Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 9302 WSMi - nie uruchamia się

yahoo13 03 Nov 2009 22:03 3134 8
    yahoo13
    Level 10  
    Witam wszystkich jako nowy na tym forum.

Mój laptop nagle przestał działać. Gdy nacisnę przycisk "włącz" zapala się dioda zielona, słyszę wiatrak przez sekundę i napęd DVD. Na tym się kończy...dioda nadal się pali.
    Na ekranie nic się nie wyświetla. Te same objawy są na zasilaczu jak i na baterii. Bateria się ładuje, sygnalizuje to pomarańczowa dioda.
    Baterie wyciągnąłem ale to nie pomogło. Następnie wyjąłem też ram-nadal nic.

Proszę o jakieś wskazówki com mam dalej z nim zrobić.

Pozdrawiam.
    yahoo13
    Level 10  
    Witam.
    U mnie w mieście nie ma serwisu, który by mi to naprawił, ale widzę, że Pan jest z Gdańska, może zna Pan jakiś dobry serwis. Do Gdańska mam ok 100km.

Dziękuje za odp.
    Pozdrawiam
    Dzióbel
    Level 12  
    Czy wcześniej nie aktualizowałeś BIOS ???
    yahoo13
    Level 10  
    ja nie aktualizowałem Biosu, ale awaria stała się mojemu koledze, jak pożyczył laptopa. Ale nie sadzę, żeby coś z Biosem kombinował. A dlaczego Pan pyta? mogło się to stać przez Bios??

Pozdrawiam
    Dzióbel
    Level 12  
    Opisane przez Ciebie objawy startu laptopa są identyczne jak w moim laptopie. U mnie winę ponosiła aktualizacja BIOS, z poziomu WINDOWS.
    Jeśli kolega pożyczył laptopa, to kto wie, może coś grzebał.
    Mam tu na myśli zwykłą ludzką ciekawość :)
    Czy laptop wydaje jakieś dźwięki? Czy pisząc, że laptop nic nie wyświetla masz na myśli to że ekran absolutnie się nie włącza?

Moderated By mat_ed:

Nie jesteś na fotka.pl. Pisz poprawnie, regulamin p. 15

yahoo13
    Level 10  
    nie wydaje żadnych dźwięków i ekran zupełnie ciemny, nic nie świeci.. tylko na chwilkę wentylator i napęd słychać. Dioda zasilania się świeci i nic się nie dzieje..
    Dzióbel
    Level 12  
    Jeśli laptop nie jest na gwarancji, a posiadasz FDD na USB próbowałbym wrzucić nowy BIOS.
    Procedury do znalezienia w google a także na tym portalu :)
    Np.

elektroda

PS.Wpisując w google odpowiedni keywords, znalazłem wszystko co jest ci potrzebne :) Twój przypadek nie jest jedyny.
    yahoo13
    Level 10  
    Problem rozwiązany,
    Reballing układu, tak jak pisał użytkownik "misiupan". Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam