Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AK310 - długie postoje w cyklu pracy

03 Lis 2009 09:15 3452 4
  • Poziom 16  
    Witam - sporo jest na form o tym modelu, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś jeszcze.

W sierpniu miałem wymieniany agregat, bo stary padł i nie zawsze ruszał. Po wymianie agregatu okazało się, że nowy działa praktycznie przez cały czas (nie wyłącza się) - diagnoza: za mało czynnika. Tak to pochodziło ok. 2 tygodnie (sezon urlopowy).
    Po wymianie czynnika wydawało się, że jest OK, ale okazało się, że zamrażarka się rozmraża. Agregat pracuje kilka godzin, potem kilka godzin odpoczywa i wtedy temperatura wzrasta

Pomierzyłem temperaturę i w chłodziarce na dolnej półce i na ustawieniu termostatu na "3" temperatura zmienia się w przedziale od 0 do 12 st - jak osiąga 12 st. to w zamrażarce jest już ok. 0 st. Aby mi się nie rozmroziło do końca dwa razy chciałem już zewrzeć termostat na krótko (akcja ratunkowa), ale kiedy nim poruszyłem przy wyjmowaniu agregat odpalał.

Przypuszczam, że to wina termostatu - nie wygląda na skorodowany, nie wiem jak jest zbudowany, ale może przegrzał się kiedy poprzedni agregat stał z włączonym napięciem i burczał, bo nie dał rady ruszyć (i grzał się tak, że nie można było go dotknąć).

Jak poruszam kapilarą termostatu to słyszę, że dochodzi ona aż do tylnych pleców.

1. Czy termostat powinien mieć aż tak szeroką histerezę (0 do 12 st na ustawieniu termostatu "3")?
    2. Czy próg załączenia jest jakoś regulowany - wydaje mi się, że na obudowie są jakieś elementy do regulacji - mogę się mylić?

Proszę o pomoc, bo już ponad miesiąc jak martwię się, czy mi się rozmrozi, czy jeszcze nie tym razem.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Wymień termostat, chyba A13 0397.
  • Poziom 16  
    nares napisał:
    Wymień termostat, chyba A13 0397.

Dzięki

Mam jeszcze pytanie, czy oprócz przepięcia przewodów i wetknięcia kapilary na miejsce trzeba coś więcej zrobić (lub wiedzieć) wiedzieć przy tego wymianie termostatu?

Znalazłem serwis, w którym majster powiedział mi, że ma jakiś termostat A13 tyle, że z dłuższą kapilarą i jak przywiozę swój na wzór to mi dopasuje, ale nie wie, czy bawić się w takie rzemiosło.

Może ktoś wie, gdzie w Warszawie od ręki można kupić taki termostat - chciałbym to załatwić szybko, bez czekania na przesyłkę z jakiegoś sklepu internetowego.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    mgradzki napisał:
    Znalazłem serwis, w którym majster powiedział mi, że ma jakiś termostat A13 tyle, że z dłuższą kapilarą i jak przywiozę swój na wzór to mi dopasuje, ale nie wie, czy bawić się w takie rzemiosło.

Ten majster to chyba budowlaniec lub szewc. Termostat ATEA A13 0397, jest powszechnie stosowany.
  • Poziom 16  
    Jeśli ma dłuższą kapilarę to nic nie szkodzi. Kapilara ma wejść do końca( porównaj ze starym termostatem) a resztę ułóż w pokrywie termostatu.