Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 414 problem z jednym skrzydłem bramy

03 Lis 2009 13:53 7335 6
 • Poziom 10  
  Witam

  Mam problem z jednym skrzydłem bramy, otóż gdy jest mróz jedna połówka nie zamyka się do końca-do opornika, zatrzymuje się około 50 cm przed opornikiem. W związku z tym mam pytanie, czy zwykłe przesmarowanie wd-40 lub smarem pomoże ? Czy ogólnie można smarować to ramię ? Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  Jeśli zestaw chodzi kilka lat można by zainwestować 20 zł w nowe kondensatory
 • Poziom 10  
  Chodzi dopiero dwa miesiące... to jest sygnał, że siadają kondensatory ?
 • Poziom 10  
  Może trzeba jeszcze raz zaprogramowac.
 • Poziom 18  
  Myślę, że trzeba zwiększyć siłę, może jest ustawiona mała wartość, z doświadczenia wiem, że jak spada temperatura to własnie przy niskiej wartości siły skrzydła potrafią się nie domykać!
 • Poziom 9  
  Witam. Mam podobny problem z owym zestawem siłowników do bram skrzydłowych. Otóż problem polega na tym że:

  Po zaprogramowaniu cała brama ładnie otwiera i zamyka się tak jak tego chcę. Problem powstaje gdy upłynie trochę czasu. Wtedy szczególnie prawa połówka zatrzymuje się przy otwieraniu na 30-40cm przed zaprogramowanym miejscem zatrzymania... Impuls zmniejszenia prędkości również następuje wcześniej. Podobna sytuacja jest przy zamykaniu. Prawa połowa zaczyna normalnie ale juz po 20cm drogi zwalnia i lewa połówka ją wyprzedzi. Zdarza się też że siłowniki pracują nierówno tzn. silnik szarpie skrzydłem. Po prostu całkowicie "knoci" się zaprogramowany przeze mnie cykl.

  Programowałem ją już wiele razy zgodnie z instrukcją Strona 13 Po pewnym czasie jednak następuje wyżej wymieniona sytuacja. Dodam że na środku wyjazdu jest zamontowana stopa ograniczająca zamykanie a tryb otwierania to tryb w którym samodzielnie zamykam i otwieram bramę za pomocą pilota (rano i wieczorem). Co może być tego przyczyną? Proszę o jakieś rady bo na prawdę nie mam już siły na to.
 • Użytkownik usunął konto