Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator obrotów (U-118/1) w Łuczniku - jak złożyć do kupy?

03 Nov 2009 22:37 40616 9
 • Level 2  
  Witam

  Jak w temacie, po rozłożeniu "pedału" celem przeczyszczenia blaszki stykowej okazało się, że nie wiem jak go złożyć z powrotem
  :). Chodzi mi głównie o tą blaszkę i sprężynę dociskową. Czy ktoś z Was może wrzucić foto prawidłowo zmontowanego regulatora lub poradzić jak to należy zrobić. Po moich próbach, "pedał" albo wcale nie działa albo działa od razu po podłączeniu wtyczki.

  Regulator obrotów (U-118/1) w Łuczniku - jak złożyć do kupy?

  Pozdrawiam
 • Home appliances specialist
  Dolną część założyłeś prawidłowo,może w pokrywie górnej popełniasz błąd.
  Nie zakładaj sprężyny na ten długi dziubektylko przed nim na ten mały występ.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Sprężyna jednym końcem ma opierać się o blaszkę ściskającą płytki węglowe, zaś drugą stroną o ten "cycek" w pedale. Pamiętać też musisz, że ten zanitowany do pedału haczyk, musi się zaczepiać o podstawę, by całość się nie otwierała. Na końcu wbijasz oś pedału i zabezpieczasz śrubką. Jeśli jednak podginałeś jakieś blaszki, to spodziewaj się, że będziesz musiał rozbierać pedał kilka razy.
  A tak na marginesie, to najlepiej byłoby wywalić ten archaik i zrobić jakiś regulator na elektronice. Pozostaje tylko kwestia wykonania mechanicznej części, ale znalazłby się chyba jakiś gotowy pedał z potencjometrem i krańcówką.
 • Level 2  
  Robię wszystko tak jak należy, ale i tak pedał nie działa jak trzeba. A może sprężyna powinna być w tym miejscu?

  Regulator obrotów (U-118/1) w Łuczniku - jak złożyć do kupy?

  bo jeżeli jest zamocowana jak na poniższym foto, sprężyna odgina blaszkę w drugą stronę (w stronę obudowy zamiast dociskać do węglowych bolców).

  Regulator obrotów (U-118/1) w Łuczniku - jak złożyć do kupy?h

  I jeszcze jedno pytanie, czy przy składaniu trzeba jakoś uważać aby ten długi trzpień "wskoczył" przed lub za wskazaną strzałką część blaszki?

  Regulator obrotów (U-118/1) w Łuczniku - jak złożyć do kupy?
 • Home appliances specialist
  Sprężyna ma być tak jak na rys.2Jeszcze raz mówię o pokrywie gornej.
 • Level 11  
  kolego musisz tą sprężynę trochę wkręcić w tą wystającą część tak jak ci mówił kolega na tym rysunku bo jeśli sprężyna będzie w środku pomiędzy tymi elementami będziesz miał problem potem delikatnie zakładasz góre ten mniejszy okrągły wystający element za tym długim na sprężyne i delikatnie dociskasz z wyczuciem górną część do dolnej aż tylny zaczep metalowy góry zaczepi o dolną część stopki tzw ogranicznik ruchu w górę i w tedy delikatnie celujesz otworami i wkładasz drut zabezpieczający w otwory i kontrujesz go śrubką koniec jeśli coś nie jasno opisałem dzwoń na skaypa na sławek widuch mam kamerkę to zobaczysz na żywo co i jak
 • User removed account  
 • Level 12  
  sprężynę w dolną część regulatora włożyłeś poprawnie na pierwszym foto. co do góry to:
  sprężyna powinna wejść na okrągły, krótki króciec, długi zaś powinien znaleźć się pomiędzy sprężyną, a blaszką wskazaną czerwoną strzałką. poprawny montaż zaczynasz od zaczepienia górnej części regulatora (metalowy zaczep) o dolną w taki sposób, by obie wewnętrzne płaszczyzny stykające się ze sprężyną były równoległe. jeśli to zrobisz, dopiero kierujesz ku sobie otwory osi obrotu regulatora, wkładasz oś i zabezpieczasz ją śrubą.
  pozdrawiam z miasta Łucznika
 • Level 11  
  sprężynka odchyla pedał i jednocześnie odchyla blaszki popychając by nie napierały na rezystory węglowe, zadaniem bolca znajdującego się w górnej części pedała jest spowodowanie napierania blaszek na rezystor,czyli przeciwdziała sprężynie jest to ślizg łukowaty po którym ślizga się środek blaszki,widać na zdjęciu wyślizgane pole gdzie pracował ten ślizg (znajdujący się w ruchomej części pedału)niema fotki więc tak to opisałem
 • Level 12  
  Ta sprężyna musi stykać się z płytką zaciskową