Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG9540 - problemy operacyjne

kasiappp1 03 Nov 2009 13:43 1974 3
 • #1
  kasiappp1
  Level 1  
  Witam
  Mam kłopot ze zmywarką.Ustawiam ja na ECO cały czas jest właczona kontrolka na ECO i potem po lewej stronie zapala sie sie kolejna kontrolka co swiadczy o myciu naczyn,ale po jakims czasie zapala sie czerwone swiatełko po lewej stronie.Nie znam sie na zmywarkach i ten model tez nie jest mój(wynajmujemy mieszkanie wraz z nią:))
  Problem tkwi w tym,ze nie wiem czy powinna sie zapalac ta czerwona dioda i kolejny problem to:na panelu jest symbol END-koniec pracy,ale on sie nie zapala kiedy zmywarka przestaje pracowac.Czy jest to powodem tego ze suszy naczynia?czy przy suszeniu naczyń suszarka wydobywa jakiekolwiek odgłosy?No i na sam koniec dodam,ze jak ja otworzyłam to w srodku było pełno wody.Bardzo prosze o jakies podpowiedzi.
 • #2
  sujka5
  Level 26  
  Z tego co pamiętam to czerwone lamki są 2 i jedna sygnalizuje brak soli a druga brak nabłyszczacza.....
  kolejny problem to nie problem , dlatego że zaraz po skończonym myciu odbywa się suszenie naczyń , które trwa 20 min i dopiero po suszeniu włącza się pompa spustowa na 20 sec. i wtedy dopiro oddzywa się sygnał dzwiękowy oznajmiający KONIEC MYCIA , są niektóre zmywarki gdzie podczas suszenia włącza się wentylator ale jest ich bardzo mało....
  odnosnie otwarcia zmywarki i dużej ilości wody to proszę sprecyzuj kiedy było dużo wody...(podczas mycia czy suszenia)
 • #3
  And41x1
  Level 26  
  Nie znam tego modelu, ale może ktoś jeszcze odpowie. Ja sugeruję sprawdzić, czy pompka spustowa usuwa wodę w trakcie cyklu mycia, między płukaniami. Suszenie jest bezgłośne, ale możliwe że w cyklu ECO suszenie nie zachodzi. Czerwona lampka oznacza jakiś problem, ale to nic odkrywczego ;)
 • #4
  Jasxx
  Level 21  
  Przeważnie obok czerwonej kontrolki powinien być symbol.

  W pozostałej kwestii Sujka5 ma rację.