Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic D15b2 problem z check'iem

03 Lis 2009 13:20 2003 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem ze swoja honda civic z 93r. O toz wszystko zaczelo sie od tego ze podczas jazdy przy wcisnieciu pedalu gazu autko zamias przyspieszac zwalnialo do momentu az sinkik zgasl, po ponownym odpaleniu bylo ok do momentu wcisniecia pedalu gazu, silnik gals i to niezaleznie czy gaz w podloge czy tylko musniecie noga pedalu, czasami zdazalo sie rowniez ze autko mialo chwile jakby sie zaksztusilo i przechodzilo na tryb awaryjny ale tylko gdzy byl wciskany pedal gazu. dzieje sie tak na zimnym jak i cieplym silniku. Co moze byc przyczyna takich objawow?? dodam ze autko ma gaz ale nie bylo na nim jezdzone od kad je kupilem czyli ponad 2 lata, pali na dotyk choc czasem zdaza sie ze sie obrazi i wogole nie chce odpalic (tzn kreci sie do momentu gdy silnik juz "zalapie" pochodzi bardzo nierowno moze ze 2 sekundy i gasnie). na gazie chodzi ok, ale nie chce jezdzic na gazie bo w planach jest jego wymontowanie.
    Nie bardzo wiem co moze byc tego przyczyna, dodam rowniez ze stalo sie to tak z dnia na dzien bez zadnych oznak wczesniej. Bardzo prosze o pomoc.

Proszę zakładać tematy we właściwym dziale. Przeniosłem. [MS]
  • Poziom 42  
    Sprawdz ciśnienie paliwa i wydajność pompy paliwowej.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    A czy te czynnosci moge wykonac we wlasnym zakresie czy zlecic to jakiemus mechanikowi? a jesli sam tak to jak moge to sprawdzic zeby bylo dobrze?
  • Poziom 2  
    Witam ponownie sprawdzona pompa, wymieniony filtr paliwa, bylo ok wiec udalem sie na przejazdzke i po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu silnika okazalo sie ze jest to bardzo trudne do wykonania, auto trudno odpalic ale jak sie pobawi gazem to odpala i dziala do momentu gdy ma chodzic na wolnych obrotach bez dotykania pedalu gazu, silnik od razu gasnie co moze byc przyczyna tego??
    a id dodam ze po wykreceniu swiec, ktore wymienilem razem z przewodami, znajduje sie na nich bardzo czarny nalot jakby sadza.