Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B)

pawelcb33 09 Lis 2009 17:59 22035 62
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Ja właśnie stałem się posiadaczem Proteka. Tak jak któryś kolega wspomniał z impedancja można sobie darować bo nie mierzy praktycznie i ma lekkie problemy z pojemnością. Co do pojemności to i tak mam inny miernik pojemności ale szkoda bo tak miałbym wszystko w jednym mierniku.
    Ogólnie mierzy dobrze i wskazania są w miarę stabilne.
    Trochę bez sensu rozwiązali pomiar temperatury.
    Ale z przesiadki ze zwykłego mierniczka za 5zł (po tyle teraz chodzą) na tego jak dla mnie na razie wystarcza.
  • TestoTesto
    kriss68
    Poziom 20  
    Witam jestem kolejną osobą która ma podobny dylemat więc nie zakładam nowego tematu.
    Krótko i na temat:
    -Protek 506
    -UNI-T UT70B
    -DT 9919
    Co wybrać bo już jestem w kropce.
    Czy możliwość podpięcia do pc jest przydatna?
    Multimetr tylko do domu.
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Powiem ci że tez miałem taki dylemat protek czy uni-t lub może coś jeszcze innego.
    Słyszałem opinie że uni-t jest duży i mało poręczny o DT nic nie wiem.
    Protek jest z wyglądu ładny, nie wydaje się wielki, wyniki są nawet stabilne.
    Ma niby pomiar indukcyjności ale mi się nie udało nic zmierzyć. A z pomiarem pojemności też mogło by być lepiej, dalej używam innego miernika pojemności bo nie wszystko udaje mi się zmierzyć protekiem.
    Ale jak bym miał wybierać między Protek-iem,unit-em czy DT to wybrał bym Proteka.
  • TestoTesto
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Obleśny Szczur
    Poziom 17  
    Zakupiłem tego DT-9919 - świetny miernik, bardzo poręczny, stabilne wskazania, przydatne funkcje (min, max, peak i pomiar względny) no i przede wszystkim pomiar TrueRMS - osobiście jestem bardzo zadowolony. Więc jeśli masz się zastanawiać między DT a Unitem czy Protekiem to wybierz DT. Za Unitem może przemawiać tylko pomiar indukcyjności, Proteka miałem okazje badać na aparaturze do kalibracji mierników i odradzam - przynajmniej ten egzemplarz który miałem nie trzymał parametrów, poza tym obsługa jest lekko denerwująca.
    kriss68
    Poziom 20  
    A co z możliwością podłączenia do pc?
    Czemu nie jestem wstanie znaleźć strony producenta tego dt9919? Czy to nie dziwne?
    Obleśny Szczur
    Poziom 17  
    DT 9919 nie ma możliwości podłączania do komputera, ale czy to naprawdę takie ważne? Jeśli chcesz zbudować system pomiarowy zbierający dane automatycznie to do tego wykorzystuje się "trochę" droższe urządzenia jak np. karty pomiarowe.

Faktycznie, dziwne że nie możesz znaleźć, bo mnie to zajęło kilkanaście sekund :P
    http://en.cem-instruments.com/
    hubertte
    Poziom 10  
    Witam,

Podobnie jak koledzy wcześniej nie chcę zakładać nowego tematu. Zastanawiałem się nad kupnem miernika Benning MM8 i SANWA PC50000a. Nie miałem doczynienia nigdy z tymi miernikami, wiem tylko tyle, że SANWA ma odpowiedniki Metex-ów, których już nie produkują. Który z tych mierników doradzalibyście mi kupić i czy możecie mi powiedzieć coś na temat tych firm? Chyba, że może macie jakieś lepsze propozycje... Szukam miernika do 500zł. Najważniejsze żeby miał TrueRMS i ciekawą opcją wydaje mi się możliwość podłączenia do kompa, ale w praktyce nie wiem czy to ma zastosowanie, czy nie.
    Obleśny Szczur
    Poziom 17  
    Sanwa ma znacznie więcej możliwości i większą dokładność, a o to w mierniku uniwersalnym chodzi. Osobiście wziąłbym Sanwe. Podłączanie do komputera ma sens jeśli musisz wykonać serię wielu pomiarów, np. badasz zmienność mierzonej wartości w czasie, albo chcesz dokładnie policzyć średnie, odchylenia, wariancje i inne takie metrologiczne pierdoły :D
    hubertte
    Poziom 10  
    Dzięki wielkie, sam też najbardziej byłem przychylny w kierunku Sanwy, a teraz mam jeszcze potwierdzenie, więc nie ma się nad czym zastanwiać :D
    milinet
    Poziom 11  
    Bawiłem się Sanwa PC5000 i potwierdzam że rewelacja, pierwszy miernik jaki miałem w którym automatyczna zmiana zakresów działa jak powinna tzn. szybko i nie denerwuje. Niestety nie mam porównania do innych mierników za 500zł, bawiłem się tylko takimi za połowę tej ceny
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    milinet
    Poziom 11  
    A można się dowiedzieć jakie? Z góry mówię że wolno działający pipek dyskwalifikuje miernik w moich oczach a jak rozumiem Protek 506 ma właśnie wolny. Właśnie zdzieram oczy w poszukiwaniu wszystkomającego miernika i czytam wszystko co jest na elektrodzie :)
    zdrzala
    Poziom 12  
    Witam. Dołączę się do tematu Protek-a. Dzisiaj zamówiłem ten miernik po czym zacząłem czytać coraz więcej informacji na jego temat. Wyczytałem, że można natknąć się na podróby identyczne w porównaniu z oryginałem z tym, że napisy są nadrukowane lekko błękitnym kolorem natomiast oryginał czysto białym.

Zakupiłem miernik na tej stronie:
    http://programatory.com.pl/sklep/index.php?p175,multimetr-uniwersalny-protek-506
    podają tam stronę producenta:
    http://www.protektest.com/ProdInfo.asp?prodId=506

Na allegro jest ten sam miernik z tym że droższy o 46zł:
    http://allegro.pl/item956567045_miernik_multimetr_protek_506_rs232_true_rms_ins_pl.html
    Zapytałem sprzedawce o producenta i podał mi z kolei tą stronę:
    http://www.gsinstrument.com/
    Podał nawet dane handlowca żeby się upewnić że zakupują u nich towar.

Zaniepokoiło mnie to, że zakupiony przeze mnie miernik na zdjęciach ma nadruk właśnie lekko niebieskawy oraz różni producenci. Po za tym widzę, że wiele osób narzekaja na te multimetry inni natomiast bardzo cenią...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zdrzala
    Poziom 12  
    A czy nadruk u Ciebie ma odcień właśnie taki jak na zdjęciach ze strony, na której go zakupiłem ? Czy podczas pomiarów na jednym i drugim mierniku występują jakieś rozbieżności ? Mogę się jeszcze wycofać z kupna bo przesyłka jest za pobraniem...
    Mr.K
    Poziom 23  
    Tam gdzie kupiłeś miernik to chińska podróba, różnica jest nie tylko w kolorze napisów. Oryginał prawdopodobnie już nie do dostania.
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Ja brałem na Alle...o i mam oryginał, z dostaniem nie ma problemów.
    zdrzala
    Poziom 12  
    Czy brałeś od tego sprzedawcy ?

Od dłuższego czasu tylko on sprzedaje na allegro Protek-i.

Jeśli jest taka możliwość wrzuć proszę zdjęcie swojego miernika.
    Na pewno przyszłym nabywcom przydadzą się te informacje.

link do allegro usunięty. regulamin.[Rubens]
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Znalazłem paragon, zgadza się to ta firma co w linku powyżej.

Niżej foto mojego miernika.

Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Niżej fotki z wnętrza.
    Miernik jest ładnie wykonany, elementy równo to nie jest jakieś lutowanie ręczne tylko maszynowo. Wszystko ładnie i czysto. Zdjęcia trochę zajmują ale są z bliska robione.

Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B) Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B) Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B) Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B) Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B)
    zdrzala
    Poziom 12  
    Mam go już w rękach, jest na zewnątrz jak i w środku równie ładnie wykonany ja twój ale co z tego jak ledwo włączyłem i podczas pomiarów dolna cześć wyświetlacza pokazuje przekłamane wartości. Na trzecim miejscu od prawej, zamiast np 0 wyświetla się 7... Po za tym za którymś włączeniem urządzenia okazało się że nie jest możliwy żaden pomiar, towarzyszył temu przerywany dźwięk i napis OL. Wstrząsnąłem nim parę razy i wszystko wróciło do normy...

Wydaje mi się, że zarówno twój jak i mój nie jest "pełnowartościowym" produktem Protek z przed paru lat... :/
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  
    Panowie. Teraz się cieszę, ze dołożyłem do Fluke.
    Mr.K
    Poziom 23  
    A ja żałuję, że nie dołożyłem do Brymena.
    pawelcb33
    Poziom 24  
    A ja tam nie żałuję, mi działa bez problemu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Mr.K
    Poziom 23  
    Motronic napisał:
    ...kazdy z nich ma to, czego nie ma drugi......
    Tak naprawdę to chyba nie ma miernika, który by trafił w 100% zadowolenia.

I tu trafiłeś w same sedno sprawy, trzeba nieć kilka mierników, bo żaden nie jest uniwersalny, do wszystkiego.
    ^ToM^
    Poziom 37  
    Motronic napisał:

Protek znowu ma lepsze zaawansowane funkcje ( Min, Max, Rel), lepiej wskazuje stany logiczne, ale ma wadę Metexa w postaci opóźnionego piszczka i pojemność tylko do 100uF.

No to chyba rzeczywiście macie podróby. Ja mam mojego Proteka od conajmniej 6lat albo i dłużej. Wtedy jeszcze nie było podróbek. Kupiłem go w NDN. W moim "piszczek" działa bez opóźnień. Natomiast w Escorcie 97, który onegdaj kosztował 1000zł netto "piszczek" się włącza po około 1-2 sek po zwarciu.
    Pozdrawiam!