Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Homelite CSP-3314 - gaśnie po kilku chwilach

Fenrir 02 Lis 2009 22:29 7778 6
  • #1 02 Lis 2009 22:29
    Fenrir
    Poziom 1  

Witam!

Mam pilarkę spalinową Homelite CSP-3314 problem jednak polega na tym, że po odpaleniu pracuje kilkanaście sekund na wolnych obrotach po czym spowalnia i gaśnie. Pół roku temu w serwisie wymienili gaźnik na nowy. Ostatnio oczyszczono filtr z brudu który musiał dostać się z paliwem. Wymieniono również filtr powietrza. Zbiornik zalano "czystym" paliwem z serwisu(nie zalewałem swoim które zanieczyściło piłę poprzednim razem). Sprawdzałem świece - krzesi iskry. Co jest jednak zastanawiające wciąż zalewa świece. Po tym jak silnik wystygnie(lub paliwo odparuje ze świecy) piłę można ponownie odpalić - problem gaśnięcia pozostaje jednak ten sam.

Czy to możliwe, że gdzieś pękła jakaś uszczelka i to ona jest bezpośrednio temu winna?
    Pozdrawiam

3 6
  • #2 03 Lis 2009 10:44
    stan2300
    Poziom 16  

Witam serdecznie i chciałbym podpowiedzieć na temat tej piły, gdyż miałem ten sam problem - wiec odkręć gaźnik i sprawdź czy przy języczku dźwigni sterującej zaworkiem iglicowym jest sprężynka. Jest to tak mały element ze przy rozbieraniu można nie zauważyć kiedy wyskoczy, przerabiałem już ten temat, silnik zalewał się aż paliwo wyciekało tłumikiem, po włożeniu sprężynki wszystko wróciło do normy.

0
  • #3 03 Lis 2009 19:09
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Cze 2010 20:39
    rmajda
    Poziom 20  

Jeśli można to chciałem kontynuować temat piły CSP 3314. Moja pilarka zaś pracuje na wolnych chwilę i gaśnie. Gdy przycisnę pompkę to doda sobie gazu ale i tak zaraz zgaśnie tak jakby brakowało jej paliwa. Kupiłem nowy zestaw uszczelek i wymieniłem bo myślałem że to membranki ale niestety nie.
    Może to ta gumowa pompka ale nie wiem czy da się to jakoś sprawdzić.
    A generalnie to wie ktoś jak ten gaźnik z tej pilarki działa? Da się go jakoś rozkręcić (tam w srodku) czy to wszystko jest sprasowane?

Pozdrawiam,

0
  • #5 02 Mar 2017 17:24
    grzegorz041
    Poziom 12  

Śledzi ktoś jeszcze ten temat?

0
  • #6 13 Maj 2017 16:06
    adass
    Poziom 25  

Mam ten sam problem. Szukam gaźnika (może być używany sprawny).

0