jak wcześniej mówiłem w trasie spala mi 7,4 ,a na miejscu jazda w tej chwili 8,00-8,50.Co rok odwiedzam ich.

0