Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1,6 16V automat 2001 rok uszkodzony uszczelniacz

03 Lis 2009 21:27 3561 6
  • Poziom 19  
    Tak jak w temacie uległ uszkodzeniu uszczelniacz czy jak ktoś woli simering. Wyciekł w nieznanej ilości olej ze skrzyni automatycznej. Mam dwa pytania w jakim rozmiarze jest uszczelniacz oraz ile wlewa się oleju do skrzyni. Czy ktoś ma instrukcję z opisem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Akutat ten temat nie do końca pasuje ale już ustaliłem.
    Uszczelniacz w zasadzie tylko do kupienia w Renault o rozmiarze 40x54x7 (6,8 )
    numer katalogowy 8200773453 koszt ok 20zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Półośka wchodziła w skrzynię biegów i ciekło z uszczelniacza. Kupiłem oryginalny w Renault oraz zalałem równo 4 litrami oleju Elf przwidzianego do tego automatu
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich ja wiem że to może być banalna sprawa ale czy skrzynia z renówki z 2002 i 2001 automat mają taką samą ilość oleju? to jest 4 litry ? proszę o pomoc bo nie mam innego źródła żeby to sprawdzić pozdrawiam strażak:D
    A jeszcze mała prośba jak sprawdzić żeby nie przedobrzyć z ilością oleju? pozdro.
  • Poziom 19  
    Jeżeli jest 1,6 16v to jest ta sama skrzynia. Poziom oleju sprawdza się za pomocą korka spustowego wykręcona całość powoduje spust oleju a samego środka tylko wylanie ilości przelanej. Ja spuściłem całość i wlałem równo 4 litry deksterona syntetycznego zalecanego przez Renault i kupionego w serwisie bo hurtownie i sklepy miały zwykłe.