Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.9D, 1999r, problem z zapalaniem na mrozie.

potemtotem 02 Nov 2009 20:54 4989 8
    potemtotem
    Level 10  
    Witam serdecznie.

Proszę o radę.
    Samochód - Peugeot Partner rocznik 1999, silnik 1.9D.

Mam problem z zapalaniem silnika przy temperaturach ponizej zera. Generalnie im większy mróz tym dłużej zajmuje mi zapenie silnika. W temperaturach wyzszych od zera zapala normalnie. Świece są w porządku.

Jakie mogą być przyczyny?
    eltron
    Level 25  
    Motor szrot, wtryski, akumulator. Przyczyny mogą być różne.
    potemtotem
    Level 10  
    Akumulator jest OK. Miernik napiecia pokazuje ze swiece pracuja jak trzeba, byly nie dawno wymieniane.
    Wtryski do sprawdzenia.
    Motor szrot czyli co konkretnie?
    Damian23
    Level 11  
    Czasami problemem bywa rozrusznik, bo nie daje wystarczającego "kopa" jak olej zgęstnieje na mrozie.
    dzejdzej
    Level 15  
    Witam!
    Czy dobrze rozumiem, że świece są OK? Piszesz tu o świecach żarowych? Sprawdź je osobno omomierzem - powinny mieć ułamki omów. Sprawdź napięcie na świecach załączanie i wyłączanie. Bo na pierwszy ogień, to mi wygląda albo na świece, albo na akumulator. Silnik sam z siebie nagle na mrozie by nie wyskoczył. Do tego byłyby inne objawy. Opisz jak zachowują sie kontrolki - moze czegoś niema. Objawy moga też pasować do jakiejś ukruszonej masy, albo słabego kontaktu.
    forest8125
    Level 1  
    Witam! mam taki sam problem z zapalaniem na mrozie w peugeot 206 1.9 D ,czy może doszedłeś już do tego od czego to jest?
    mercedesik
    Level 26  
    Przerabiałem temat w citroenie berlingo 1.9d w którym zgniła instalacja od świec (tam ida 2 przewody zasilania sterownika) i jeden na pierwszy rzut oka był ok ale po dogłębnym badaniu okazało sie że jest zgnity i cały prąd zamieniał sie w ciepło ale na przewodach.
    Zrobiłem instalacje z nowych i jest OK.
    potemtotem
    Level 10  
    Kompresja nie była wystarczająca. Przyczyną były rozszczelnione zawory. Regulacja załatwiła problem. Teraz zapala bez problemu.
    kerif45
    Level 1  
    Miałem to samo przez 2 zimy...............zmieniłem świece dalej to samo.....od tygodnia przed odpaleniem samochodu bawię się pompką paliwa ,która znajduje się pod pokrywą tak z 5 razy ją przyduszę ,następnie podgrzewam ze 3 razy ,pedał gazu do podłogi i pali jak szalony....oby pomogło pozdrawiam