Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA PA 4***, uderzenia zbiornika o obudowę.

mczapski 03 Lis 2009 08:40 2004 2
  • #1 03 Lis 2009 08:40
    mczapski
    Poziom 38  

Od pewnego czasu pralka daje oznaki zmęczenia. W zasadzie radzę sobie samodzielnie, ale teraz nie potrafię do końca zdiagnozować przyczyny. A więc zaczęły sie hałasy podczas wirowania, które zakończyły się próbami odejścia w świat. Regulacja nóżek, oględziny, brak widocznych usterek. Na wszelki wypadek włączona redukcja wirowania, ale i tak hałasuje. Hałas powstaje w wyniku uderzania tylnej części zbiornika o obudowę (widoczne starcie farby). Zbiornik jest lekko odchylony w tylnej części w prawo i chyba do dołu. Tak wnioskuję po ułożeniu sprężyny zawieszenia. Amortyzatory niczym szczególnym nie wyróżniają się. Podejrzewam stan amortyzatora tylko nie wiem którego. Optycznie nic nie wypatrzyłem a w działaniu chyba trudno zbadać. Czy ktoś może podać jakieś sugestie, aby nie wykonywać zbędnych czynności? Czy dobrze dedukuję, ze może to być tylny prawy amortyzator?

A więc z jednej strony ok 120 PLN można przeżyć. Tylko głupio byłoby narobić się bez sensu. Ciekawe, że próba ustawienia zbiornika na równo wymaga dużej siły. A przecież te amortyzatory raczej są bierne. Przychodzi mi na myśl np skrzywienie amortyzatora lub jego mocowania, ale nic nie widzę.

0 2
  • #2 03 Lis 2009 08:52
    nares
    Specjalista AGD

mczapski napisał:
    Czy dobrze dedukuję, ze może to być tylny prawy amortyzator?

Może tak być, ale radziłbym wymienić obydwa prawe, choć nie wiadomo w jakim stanie jest lewy... :wink:

1
  • #3 11 Sty 2010 07:26
    mczapski
    Poziom 38  

A więc wymieniłem wszystkie trzy amortyzatory. Trochę to męczące tym bardziej, że nowe są o ok 1 cm dłuższe (zdaje się, że z powodu wydłużenia części prowadzącej). Efekt umiarkowany. Tzn uderzenia o ściankę tylną stały się lżejsze, ale występują. Dodatkowo wyregulowałem poziom. I można już znieść jej pracę,chociaż całkowicie dobrze nie jest. A wymontowane amortyzatory nie wyglądają źle.

0