Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrac multimetr (PROTEK 506 czy UNI-T UT70B)

pawelcb33 02 Kwi 2010 18:17 22020 62
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Może nie tylko podróby tylko inaczej już są produkowane.

Ja mam teraz dylemat, udało mi się kupić Fluke 87V i nie wiem czy Proteka sprzedawać czy zostawić bo Fluke raczej lepszy.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.
  • TestoTesto
    Obleśny Szczur
    Poziom 17  
    Po zakupie DT-9919, pomimo iż jest o niebo lepszy od tego co miałem do tej pory (tzn. jakiś Hontek za 30zł z alledrogo i kilka pseudomierników "po dychu" z castobadziewiarni) nie pozbyłem się ich. Przydają się, gdy trzeba kilka rzeczy mierzyć na raz, a nie jest ważna super dokładność, na przykład ostatnio robiłem pomiar transformatora obciążanego zmienną rezystancją (rezystorem drutowym mocy), żeby w programie do symulacji wstawić go jako źródło napięcia i szeregowy rezystor, "gorszy" miernik posłużył mi jako wskaźnik napięcia sieci - kontrolowałem czy się nie zmienia w trakcie pomiarów, bo mieszkam w takiej okolicy, że napięcie w gniazdku skacze często między 220 a 240V.
    Używam ich też jak muszę sprawdzić jakieś większe prądy, a nie ważna jest duża dokładność, bo jak się spali "miernik" za 10zł to nie będzie szkoda.
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Też mam zwykły miernik za 10 zł, będzie pewnie do pomiarów takich jak piszesz. Proteka postanowiłem jednak sprzedać.