Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio najlepiej kupić do Renault Laguna?

Radzio1234 02 Nov 2009 22:50 7482 13
    Radzio1234
    Level 13  
    Witam.

Otóż zamierzam w tym tygodniu nabyć radyjko do Renault Laguny 1.6 16v z grudnia 2000roku (nie wiem czy to ważne ale lepiej podać ;)).

Zamontowane są w niej nisko-jakościowe głośniki w drzwiach: Ground Music System 8612 i jeszcze dwa małe głośniki (niestety nie wiem jakie) w desce pod przednią szybą.
    Także nie musi to być sprzęt rewelacja, byle by grało przyjemnie i ciepło :) Ale musi być przede wszystkim solidne, a nie typowa chińszczyzna co mąkę wsadzą i ma grać.
    Cena do 300zł. Jeśli te głośniki są bardzo "szajskie" to jakie najlepiej dokupić (teraz z radiem, ewentualnie w przyszłości)?

Co do radia to:
    - najlepiej z USB albo AUX.
    - podświetlenie pomarańczowe byłoby super :)
    - podstawowa regulacja (niskie, wysokie, kontur itp.)
    - intuicyjna obsługa. Najlepiej jak najprostsza.

Bluetooth w tej cenie to raczej nie będzie :roll:. I czy warto dawać jakieś wygłuszenie do drzwi? Jeśli tak to jakie przy takich nisko-jakościowych głośnikach?

Pozdrawiam.
    crazy_88
    Level 42  
    DO twych wymagań to raczej jvc albo sony co do radia:) a glosniki to może coś z pb:) jeżeli masz warunki to wygłusz drzwi odwdzięczy ci się to:)
    Radzio1234
    Level 13  
    Ok. Dzięki. Ale wolałbym gdybyś mógł podać konkretniejsze modele, a nie tylko nazwę firmy ;). Czyli warto od razu dokupić głośniki?
    Sanei
    Level 18  
    Za 390 zł masz nowe jvc kd r-501, kolory ustawiasz jakie chcesz, ma 4x20 rms, usb, aux i ogólnie sprawia wrażenie fajnego, sam chyba je kupie :)
    Runcajs
    Level 25  
    Ja kupilem JVC kd r701 radio calkiem fajne, choc nie wiem czy drugi raz bym je kupil czy zbieral na Alpine CDA nawet nie wysoki model ale bardziej brzmienie Alpine mi podchodzilo. Ale gra poprawnie co do tego nie mozna sie przyczepic troche skomplikowana obsluga w porownaniu z poprzednimi grajkami ale tez daje sie rade. Jak za te pieniadze mozna polecic wiec i sadze ze w cenie ok 300zl JVC powinno byc ok
    Nawigator
    Level 33  
    A co z joystickiem i displayem? Odpuszczasz?

N.
    crazy_88
    Level 42  
    Bajery to nie wszystko to ma grać a nie wyglądać:)
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Hmmm...niedawno miałem JVC KDR-601 miało 30 kolorów podswietlenia i...nie mogłem zgrać idealnie z kolorem podświetlenia deski w Nissanie :D .
    Co do funkcjonalności tej firmy ...pierwszorzędnie (jak sie rozkmini i opanuje cokolwiek "dziwne" menu) , dźwiękowo ...bardzo poprawnie dobry dół (bas) :D co dla niektórych będzie bardzo pożądane.
    Alpine (o równorzędnych funkcjach) będzie ...sporo droższe, czy zagra dużo lepiej ? Śmiem wątpić.
    Radzio1234
    Level 13  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi, ale i tak ostatecznie zdecydowałem się na Pionnera DEH-2100UB ;) Teraz mam takie pytanie: Czy w Lagunie I (wersja po faceliftingu) jest wbudowana antena? Na zewnątrz nie widać żadnych miejsc, w których można by ją zamontować :roll:. Co do sterowania z kierownicy to na szczęście nie mam problemu z podłączaniem, bo po prostu go nie ma ;)

Pozdrawiam.

PS Jakie głośniki najlepiej dokupić do tego radia? Oczywiście by były lepsze niż te fabryczne. Cena myślę do ok.200zł
    Sanei
    Level 18  
    Kup GMS 960, powinieneś byc zadowolony.
    leleszek6
    Level 11  
    Jeśli się nie mylę to był tam taki wynalazek jak natena w tylnej szybie...
    Radzio1234
    Level 13  
    leleszek6 wrote:
    Jeśli się nie mylę to był tam taki wynalazek jak natena w tylnej szybie...

EDIT:

Jest jednak ta antena w tylnej szybie tuż obok ogrzewania tylnej szyby ;) I tu pojawia się problem. We wnęce nie ma żadnego kabla, który by można podłączyć do gniazda antenowego. Poprzedni właściciel coś tam pokombinował i jakiś dosyć gruby żółty kabel jest połączony razem z kostką radiową. Kostka ta wpięta w przejściówka nigdzie nie wyprowadza tego żółtego przewodu, więc jest on niewykorzystany. Może to właśnie był antenowy przerobiony by działać z innym radiem?

Pozdrawiam.
    Radzio1234
    Level 13  
    Czy wie ktoś jakiego koloru jest oryginalny kabel antenowy w Lagunie z anteną w tylnej szybie? Dziwne, że antena jest a przewodu brak...

EDIT: Jakieś dwa dni po tym poście znalazłem kabel od anteny, był głębiej zawinięty, a że czarny po prostu go nie widziałem :D