Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie komponenty kupić do podziału cyfry +?

03 Lis 2009 23:28 9589 16
  • Poziom 12  
    Witam, są różne modele tych splitterów i proszę o poradę jakie komponenty kupić do podziału cyfry + razem z dekoderem, nie trzeba mi splittera wifi, jestem oddalony około 15 metrów od anteny.

• Poziom 20  
    spliter przewodowy:
    CARDSPLITTER SP-S200/RJ SERWER PRZEWODOWY DO CYFRY+ 200m
    http://sklep.delta.poznan.pl/cardsplitter-sp-...wer-przewodowy-do-cyfry+-200m_c494_p3645.html

karty klientów przewodowych:
    CARDSPLITTER SP-K200/RJ KLIENT PRZEWODOWY DO CYFRY+ 200m
    http://sklep.delta.poznan.pl/cardsplitter-sp-...ent-przewodowy-do-cyfry+-200m_c494_p3636.html

lub na allegro...
    te są produkcji pych - dobrze działają, nie ma z nimi problemów
  • Poziom 12  
    Więc tak, potrzeba mi:
    -dual konwerter
    -dekoder
    -splitter

Wtedy dual konwerter załączam do anteny, kable satelitarne podłączam do niego do obu dekoderów, potem do splittera wkładam kartę cyfry + i kablami telefonicznymi podłączam od splittera do obu dekoderów. I wszystko ma wtedy działać w porządku? Jeszcze pytanie, czy przez ten splitter nie będzie żadnych spadków jakości oglądanego obrazu itd.., bo mi na tym zależy, bo ja się podpinam do tej cyfry i wszystko ma działać i jakość ma być taka jaka była.

I czym się różni ten spliter co pan podał w powyższym poście od tych co sprzedają na allegro, jak czytam w specyfikacji to nie ma jakiegoś filtru EMM.

Jaki jeszcze polecacie dekoder kupić, taki niedrogi, a dobry.

Jeszcze jedno czy podział cyfry + przy użyciu tej konfiguracji , którą wymieniłem ze splitterem będzie najlepszym i najprostszym wyborem?, czy istnieją jeszcze inne sposoby podziału cyfry?
  • Poziom 15  
    Sens połączenia się zgadza. Co do różnic to zawyczaj różnią sie ceną i wyglądem a tak na prawdę to są dwa rodzaje. jedne wykonane na ukladzie pic a drugie na atmelu. Jak dla mnie jednakowo dobre. Co do dekodera to wybor należy do ciebie. Wszystko zależy od kasy. Minimum to 100zl za philipsa 6010 ale ja bym polecał Globoo 7010cx-tani i dobry. Do tego do obu tych tunerow wystarczy zwykła (tańsza) karta klienta. Co do jakosci obrazu to nie bedzei żadnego spadku jakosci bo spliter słuzy do przesyłania uprawnień a nie obrazu.
  • Poziom 12  
    Czyli jeszcze raz to zestawienie części , które potrzebuje kupić do podziału cyfry +: 1x dual konwerter, 1x dekoder, 1x splitter, kabel satelitarny, 1x karta kliencka. Czy wszystko się zgadza?

Jeśli chodzi o dekoder to brałem pod uwagę, albo taki najtańszy jak np. ten philipsa, albo taki z możliwością nagrywania programów na swój dysk twardy lub dołączany o ile takie są i w miarę nie drogo, w ogóle nie znam ich cen i nie orientuje się w tym rynku więc prosiłbym o przybliżenie.

• Poziom 20  
    hakowy napisał:
    Więc tak, potrzeba mi:
    -dual konwerter
    -dekoder
    -splitter

Wtedy dual konwerter załączam do anteny, kable satelitarne podłączam do niego do obu dekoderów, potem do splittera wkładam kartę cyfry + i kablami telefonicznymi podłączam od splittera do obu dekoderów. I wszystko ma wtedy działać w porządku? Jeszcze pytanie, czy przez ten splitter nie będzie żadnych spadków jakości oglądanego obrazu itd.., bo mi na tym zależy, bo ja się podpinam do tej cyfry i wszystko ma działać i jakość ma być taka jaka była.

I czym się różni ten spliter co pan podał w powyższym poście od tych co sprzedają na allegro, jak czytam w specyfikacji to nie ma jakiegoś filtru EMM.

Jaki jeszcze polecacie dekoder kupić, taki niedrogi, a dobry.

Jeszcze jedno czy podział cyfry + przy użyciu tej konfiguracji , którą wymieniłem ze splitterem będzie najlepszym i najprostszym wyborem?, czy istnieją jeszcze inne sposoby podziału cyfry?

to jest jeden z najpopularniejszych (pod względem firmy) spliterów, występujący też na allegro pod wieloma innymi nazwami a jeden producent

jakości nie popsuje - to telewizja cyfrowa. Powyżej 6 tunerów możę rwac obrać choć przewodowo to mało możliwe (działa nawet do 8)

Ja polecam z nowych tunerów OPTICUM X11p za 130zł brutto - mały do cyfry lub tnk

inne tez istnieją - np. podział karty przez internet - to z tych mniej legalnych !!!
    Choć jaki kolwiek podział cyfry jest nie do końca legalny ale cyfra przymyka o dziwo oko w przypadku podziału w ramach tego samego gospodarstwa domowego (to jak z Neostradą..) - taką ma politykę cyfra od zawsze - platego ich karta nie jest sparowana z tunerem !!!

Jeszcze jest sposób bez carssplitera - kupujesz tunery ferguson fk-6900, wgrywasz odpowiednie inne oprogramowanie do tunerów oraz robisz połączenie po kablu szeregowym i też będzie działać (opis np. na laki.dvhk.pl)

Dodano po 3 [minuty]:

hakowy napisał:
    Czyli jeszcze raz to zestawienie części , które potrzebuje kupić do podziału cyfry +: 1x dual konwerter, 1x dekoder, 1x splitter, kabel satelitarny, 1x karta kliencka. Czy wszystko się zgadza?

Jeśli chodzi o dekoder to brałem pod uwagę, albo taki najtańszy jak np. ten philipsa, albo taki z możliwością nagrywania programów na swój dysk twardy lub dołączany o ile takie są i w miarę nie drogo, w ogóle nie znam ich cen i nie orientuje się w tym rynku więc prosiłbym o przybliżenie.

2szt. kart klienta - przecież chcesz używać 2 tunery a karta siedzi w cardspliterze

Z możliwością nagrywania na dysk po USB to np. ferguson FK-6900 za 160zł brutto
  • Poziom 12  
    Dziękuje za porady, jeszcze mam wątpliwości co do tego tunera, patrzyłem tak na ten model fergussona FK-6900(czytając opinie, to kiepsko z tym modelem http://cokupic.pl/opinie/Ferguson-FK-6900-CR/74c05b27e2afe1df) , czy było by coś lepszego do nagrywania na zewnętrznym nośniku USB?, czy to najlepszy wybór tego modelu? Np. ten model Opticum 7300L 2CX PLUS lub ten LINBOX 7817

A czy opcje byłyby takie jak na n-ce, że można przewijać ,zatrzymywać program, czy to zależy od hardware?

• Poziom 20  
    hakowy napisał:
    Dziękuje za porady, jeszcze mam wątpliwości co do tego tunera, patrzyłem tak na ten model fergussona FK-6900 , czy było by coś lepszego do nagrywania na zewnętrznym nośniku USB?, czy to najlepszy wybór tego modelu? Np. ten model Opticum 7300L 2CX PLUS lub ten LINBOX 7817

A czy opcje byłyby takie jak na n-ce, że można przewijać ,zatrzymywać program, czy to zależy od hardware?

wszystkie te funkcje działają jak na n-ce, włącznie z timeshiftingiem.

Jakość nagrywania jest zawsze taka sama na każdym tunerze z USB - nie występuje żadna dodatkowa kompresja - wygrywany jest wierny strumien danych lecący z satelity.

Z lepszych fergusonów polecam FK-7900 UCI (ma HDMI i slot na moduł dostępu CI) ale to wciąż tuner niskiej rozdzielczości SD.

Lepsze HD z funkcją nagrywania na USB są od 500zł w górę.

Wybrałbym fergusona m.in. ze względu na prężnie powstające oprogramowanie altermatywne.
  • Moderator na urlopie...
    [quote="hakowy"]Więc tak, potrzeba mi:
    -dual konwerter
    -dekoder
    -splitter

quote]
    Kol. konwerter TWIN nie DUAL.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za doradzenie, jeszcze się chciałem zapytać gdzie taniej wyjdzie kupić te wszystkie potrzebne części tutaj http://www.eltrox.pl/ czy może tutaj http://sklep.delta.poznan.pl.

Jeszcze co do tunera, to nie mam telewizora z HDMI,HD, czyli z tej lub podobnej półki cenowej to nie będzie lepszych tunerów o większych możliwościach?

• Poziom 20  
    Ceny porównywalne w obu sklepach - normalnie tam widac ceny detaliczne, hurtowe w delcie są po rejestracji (są niższe).

Tunerów jest pełno... - ja polecam fergusona FK-7900 UCI - to nie jest tuner HD, ma tylko wyjście HD lub mo componencie można podłączyć (ma duże możliwości jak za te pieniądze). Wyższa półka choć podobne możliwości to już zazwyczaj HD od 500 zł w górę
  • Poziom 12  
    Hm, właśnie przeczytałem na stronie, że Ferguson 6900 nie współpracuje ze splitterami http://sklep.delta.poznan.pl/cardsplitter-sp-...wer-przewodowy-do-cyfry+-200m_c494_p3645.html. Czytam w opiniach, że jednak ludzie narzekają na ferguson 7900/6900, bo zawiesza się na cyfrze +. Generalnie to sam mam fergusona d880hx(odtwarzacz dvd) i też niestety zawieszał się wiele razy mimo najnowszego oprogramowania.

A LINBOX 7817 lub OPTICUM 7300 2CX PLUS nie będzą lepszym wyborem niż Ferguson FK 7900 ?

• Poziom 20  
    hakowy napisał:
    Hm, właśnie przeczytałem na stronie, że Ferguson 6900 nie współpracuje ze splitterami http://sklep.delta.poznan.pl/cardsplitter-sp-...wer-przewodowy-do-cyfry+-200m_c494_p3645.html. Czytam w opiniach, że jednak ludzie narzekają na ferguson 7900/6900, bo zawiesza się na cyfrze +. Generalnie to sam mam fergusona d880hx(odtwarzacz dvd) i też niestety zawieszał się wiele razy mimo najnowszego oprogramowania.

A LINBOX 7817 lub OPTICUM 7300 2CX PLUS nie będzą lepszym wyborem niż Ferguson FK 7900 ?

FK-6900 działa bez żadnego problemu ze spliterami PYCHa - wpis na delcie nie jest wiarygodny - zdarzają sie pomyłki (aktualny soft w odbiorniku sat i cardspliterze to podstawa).
    FK-7900 dziła u moich klientów w różnych konfiguracjach (cyfra, polsat, tnk, a nawet cyfra + polsat) i nie ma żadnych problemów.

Tunery o których piszesz to podobna półka cenowa i równiez jakościowa.
    Już wybrałbym OPTICUMa 7300.
  • Poziom 12  
    hm no ale po co przepłacać za ten splitter Pych , skoro mam tylko 2 tunery, a nie 8, nie lepiej kupić splitter Medium IV za stówkę taniej?

A co do tunerów to co wiesz o linboxach, że je odradzasz? Ja czytałem opinie to ludzie odradzali opticumy, a o fergusonach mówili, że im się zawieszały.

Np. w firmie SLJ Elektronik, wyszło by mi: 110 zł. za splitter(razem z 2 kartami klienckimi), 200 zł. za linbox 7817, 70 zł. monoblok.

Dodano po 3 [godziny]:
  • Poziom 12  
    hakowy napisał:

A co do tunerów to co wiesz o linboxach, że je odradzasz? Ja czytałem opinie to ludzie odradzali opticumy, a o fergusonach mówili, że im się zawieszały.

Dodano po 3 [godziny]:

Użytkuję od jakiegoś czasu OPTICUM 7300 (LED).
    Na początku miałem go ochotę wyrzucić przez balkon :-).
    Na TnK wieszał się. Dodatkowo gdy korzystałem z PVR po ustawieniu TIMERa na nagrywanie i wyłączeniu tunera (tryb STBY) tuner włączał się, nagrywał i nie potrafił się wyłączyć!!! Normalnie porażka. Wgrywałem różne softy, ale nic to nie dawało.
    Na szczęście ostatnio wyszedł nowy soft 1.0.77 i dopiero od tego momentu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tunera. Działa już wszystko jak należy - nagrywanie też. Dorwałem z "lakiego" soft 1.0.78 dzięki czemu tuner dodatkowo zaczął obsługiwać karty Mediaguard, więc w jednym slocie śmiga karta z Cyfra+ a w drugim TnK i póki co bez zwiechy.
    Testowałem też ostatnio FK-7900. Nawet fajny tunerek, ale czytałem, że użytkownicy mają z nim problemy. U mnie od razu wgrałem najświeższy soft z oficjalnej strony producenta. Tuner radzi sobie z TnK i C+ ale ma tylko jeden slot. Niestety czasami przy przełączaniu kanałów zdarzają się krótkie 2-3 sekundowe zwiechy, ale myślę, że z czasem dopracują soft jak to miało miejsce w przypadku OPTICUMa.
    Mam spliter "MEDIUM-IV HighSpeed" na PIC-ach i o ile działa bez problemu z tunerem C+ STRONG to niestety nie chce współpracować ani z OPTICUMem ani z tym FERGUSONem.
  • Poziom 1  
    Witam. Ja posiadam Linboxa 7816 i powiem ,ze nawet mi przypadł do gustu, najbardziej odpowiada mi aktualizacja z USB -chyba najfajniejsza rzecz w tym tunku zaraz po pvr i time shift'cie (doceniam pewnie dla tego ze przesiadłem się z DTF-2 któremu przez jtaga posyłałem softy). Dodatkowo mam dtf-1 nietykany na oryginalnym sofcie i dtf-2 z OFM ,wszystko spiete splitterem SMALL II na atmelu . Nic się nie tnie ,wszystko działa tak jak powinno. Linbox na początku nie widział karty ale po aktualizacji najnowszym dostępnym softem ze strony producenta działa jak powinien . Z TNK też nie ma problemu - pięknie śmiga.
  • Poziom 2  
    sunlux napisał:
    hakowy napisał:

FK-6900 działa bez żadnego problemu ze spliterami PYCHa - wpis na delcie nie jest wiarygodny - zdarzają sie pomyłki (aktualny soft w odbiorniku sat i cardspliterze to podstawa).
    FK-7900 dziła u moich klientów w różnych konfiguracjach (cyfra, polsat, tnk, a nawet cyfra + polsat) i nie ma żadnych problemów.

Tunery o których piszesz to podobna półka cenowa i równiez jakościowa.
    Już wybrałbym OPTICUMa 7300.

Na fergusonach cyfra plus spliter równa się problem.Czytnik nie współpracuje z kartą kliencką jak należy,czarny ekran po godzinie.Proszę poczytać wpisy na elektrodzie dużo tego.