Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother DCP 385C drukuje czarny w odcieni zieleni

lindner 03 Lis 2009 21:20 19484 19
  • #1 03 Lis 2009 21:20
    lindner
    Poziom 9  

Piszę na forum ponieważ mam problem z drukarką, model jak w temacie.
    Drukuję dużo zdjęć na papierze fotograficznym A4, do tej pory wszystko było ok ale gdzieś od 2 tyg zdjęcia czarno-białe drukuje w odcieniach zieleni. Kolorowe zdjęcia drukuje normalnie (przynajmniej tak mi się wydaje że czerń jest ok) i tekst na normalnym papierze również jest w normalnej czerni. Używam zamienników, ale wcześniej nie było takich problemów.
    Zdjęcie wychodzi wysokiej jakości, tylko ta zieleń, wcześniej również drukowała mi białe paski ale teraz tego już nie ma. Wielokrotnie robiłem czyszczenie ale zieleń pozostaje, nawet najwyższe ustawienia jakości wydruku nic nie dają. Poniżej zdjęcie jakie wydrukowała: ad.2

zdjęcie do wydruku:

zdjęcie wydrukowane:

0 19
  • #2 03 Lis 2009 21:25
    xanio
    Poziom 27  

A jesteś pewien, że ten czarny to jest robiony z czarnego atramentu a nie mieszany z kolorów? Bo mi to wygląda na to drugie. A próbowałeś w opcjach wydruku dawać wydruk w skali szarości?

0
  • #3 03 Lis 2009 21:39
    lindner
    Poziom 9  

Właśnie wydrukowałem jako odcienie szarości i wyszło identycznie więc to nie będzie to.

0
  • #4 03 Lis 2009 22:19
    xanio
    Poziom 27  

Drukarka w swoim menu powinna mieć możliwość wydruku strony testowej (nie z komputera ale z przycisków na drukarce). Sprawdź czy też drukuje na zielono.
    Czy na stronie testowej czarny też jest zielony?

0
  • #5 03 Lis 2009 22:36
    lindner
    Poziom 9  

Z tego panelu nie mam możliwości drukowania, nie widzę tej opcji ale może się mylę, tylko kopiowanie więc skopiowałem właśnie kolorowy obrazek na zwykłym papierze i...
    ten intensywny czarny wygląda jak czarny ale szarości wyszły zielonkawe, czyli wychodzi chyba to samo.

dodane po 15 minutach...

Z tym, że teraz zrobiłem kopie tego obrazka ale w wersji mono na zwykłym papierze i wyszedł normalnie czarny bez odcieni zielonego.
    więc teraz nie wiem, drukując na papierze foto czy zwykłym, szare i czarne elementy dalej wychodzą zielonkawe.

0
  • #6 04 Lis 2009 20:39
    lindner
    Poziom 9  

Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem lub ktoś miał podobny defekt, bardzo proszę o pomoc.

0
  • #7 04 Lis 2009 20:49
    poldruk
    Poziom 20  

Spróbuj zrobić test i wydrukuj kolor czerwony od zera do 100% wypełnienia.

Taki wydruk wpadający w zielony może świadczyć o problemach z kolorem czerwonym.

0
  • #8 04 Lis 2009 21:43
    lindner
    Poziom 9  

Nie bardzo wychodzi też z tym ograniczaniem czerwonego, gdy go dodaje obraz wychodzi bardziej czerwony a przy ujęciu jakiś taki fioletowy, natomiast przy równym rozłożeniu kolorów nadal jest zielony.

0
  • #9 04 Lis 2009 23:52
    xanio
    Poziom 27  

masz, wydrukuj to i pokaż co wyszło

0
  • #10 05 Lis 2009 23:12
    lindner
    Poziom 9  

Właśnie wydrukowałem, wydruk jest na papierze foto, oto co wyszło:

ewidentnie jak widać czarny wpada w zieleń, co zatem ?

0
  • #11 07 Lis 2009 19:16
    xanio
    Poziom 27  

Szczerze mówiąc nie wiem co jest.
    Widziałem raz taki objaw na nowej drukarce HP z nowymi oryginalnymi tuszami, właśnie na papierze foto.

A czy na normalnym papierze takie cuda nie wychodzą?

Ciągle też nie jestem pewien czy ten czarny idzie z czarnego zasobnika czy z kolorów. Nie wiem czy ta drukarka potrafi drukować z wyjętymi kolorami. Jeżeli jest taka możliwość to możesz spróbować?

0
  • #12 07 Lis 2009 20:22
    lindner
    Poziom 9  

Na normalnym papierze jest to samo, tylko że mniej się to rzuca w oczy.
    Próbowałem drukować na rozmaitych ustawieniach ale ciągle jest to samo.
    Wydaje mi się że z czarnego zasobnika pobiera tusz bo go ubywa ale nie sprawdzę jak działa na nim samym bo nie da się tego zrobić, nawet jeśli jest włożony pusty pojemnik w miejsce innych to też nie da rady.

0
  • #13 08 Lis 2009 10:25
    poldruk
    Poziom 20  

Pewnie Cię rozczaruje jednak według mnie z drukarką jest wszystko w porządku.
    Te drukarki nie są przeznaczone do druku fotografii o wysokiej jakości.
    Ostatnio klient przyniósł podobny model jeszcze na gwarancji z oryginalnymi tuszami.
    Na papierze fotograficznym drukarka drukowała tak jakby były pozasychane niektóre dysze.
    Prawie zabrałem się za odmaczanie ale po wydruku testowym dysz okazało się, że wszystkie dysze drukują ok.
    Wgląda więc na to że tusz nie spływa w wystarczającej ilości wszystkimi dyszami.
    Pozostawiając tym samym białe pasy niedodruki.

0
  • #14 08 Lis 2009 14:44
    xanio
    Poziom 27  

Przy czym ja tu nie widzę niedodruków tylko czerń koloru zielonego co by moim zdaniem wskazywało na
    - albo jakiś trefny tusz czarny
    - albo składanie odcieni szarości z kolorów zamiast z atramentu czarnego.

Swoją drogą, z jakiego programu drukujesz, może jakieś zarządzanie kolorami masz włączone?
    Brother w swoich opcjach też ma możliwość podkręcenia trochę parametrów Red/Green/Blue: nie wiem gdzie to jest w windows bo drukuję spod linuxa.

0
  • #15 08 Lis 2009 21:18
    lindner
    Poziom 9  

Z tym wcześniej miałem właśnie takie niedodruki w postaci białych pasków ale teraz się to już nie pojawia. Od kiedy jest ten zielony kolor to użyłem już około 3 rodzajów tuszu ale zamienników z tym, że na tych samych rodzajach drukowałem wcześniej i czarny wychodził ok. Jeśli chodzi o program to używam zwykłej przeglądarki do zdjęć win, a kreatorem brothera ustawiam potem na jakim formacie drukować i jakiej jakości zdjęcia.
    Parametrów odcieni nie zmieniam bo wcześniej drukowałem na tych samych a zresztą jak zmieniałem to na podglądzie jest co innego a w rzeczywistości to już dziwactwa wychodzą.

0
  • #16 18 Lis 2009 20:01
    kozanostra007
    Poziom 9  

Witam mam tę drukarkę 2 tygodnie i po raz pierwszy chciałem wydrukować zdjęcie i mam taki sam problem tło jest zielone :cry: nie wiem co mam robić czy oddawać ją na gwarancję czy jest jakiś domowy sposób na to ???

0
  • #17 18 Lis 2009 21:16
    lindner
    Poziom 9  

czyżby to już taka przypadłość tego modelu ?

0
  • #18 18 Lis 2009 21:24
    poldruk
    Poziom 20  

Te drukarki właśnie tak już mają.
    Potwierdził to kozanostra007.
    Pozdrawiam.

0
  • #19 24 Lis 2009 04:10
    ukaszo
    Poziom 1  

Ja miałem podobny problem. Przy wydrukach na normalnym papierze wszystko było ok, ale gdy przyszło drukować na papierze Photo (o gramaturze 215g/m2 i rozdzielczości 5750 dpi) to czarny kolor stawał się wyblakły. O wiele dłużej schnął na papierze. Po zastosowaniu papieru o gramaturze 170g/m2 (720-2880 dpi) problem zniknął Może jest to u Ciebie wina stosowanego papieru?

Pozdrawiam:
    Łukasz

0
  • #20 28 Lis 2009 14:01
    denirorob
    Poziom 2  

witam,

włóż papier foto - a w preferencjach drukowania ustaw:
    Typ nośnika - Papier zwykły standardowy
    Jakość - Wysoka
    Format papieru - Fotograficzny

Ustawienia zaawansowane:
    Kolor - Odcienie szarości
    Typ obrazu - Fotograficzny

Powinno pomóc

Na stronie producenta, jest napisane, że:
    Używając papieru Foto drukarka korzysta tylko z CMY (żółty , niebieski, czerwony)

PS.
    Miałem ten sam problem z DCP-135
    nawet kolorowe zdjęcia drukuje tak , że nośnik ustawiam na papier zwykły - lepsza czerń i kontrast wychodzi.

Pozdrawiam
    mam nadzieję , że pomogłem

2