Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Whirlpool AKP724 - uszkodzony zegar

03 Lis 2009 23:44 17093 4
  • Poziom 15  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy w naprawie programatora - zegara w piekarniku Whirlpool AKP 724. Programator został zalany. Uszkodzony został rezystor R40 (100Ω) i diody opisane na płytce jako D4A, D2A, D4B, D2B. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie diody powinny znajdować się w tych miejscach, gdyż nie mam starych, bo ktoś je wcześniej już wymontował.
  • Warunkowo odblokowany
    Witam.
    Wstaw uszkodzony rezystor R40 = 100Ω, a te 4 diody musza być chyba takie jak te diody sąsiednie D2C lub D4C w stawienie takich diod może rozwiązać problem. pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Te diody to 1N4001, wstawiłem je. Oprócz nich był uszkodzony tranzystor Q16 (2N3906) i tranzystor SMD na drugiej płytce o kodzie 2A (według katalogu również 2N3906). W miejsce obydwu wstawiłem BC557, ale jest jeszcze jeden problem. Na płytce w dwóch miejscach są ślady jakby przepaliły się ścieżki, a także ślady jakby mechanicznego usuwania ich, bądź pozostałości po nich. Przepalenia są połączone rezystorami (fabrycznie) 150K.Może ktoś widział oryginalną płytkę i wie jak powinna ona w tych miejscach wyglądać? Zamieszczam zdjęcie płytki gdzie widać zwęglenia.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam.
    Chciałbym odświeżyć temat, bo mam ten sam problem. Czy ktoś już wie co powinno być w miejscu tych wypaleń? U mnie zostały ślady czegoś w SMD, ale kompletnie zwęglone.
  • Poziom 1  
    W moim sprawnym dotychczas programatorze w tym miejscu nie ma żadnych elementów. Jest widoczne przypalenie, ale programator działa poprawnie. Podejrzewam, że to fabrycznie przygotowane miejsca pod wlutowanie rezystorów SMD zamiennie zamiast wlutowanych tradycyjnych, widocznych z drugiej strony płytki R37 i R38.