Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa sprzęgła BMW E36 M50B25?? BRAK SPRZĘGŁA

03 Lis 2009 20:29 14321 17
  • Poziom 16  
    Witam mam takie pytanie ponieważ posypała mi się prawdopodobnie pompa sprzęgła (pedał wpada w podłogę i nie odbija) jaką pompę warto kupić?? Na allegro znalazłem 2 rodzaje jedna firmy HART za ok 110 zł druga firmy SAMKO za ok 150 zł. firmę HART kojarzę za to SAMKO w ogóle. Którą z tych dwóch pomp kupić? może jakieś inne propozycje? I czy to w ogóle jest pompa? może coś innego spowodowało takie objawy? pod samochodem zauważyłem niewielką plamkę w okolicach skrzyni biegów nie wiem czy ma to w ogóle jakiś związek ale być może tak. Płyn hamulcowy nie wyciekł.

Proszę o pomoc ponieważ potrzebuję samochodu do pracy a stoi pod blokiem :cry:

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam:) ja osobiście i z doświadczenia wiem że pierwsze co najczęściej leci "z tych rzeczy" to jest wysprzęglnik... radzę zacząc od tego właśnie:)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Siłownik sprzęgła puścił.
  • Poziom 16  
    D.J. Slim napisał:
    Witam:) ja osobiście i z doświadczenia wiem że pierwsze co najczęściej leci "z tych rzeczy" to jest wysprzęglnik... radzę zacząc od tego właśnie:)

Wysprzęglnik znajduje się od razu przy pedale sprzęgła czy szukać gdzieś głębiej? bo jeśli się dobrze orientuję to przy pedale jest właśnie pompka sprzęgła
  • Poziom 19  
    Wysprzęglnik to jest końcowa częśc hydrauliki tego układu... inaczej elelment wykonawczy pompki sprzęgła:D czyli wysprzęglnik jest przy skrzyni... mocowany na dwie śruby M8:) pozdrawiam;)
  • Poziom 16  
    D.J. Slim napisał:
    Wysprzęglnik to jest końcowa częśc hydrauliki tego układu... inaczej elelment wykonawczy pompki sprzęgła:D czyli wysprzęglnik jest przy skrzyni... mocowany na dwie śruby M8:) pozdrawiam;)

to by tłumaczyło wyciek przy skrzyni... jaki może być koszt takiego wysprzęglnika bo na allegro nie mogę znaleźć żadnego do BMW?? i czy po jego wymianie trzeba odpowietrzyć układ? jeśli tak to w jaki sposób
  • Poziom 19  
    Trzeba odpowietrzyc... dokładnie tak samo jak odpowietrzam się hamulce... czyli muszą byc dwie osoby do tego... niestety nazwy firmy podac nie mogę, ja do swojego BMW używam wyłącznie oryginalnych części... koszt wysprzęglnika tj ok. 100zł...powinien długo służyc:)
  • Poziom 16  
    D.J. Slim napisał:
    Trzeba odpowietrzyc... dokładnie tak samo jak odpowietrzam się hamulce... czyli muszą byc dwie osoby do tego... niestety nazwy firmy podac nie mogę, ja do swojego BMW używam wyłącznie oryginalnych części... koszt wysprzęglnika tj ok. 100zł...powinien długo służyc:)

Jeżeli to faktycznie wysprzęlnik i jego koszt wyniesie ok 100 zł ori części to faktycznie można sobie pozwolić na taki wydatek bo cena nie jest taka duża a wiadomo oryginał to oryginał. Dziękuję i pozdrawiam, mam nadzieję że twoja sugestia kolego D.J. Slim okaże się trafna :D
  • Poziom 19  
    Nie zrozumieliśmy się... zamiennik kosztuje ok 100zł... ceny oryginału nie pamiętam.. może to też byc przewód... ale raczej stawiam na wysprzęglnik... to częsty przypadek BMW;)
  • Poziom 15  
    Jak będziesz odpowietrzał tak jak hamulce to cie zastanie nowy rok i kup beczke płynu.D.J Slim próbowałeś kiedyś i może sie udało.Widze to. D Jak masz wyciek przy skrzyni to siłownik przy skrzyni . Co do odpowietrzania to prościzna przez hamulce bierzesz ciśnienie z układu hamulcowego a dokładnie z zacisku.Każdy stary mechanik zna ten sposób.Tak sie odpowietrza sprzęgła hydrauliczne i nie potrzeba 2 osób.Sam sobie poradzisz.

[size=9][color=#999999]Dodano po 1 [sekundy]:[/color][/size]

Jak będziesz odpowietrzał tak jak hamulce to cie zastanie nowy rok i kup beczke płynu.D.J Slim próbowałeś kiedyś i może sie udało.Widze to. :D Jak masz wyciek przy skrzyni to siłownik przy skrzyni . Co do odpowietrzania to prościzna przez hamulce bierzesz ciśnienie z układu hamulcowego a dokładnie z zacisku.Każdy stary mechanik zna ten sposób.Tak sie odpowietrza sprzęgła hydrauliczne i nie potrzeba 2 osób.Sam sobie poradzisz.
  • Poziom 19  
    "Stary mechanik":) Lowrander to jest człowiek który raczej za wiele z mechaniką wiele wspólnego nie ma... a Ty tłumaczysz te zawiłe procedury... znam je. Najprościej jest jednak przelac układ, a pózniej normalnie RAZ odpowietrzyc jak hamulce... nigdy nie miałem z odpowietrzaniem sprzęgła problemu... a po co te Twoje filozofie to nie wiem... serdecznie pozdrawiam..
  • Poziom 16  
    romanhoks napisał:
    Jak będziesz odpowietrzał tak jak hamulce to cie zastanie nowy rok i kup beczke płynu.D.J Slim próbowałeś kiedyś i może sie udało.Widze to. D Jak masz wyciek przy skrzyni to siłownik przy skrzyni . Co do odpowietrzania to prościzna przez hamulce bierzesz ciśnienie z układu hamulcowego a dokładnie z zacisku.Każdy stary mechanik zna ten sposób.Tak sie odpowietrza sprzęgła hydrauliczne i nie potrzeba 2 osób.Sam sobie poradzisz.

Ok czyli siłownik to kolejna opcja, wszystko wyjdzie w praniu, i mam jeszcze 2 pytania.

1 nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym ciśnieniem z zacisku bo nie jestem mechanikiem, jeśli to nie problem to prosiłbym o jakieś dokładniejsze wyjaśnienie

2 Czy przed wyjęciem czy to wysprzęglnika czy siłownika da się jakoś zdiagnozować organoleptycznie co jest uszkodzone czy dopiero po wyjęciu? i jeśli tak to w jaki sposób?,

Przepraszam że tak nękam i marudze ale obecnie mam ciężką sytuację finansową i nie stać mnie na mechanika, dlatego postaram się to zrobić sam lub z kolegą który ma już jakieś większe doświadczenie odemnie, dlatego serdecznie proszę o poradę

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Dokładny opis masz na priwa jak to zrobić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    A tam...:) miał na myśli po wymianie już:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Widzisz, Owik? Nie odzywaj się. Ciśnienie z zacisku hamulcowego i sprzęgło odpowietrzone. Sposób z odkręceniem odpowietrznika i czekaniem aż płyn zacznie cieknąć jest jak widać powyżej zły. Zamykam.