Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 Home Premium jak przenieść pocztę z Outlook 2007?

ARF 02 Nov 2009 19:13 5861 6
    ARF
    Level 10  
    Witam:D
    Do tej pory działam na XP a zaniedługo zamierzam zainstalować sobie W7.
    Z instalką chyba nie będzie problemów (laikiem jestem ale nie całkiem),ale trapi mnie problem Outlooka 2007 który jest moim programem pocztowym(dodam,że od paru lat) i wszystkie moje maile,odpowiedzi,fotki,(no i reszta word,exel)cała agenda pójdą w pole.
    Jak najlepiej uniknąć tego problemu.(pliki można skopiować na przenośnego ale kontakty i maile nie).Czy jest jakiś serwer zewnętrzny na który to wszystko można przenieść a potem po prostu importować?
    Moje sprzęta to:

MB MSI G31 M3 V2
    INTEL PENTIUM E5200
    FSC 320GB SATA 2.5
    FSC 500GB SATA 2.5
    RAM 4GB A-DATA
    XFX GFORCE 9400 GT
    Nagrywarka,czynik kart itp.

Może już ktoś przerabiał i ma jakiegoś gotowca?
    Wiem można mieć dwa systemy na osobnych dyskach ale jakoś nie za bardzo wierzę żeby to wszystko pracowało bez zająknięcia.
    Pozdrowienia.:D
    KmiecikSe
    Level 15  
    Ja cały czas mam 2 systemy, tylko że na jednym dysku, nie polecam na dwóch... Oczywiście systemy nie na tych samych partycjach ;) Najpierw instalujesz XP a później 7 :D
    as_szeroka
    Level 13  
    Zainstaluj Windows Live.
    dexi
    Level 29  
    Załóż konto na Windows Live, pozwól Windows Live odbierać maile z innych twoich kont, doinstaluj do outlooka Outlook Connector. Całość zacznie działać jak Exchange, maile, kalendarz, kontakty będą dostępne w outlooku na każdym twoim komputerze. Wiem -> używam :)
    Matuzalem
    Level 43  
    A przez kreatora transferu - Easy Transfer - tego nie da się zrobić?
    ARF
    Level 10  
    Chodzi o przeszłość outlooka nie o to co będzie po instalce 7.
    dexi
    Level 29  
    I'm a little confused: CZy chodzi ci, że owe pliki są załącznikami w mailach (excel, fotki, itd.)?

Gdy zakładasz konto na Windows Live i instalujesz później Outlook Connector, wszystko zaczyna działać jak MS Exchange. Wszystkie foldery są synchronizowane pomiędzy outlookiem i win live, tzn. że jeśli utworzysz folder w windows live to będzie on widoczny w outlooku i na odwrót. Wszystko, co przeniesiesz z poziomu outlooka do takiego folderu (tzn maile) i zsynchronizujesz z kontem, będzie później widoczne, gdy ponownie zainstalujesz outlooka i dodatek do niego. Kalendarz trzeba zaimportować, a kontakty przenieść normalnie myszką.

Druga myśl to poszukanie pliku z zakończeniem *.pst lub *.ost
    Stracisz po reinstalce wszystkie ustawienia z outlooka (dotyczące ustawienia kont), ale zachowasz w ten sposób wszystkie swoje maile, itd.
    Odpowiedni plik powinieneś znaleźć w swoim folderze użytkownika.

Jeśli chodzi o ustawienia outlooka są one w rejestrze, więc nawet jeśli odpowiednie klucze skopiujesz to nie wiadomo, czy po wgraniu tych kluczy do rejestru Win7 będą one działały.