Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Smart 210 - ciemność na matrycy po włączeniu

03 Lis 2009 23:12 2232 5
  • Poziom 9  
    aristo smart 210 mam problem z włączeniem komputera .Na początku objawem stał sie system win xp który przestał sie właczac. Pózniej zaczeły wyskakiwać dziwne komunikaty
    1.Najpierw wyskakiwał niebieski kwadrat z komunikatem BOOT SETUP no i poniżej HARD DISK ,CD ROM,i jeszcze 2 inne chyba LAN i FLASH jak zaznaczyłem CD ROM to nic sie nie działo było tylko szybkie mignięcie jak wcisnołem chyba LAN to wyskakiwał mi taki komunikat PXE-EC8: PXE structure was not found in UNDI driver code segment.Wszedłem w bios W advance i miałem IDE Floopy None ,,IDE Primary I jakies dziwne znaki nawet takich na klawiaturze nie których nie mam a powinno być raczej SAMSUNG bo taki dysk twardy posiadam który jest ustawiony na master i jeszcze
    IDE secondary DISABLED nic niestety nie da się zmienić.Wszedłem jeszcze w boot w biosie i ustawiłem first boot cd rom 2 hard disk 3 cd rom ale płyta chodzi ale nie mogę instalować win xp z rozruchu płyty.Zdenerwowałem sie i rozkreciłem laptopa aż doszłem do dysku pamięci i dvd myślałem że odłączę baterie od wtyczki to zresetuje mi sie bios to była bateryjka w niebieskiej foli przyklejona do jakiegoś chipa procka.Po włączeniu kompa nic się nie zmieniło a nawet teraz już mi nawet ekran sie nie włącza tylko zapala sie dioda od poweru wiatrak zaczyna działać i nic ciemność.Proszę o pomoc co może być powodem jak i czy może być to wina biosu.Jak komputer był kupowany to pamiętam że na początku był system linux.BARDZO CZEKAM NA POMOC:|:|:|
  • Poziom 9  
    Można jeszcze wiedziec co przeważnie powoduje takie zjawisko jak urwanie mostku południowego w którym to miejscu jest na płycie i czy jest to skomplikowana naprawa.Jak
    mozna jeszcze prosić o jakieś linki ze screenamy owej wady.THANKS ZA REAKCJE
  • Poziom 35  
    Efekty masz na ekranie. Wada powstaje z różnych powodów. Przez użytkownika, od przenoszenia, zmiany temperatury (dom-auto-dom), wadliwy montaż. Generalnie kulki pod układem odrywają się z różnych powodów - najczęściej jednak to wina stopu z jakiego kulki są wykonane.
    Naprawa polega na zdemontowaniu układu i wyczyszczeniu płyty pod nim i samego układu za starych kulek i nałożenie nowych z użyciem sita.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1461877.html tu mniej więcej wyjaśniam na czym to polega- poradnik akurat dotyczy karty graficznej ,ale zasada naprawy jest taka sama. Wpisz w wyszukiwarkę ,,mostek południowy'' i nazwę twojego komputera.

Jestem przekonany że u ciebie usterka właśnie związana jest z tym układem.
  • Poziom 9  
    Nie raczej nie ma sensu inwestować i ryzykować dla jednego laptopa żeby go samemu
    naprawić w internecie ceny używanych aristo smart 210 są śmiesznie małe 500zł używany bo nowego to już chyba nikt nie znajdzie w sklepie.To już ostatnie pytanie ile naprawa w serwisie może kosztować i czy jest sens.